Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011
2010-02-19 15:05

Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011
[fot: Eric Draper/public domain]

2 lub 3 kwietnia 2011 roku - tę datę beatyfikacji Jana Pawła II wymienili jako możliwą watykaniści Luigi Geninazzi i Andrea Tornielli. Wyznaczenie na 17 października kanonizacji 6 błogosławionych wyklucza beatyfikację papieża Polaka tego dnia.

Wcześniej datę 17 października wskazywano w mediach nieoficjalnie kierując się przypadającą dzień wcześniej 32. rocznicą wyboru Karola Wojtyły.

Luigi Geninazzi z katolickiego dziennika Avvenire powiedział, że w obecnej sytuacji przypuszcza, że Jan Paweł II zostanie beatyfikowany w 6. rocznicę śmierci lub dzień później, czyli w niedzielę 3 kwietnia 2011 roku.



- Oczekuję spokojnie tego terminu, nie spieszy mi się - zapewnił Geninazzi. Podkreślił, że można wręcz uznać za dobry znak to, że beatyfikacja nie odbędzie się już prawdopodobnie w tym roku. - To nie może być wyścig, nie można tworzyć wrażenia wielkiego pośpiechu i tego, że Jan Paweł II wyprzedził innych - mówił znany włoski publicysta.

Watykanista Il Giornale Andrea Tornielli powiedział zaś: Fakt, że nie będzie beatyfikacji 17 października nie oznacza wciąż - uważam - że nie dojdzie do niej w 2010 roku.

- Chociaż być może po dzisiejszej informacji możliwa staje się data 2 kwietnia 2011 roku. Wszystko zależy od tempa procesu w sprawie cudu - dodał Tornielli, który 1 marca w Polsce zaprezentuje swą biografię Jana Pawła II pod tytułem Santo subito.

ZOBACZ TAKŻE:


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

sdfnhjaik / 94.42.78.* / 2011-05-05 14:17
Zrobił coś wielkiego dla Kościoła zasługuje na to, więc nie ma co go wyzywać gdyby On żył nie pisalibyście o nim takich rzeczy poprostu brak mi słow o Bogu też byście tak powiedzieli?? nie nowłaśnie porownajcie sobie Go do Niego!!

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Sylwia M. / 83.19.183.* / 2011-04-30 14:17
Robicie z niego świętego a on był zwykłym człowiekiem który zostal papiezem nie swietym!!! W Biblii jest napisane by modlic sie do Boga a nie do Bożków (tj. obrazów, krzyzy, beatyfikowanych). Sami tworzycie obłude wy niezlomni katolicy z klapkami na oczach. Wszystko co powie kościól uwazacie za swiete i znow okazalo sie ze kosciol jest swiatynia szatana bo tylko szatan kaze modlic sie do bozkow. Obluda obluda i jeszcze raz obluda!!!!!

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Cenzopapa / 88.156.167.* / 2011-04-24 17:20
NIE dla beatyfikacji Jana Pawła II!

Zobacz tu:

http://www.youtube.com/watch?v=0z2R0z2EkuE

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

goja24 / 83.25.195.* / 2011-03-30 14:19
jesli dojdzie do beatyfikacj jana pawła || mam nadzieje ze ten swiat sie skonczy !

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

paweł22123 / 77.255.80.* / 2011-03-17 18:39
jeśli ktoś szuka informacji o wyjezdzie na beatyfikacje to na stronie www.beatyfikacja.podrozuj.info znajdzie coś dla siebie

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

dcg / 213.172.175.* / 2011-01-18 07:09
ja mam w gdzieś beatyfikację przeprowadzaną przez wypaczony spasiony kler człowiek jest człowiekiem i po śmierci nim pozostaje precz z KOŚCIOŁEM i jego OBŁUDĄ

