wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Biedne rodziny bez szans na pomoc państwa

Biedne rodziny bez szans na pomoc państwa

Fot. Tiago Estima/Dreamstime.com

Pomoc dla najbiedniejszych rodzin jest niewystarczająca. Część z nich nie ma do niej dostępu bo przekracza kryterium dochodowe. A jednocześnie żyje na granicy ubóstwa.

Rodziny, które osiągają poziom dochodu pokrywający tylko i wyłącznie wydatki związane na przykład z zakupem żywności i utrzymaniem mieszkania, nie mogą otrzymać świadczeń z pomocy społecznej.

Dziennik Gazeta Prawna powołuje się na podane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych minimum egzystencji za 2010 rok. Jego wartość dla rodzin, niezależnie od liczby wychowywanych dzieci, jest bowiem wyższa niż kryterium dochodowe wynoszące 351 złotych w przeliczeniu na członka rodziny.

Zdaniem ekspertów - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej - rząd powinien podnieść kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń, które jest od 2006 roku zamrożone, oraz zmienić obecny system jego weryfikacji. Z kolei gminy, aby nie zostawiać bez pomocy osób, które w niewielkim stopniu przekraczają kryterium dochodowe, przyznają więcej specjalnych zasiłków celowych.

Czytaj w Money.pl
Turcja: Obrady najbiedniejszych państw świata
Najuboższe kraje boją się rosnących cen żywności i ropy. Konferencja ONZ ma na celu wypracowanie 10-letniego planu pomocowego.
Będą rodzinne domy pomocy społecznej
Taką formę opieki nad osobami niepełnosprawnymi wprowadza ustawa podpisana właśnie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jeden pracownik socjalny będzie mógł opiekować się maksymalnie 50 osobami lub rodzinami.
Po 600 zł na dziecko? Posłowie mówią "nie"
Za odrzuceniem projektu PiS było 240 posłów, 180 było przeciw, a czworo wstrzymało się od głosu.
ubóstwo, pomoc społeczna, zasiłek, socjal
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Mamacorki
37.248.153.* 2017-05-02 09:47
Witam,
mam do przekazania rzeczy po córce , rozmiar 140-146 8-9 lat, kurtki, buty i codzienne ubrania, jeśli ktoś jest w potrzebie to chętnie wyślę paczkę, bo do tej por nie znalazłam żadnej takiej organizacji, która może podać mi adres potrzebującej rodziny.
kontakt e-mail sklepde@wp.pl
Wojtek400
83.25.99.* 2017-04-16 17:26
witam. Chcialbym pomoc moim Rodzicai Bracia i Siostra, którzy mieskaja w domu potzrebujacego remontu. Zyja w warunkach 19 wieku. Chciałbym nazbierac kwote na wymiane dachu najtanszego bo w kazdej chwili moze sie zawalic na glowe im a wnetrzu domu nie bede pisał bo tez jest bardzo nie kofortowy. a sami nie mamy jak wymienic bo nie posiadaja takiej kwoty. dziekujez gory za pomoc.
2017-04-11 10:56
Witam,
Jesteśmy rodziną 4osobową.Ja mąż i2ka dzieci córka w wieku(4,5) syn (1.5). Mieszkamy w skromnych warunkach na 38m2 wraz z teściową w jej kawalerce.Ja sprawuję opiekę nad dziecmi , które czesto chorują, mąż miał w lutym operację wtawiana tz.endoproteze biodra, wiec czeka go jeszcze kilku miesieczna rehabilitacja, wiec nie może pracować a wrecz sam potrzebuje opieki. Nie jest nam łatwo.Dlatego pomyślałam , że może ktoś zechce nam pomoc , aby teświeta były lepsze tz.materialnie.Ponieważ miłość gości w naszym domu każdego dnia - staramy się zapewnić naszym dzieciom pełne miłoci ognisko domowe- mimo warunków jakie mamy. Jeżeli jest wród czytających jakaś osoba , która symbolicznie chciałaby nas wesprzeć na te świeta by można było kupić prezenty dla dzieci i potrzebne artykuły nia codziennego podaje nr.konta PKO 68 1020 1752 0000 0102 0196 7983 DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ POMOC( W PRZELEWIE PROSZE PODAC ADRES E-MAIL- ABYM MOGŁA WYSŁAĆ ZDJECIA NASZEJ RODZINY , ABY NIKT NIE MYŚLAŁ ŻE STARAM SIE KOGOS OSZUKAC) DZIEKUJE ZA KAZDA POMOC.
Zobacz więcej komentarzy (158)