Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Biedne rodziny bez szans na pomoc państwa

Biedne rodziny bez szans na pomoc państwa

Fot. Tiago Estima/Dreamstime.com

Pomoc dla najbiedniejszych rodzin jest niewystarczająca. Część z nich nie ma do niej dostępu bo przekracza kryterium dochodowe. A jednocześnie żyje na granicy ubóstwa.

Rodziny, które osiągają poziom dochodu pokrywający tylko i wyłącznie wydatki związane na przykład z zakupem żywności i utrzymaniem mieszkania, nie mogą otrzymać świadczeń z pomocy społecznej.

Dziennik Gazeta Prawna powołuje się na podane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych minimum egzystencji za 2010 rok. Jego wartość dla rodzin, niezależnie od liczby wychowywanych dzieci, jest bowiem wyższa niż kryterium dochodowe wynoszące 351 złotych w przeliczeniu na członka rodziny.

Zdaniem ekspertów - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej - rząd powinien podnieść kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń, które jest od 2006 roku zamrożone, oraz zmienić obecny system jego weryfikacji. Z kolei gminy, aby nie zostawiać bez pomocy osób, które w niewielkim stopniu przekraczają kryterium dochodowe, przyznają więcej specjalnych zasiłków celowych.

Czytaj w Money.pl
Turcja: Obrady najbiedniejszych państw świata
Najuboższe kraje boją się rosnących cen żywności i ropy. Konferencja ONZ ma na celu wypracowanie 10-letniego planu pomocowego.
Będą rodzinne domy pomocy społecznej
Taką formę opieki nad osobami niepełnosprawnymi wprowadza ustawa podpisana właśnie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jeden pracownik socjalny będzie mógł opiekować się maksymalnie 50 osobami lub rodzinami.
Po 600 zł na dziecko? Posłowie mówią "nie"
Za odrzuceniem projektu PiS było 240 posłów, 180 było przeciw, a czworo wstrzymało się od głosu.
ubóstwo, pomoc społeczna, zasiłek, socjal
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2016-08-20 16:51
Dobrego dnia, wdowa z córkami zwraca się o pomoc.Tak jak w kraju (Ukrainie) niespokojna sytuacja, chcę żeby moje dzieci miały spokojne i dobre dzieciństwo, uczyły się, jakościowe badanie lekarskie
.U nas to nierealny, wiążesz koniec z końcem, córce nie mogą zdiagnozować dokładnie z oczami (patrzyli dwoje lekarzy i diagnoz rozchodzą się).Proszę pomóc podarować szansę dzieciom rosnąć zdrowymi, w dostatku, otrzymać edukację....
krystian21142
37.248.153.* 2016-07-04 17:36
Witam. Pochodze z biednej rodziny (naprawde)nie mamy dachu na glowa. Los potoczyl sie nam nie zaciekawie. Sam zajmuje sie schorowana matma.dodatkowo siostra.narzeczona i curka(2latka) poszokuje aktywnie pracy.ale niestety nie starcza to nawet na oplaty. Szukamy wlasnego dachu nad glowa. Mam pomysl na otwarcie wlasnego biznesu i spokojne zycie aczkolwiek przez bledy z przeszlosci i taki los nie jestem wstanie dostac nigdzie kredytu.prosze jakiego kolwiek inwestora czy osobe mogaca pomuc rodzinie w zaczeciu nowego zycia i wyjscia z choroby.pozdrawiam i blagam.tel. 577-818-235
Małgorzata407
77.253.203.* 2016-04-14 14:38
Chętnie pomogę matce w trudnej sytuacji materialnej wychowującej dziecko lub dzieci od 0 do 3 lat. Mam do oddania wszystko po moim 3 letnim synku od łóżeczka, wózków, ciuszki, buty, akcesoria po zabawki. Najchętniej z powiatu krośnieńskiego woj. lubuskie.. chcę osobiście poznać i być może potem pomagać systematycznie. mój e-mail: gosia_o@op.pl
Zobacz więcej komentarzy (133)