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Kaze / 78.28.59.* / 2011-01-17 08:48
Był wielkim człowiekiem na ziemi ale wobec Boga nie ma równych i równiejszych. Cała ta beatyfikacja to pic na wodę pożywka dla mas wykorzystywana przez kościół. Bóg nie potrzebuje dobrych słów od ważnych osobistości na ziemi aby się cud stał. Nikt nie wziął pod uwagę, iż całe to cudowne uzdrowienie nie wynikło ze wstawiania się Jana Pawła ale, ze szczerej modlitwy ze strony samej chorej osoby czy jej bliskich? Nikt już nie pamięta, że każdy będzie sądzony oddzielnie?Że Bóg widzi nasze postępowanie? Widzę, że zaczyna się tworzyć obraz królestwa Bożego na podobieństwo królestw ziemskich. Jeśli jakaś ważna szycha po śmierci, szepnie dobre słowo Bogu o mnie to już mam załatwione, szczęśliwe życie i dobre zdrowie tak? Wszyscy ale to wszyscy po śmierci będziemy sądzeni za własne uczynki. Wszyscy ale to wszyscy jesteśmy dla Boga równi, ja, ty, papież, prezydenci, każda zadufana w sobie szycha z Watykanu czy kościoła nie będzie miała specjalnych przywilejów u Boga. Bóg nie potrzebuje aby mu mówiono kto jaki jest, czy był. Ale ludzie szybko zapominają o naukach i pragną aby wynoszono do rangi świętych każdego kogo by chcieli widzieć w tej roli. I mamy wielu świętych tylko po co? Po to, żeby widzieć do kogo się modlić? Modlitwa do Boga nie wystarczy? Pewnie nie bo przecież Boga nie widać. Trzeba ludziom coś wcisnąć jakiś obrazek i powiedzieć, że ten to odpowiada za zdrowie tych i tych, tamten odpowiada za zdrowie tych innych. Wiara pogańska miała też swoich bożków, których tak kościół wytępił i zastąpił swoimi świętymi. Nie Bogiem jednym jedynym tylko milionami obrazków i symboli. Teraz będzie następny, świętą relikwia w postaci krwi Jana Pawła. Kolejne narzędzie kościoła aby mamić oczy ludzi. Nikt ale to nikt nie wie jakie decyzje są podejmowane tam na górze, co zadecydował Bóg. Skąd ta pewność, że po 6 latach to za sprawą Jana Pawła dokonał się cud? No jak to przecież to oczywiste kto mógłby, przekonać Boga aby raczył podarować zdrowie innemu człowiekowi jak nie jedna z najważniejszych osób na Ziemi. Padło na Jana Pawła, bo tak by chciała masa wiernych.Chociaż pewien jestem, że nie on za tym stoi. Teraz będą mieli nowy przedmiot kultu. No ale co ja tam wiem, jestem tylko nic nie znaczącym dla odzianych w złote szaty wielmożnych z Watykanu, skromnie żyjącym dzieckiem Boga.
Bohun83 / 2011-03-30 14:14 / Bywalec forum
Uwielbiam wasze pseudo intelektualne wypowiedzi!!

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

kielczanka / 195.114.183.* / 2011-01-12 19:51
Myślałem,że wizyta w Kielcach papieża odmieni nasz region.Poczujemy powiew świętości.Niestety zostało we mnie rozgoryczenie.Zdążył umrzeć,a nie przeprosił choćby jednym słowem za swoje zachowanie na lotnisku masłowskim.Ludzie szli tam na piechotę w deszczu i błocie po to by się wsłuchiwać w Jego homilię.Krzyczał na wiernych,dlatego,że kuria z księżmi nie przygotowała należycie miejsca spotkania.Małe osłonięcie przed deszczem.Że w siedzibie biskupów był przepych.Złote klamki.Pytam się co my z tym jako laikat mieliśmy wspólnego? Rozgoryczenie zostało.Smutno mi Boże!

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

ździcho / 77.254.171.* / 2010-07-29 15:14
Zanim tu wszedłem, to tak już z góry czułem, że tu piszący będą prześcigiwali się nawzajem w uprzejmościach. Ależ miałem nosa. Istne lwy salonowe. Brawo, brawo!

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Dini / 93.222.233.* / 2010-07-29 14:56
Jezeli Ty niejestes wierzący a inni tak to niemów na katolików ,, matoly " bo my katolicy szanujemy decyzje niewierzących i wam niedokuczamy ... co do Jana Pawla 2 ciesze sie ze bd on batyfikowanym

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-04-11 07:52
A po co?... Każdy przy zdrowych zmysłach wie, że cuda są jak już, ale tylko u Tuska.... Czyżby szykował się nam kolejny Święty?...

Re: Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Ateista / 212.76.37.* / 2010-03-31 17:06
Będziecie mieli kolejnego męczennika do którego matoły będą się modliły. Ja bym go jeszcze ukrzyżował by lepiej wyglądał, stary oszust.
moniq1 / 77.255.143.* / 2011-01-23 17:39
zal takich ludzi ... nie interesuje Cie to .. to po co sie wypowiadasz !!!! precz od Naszego Polaka Ojca Świetego!!!
woj_ciech80 / 2010-07-29 15:25
Nie grzeszysz niestety inteligencją i to jest Twój gigantyczny problem. Może kiedyś staniesz przed lustrem i powiesz sobie "zgrzeszyłem". Wtedy wszyscy męczennicy Ci wybaczą. Bo święci nie wybierają, tylko wybór jest po Twojej stronie. Więc powodzenia na drodze ciemnej ateizmu.
rotor / 84.144.101.* / 2010-07-29 16:35
nie ma co jemu tlumaczyc on i tak tego nie zrozumie.
Za slowem ateista kryje sie zraniony przez zycie czlowiek.
On jest biedny i trzeba mu to wybaczyc, nie mial okazji
i szczescia tak jak my wyrosnac w zdrowym srodowisku.
Trzeba sie tylko modlic za takich biednych ludzi on nic za to
nie moze. Zdrowa rodzina zdrowe spoleczenstwo....
nie ateista / 83.10.217.* / 2010-05-11 16:01
coś ty k***a powiedział????!!!!!! Odwołaj to przebrzydły ateisto!
antyklerykal / 83.25.195.* / 2011-03-30 14:10
zamknij paszcze ! ty przebrzydły katole !
acbbca / 77.114.238.* / 2011-01-15 19:44
Ale ty jesteś tolerancyjny...
Jesteś żałosny!!! / 79.163.24.* / 2010-04-09 22:30
''Męczennika''?? Człowieku lecz sie na nogi bo na głowe już zapóźno!!!!!!!!
Jesteś żałosny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skoro nic o Nim nie wiesz to sie nie wypowiadaj!!!!!!!!!!!!
On był, jest i bedzie wielkim człowiekiem nie to co ty margines społeczny!!!!!!!!!!!!!!
antyklerykał / 83.25.195.* / 2011-03-30 14:12
a moze sam nim jestes ? i do tego jescze gorszym ?
magda1234567 / 151.82.96.* / 2011-04-28 10:14
a ja tam nierozumiem,poco tu sie klocic ,kazy ma wlasne spojrzenie na ta sprawe,ja jae na beatyfikacje bo czuje taka potrzebe,innym moze mnie wysmijeje trudno,ja go za to niepotepie
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
Kredyt gotówkowy może być droższy, pomimo niższego oprocentowania. Zobacz, jak zmieniła się oferta banków po decyzji RPP 2014-11-25 06:00
Kredyt gotówkowy może być droższy, pomimo niższego oprocentowania. Zobacz, jak zmieniła się oferta banków po decyzji RPP
Niższy procent to nie zawsze niższa rata kredytu.
10:21 286 godzin rocznie tracimy na rozliczenia z fiskusem
07:00 Produkcja tego paliwa kosztuje 25 groszy za litr. "To będzie rewolucja"
05:58 Zajrzeliśmy do portfeli ministrów Ewy Kopacz. Rekordzista ma prawie 4 miliony złotych
Wiesław Kozielewicz zastępcą szefa PKW 2014-11-25 23:39
Wiesław Kozielewicz zastępcą szefa PKW
Po problemach z systemem informatycznym liczącym głosy w wyborach samorządowych do dymisji podało się ośmiu z dziewięciu sędziów Komisji.
23:12 Wybory samorządowe. Jedna z frakcji w Unii wzywa do ponownego liczenia głosów
23:03 Wybuch gazu w Bytomiu. Wśród rannych - dziecko
22:22 Kodeks wyborczy do zmiany? "Prezydent wysłuchał propozycji z zainteresowaniem"
22:12 Śmierć dzieci sztangisty. Oskarżona: kontrola była jak sąd kapturowy
Powiązane tagi