Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Elektroniczne papierosy też szkodzą
2008-09-19 15:01

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą
[fot: EPA/PAP]

Światowa Organizacja Zdrowia WHO zaprotestowała przeciwko papierosom elektronicznym, które uchodzą za najnowszy środek mający pomóc w rzuceniu palenia. Według WHO zawierają one substancje toksyczne.

WHO wyraziła też oburzenie postępowaniem producentów elektronicznych papierosów, którzy bezprawnie umieścili logo i nazwę organizacji na opakowaniach, w reklamach lub na swoich stronach internetowych, by przekonać kupujących, że jest to produkt zupełnie bezpieczny.

Miało to im pomóc w konkurowaniu z lepiej znanymi na rynku plastrami i gumami antynikotynowymi.

- To stuprocentowe kłamstwo, jakoby papierosy elektroniczne miały wyleczyć kogokolwiek z nałogu - powiedział dyrektor departamentu antynikotynowego WHO Douglas Bettcher. WHO wysłało list do producentów tych papierosów, nakazując natychmiastowe wycofanie swojego logo i nazwy z wszelkich materiałów reklamowych.

Wynalezione w 2004 roku w Chinach, elektroniczne papierosy działają na podstawie procesu waporyzacji, w trakcie którego przetworzona i oczyszczona nikotyna z liści tytoniu zostaje w atomizerze skroplona, zamiast być spaloną.

- Od czasu wprowadzenia na rynek tych papierosów, żadne poważne instytucje nie przeprowadziły badań klinicznych bądź toksykologicznych, które udowadniałyby skuteczność oraz bezpieczeństwo dla zdrowia e-papierosa - podsumował Bettcher.

Ostatnio francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia takie jak glikol propylenowy.


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

magdalena200 / 83.144.104.* / 2014-04-24 16:07
Kupiłam papierosa elektronicznego i nie żałuje. Od tego momentu nie mam ochoty zapalić normalnego papierosa. Pozbyłam się nieprzyjemnego zapachu z domu i samochodu. Ponadto oszczędzam pieniądze.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

stasiek kaminski / 31.183.59.* / 2014-04-10 08:23
czy po zawale -udarze maja szkodliwosc duza odpiszcie mam 75l i palilem kiedys duzo teraz od roku tego e-ko -zapach kawy -wisni
Kevcio / 80.53.20.* / 2014-04-17 16:44
Napewno szkodzą. Wszystko co wdychasz jest szkodliwe. Ale papierosy typu elektronicznego są w 50 procentach mniej szkodliwe ponieważ nie zawierają substancji smolistych. Pozdrawiam
lopium / 93.181.165.* / 2014-06-30 00:46
10 krotnie mniej szkodliwe od zwykłych papierosów, to bardzo dużo.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

wujak / 31.175.150.* / 2014-03-12 14:23
niepale juz smierdzieli i jest mi z tym dobrze. kupilem te efajki i place abonament za to ze mi kurierem do domu olejki przychodza. siedze sobie w fotelu i pykam fajke i mnie zona na dwur nie wygania hehe
asor / 89.228.249.* / 2014-03-24 12:16
niech cię wygoni po słownik ortograficzny!!

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Monika 88 / 185.15.82.* / 2014-02-25 11:57
Zdecydowanie, uważam,że papierosy elektroniczne są zdecydowanie zdrowsze od tych tradycyjnych. E-papierosy, które wybrałam to zdecydowanie najsmaczniejsze papierosy obecnie dostępne na naszym rynku.
AndrzejB. / 178.23.106.* / 2014-02-25 14:22
Ja również uważam, że taki rodzaj palenia jest zdrowszy.Najlepsze papierosy elektroniczne są bardzo popularne i bezpieczne dla człowieka i środowiska.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Ja Prezes / 89.191.161.* / 2014-01-25 13:23
He he...co jeszcze! Ludzie...zauważcie że koncerny tytoniowe tracą miliardy euro przez elektroniki, dla nich stworzenie takiej propagandy to drobny wydatek...Kto się zna na elektronikach ten wie jaki jest skład LIQUIDu i że nie ma co w nim szkodzić, poza tym markowi producenci liquidów mają już certyfikaty na swoje produkty...nie wierzcie w te bzdety!

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Haganue / 83.30.164.* / 2014-01-17 13:52
Glikol propylenowy nie jest toksyczny. W świetle polskiego prawa nie jest uznawany za związek groźny dla zdrowia ludzkiego, wniosek oparty na badaniach na zwierzętach. Zabójcza dawka wynosi ok. 1kg glokolu na 50 kg masy człowieka.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

:)792 / 83.9.249.* / 2013-12-28 20:10
Z pewnością szkodzą, ale znam przypadek (osobiście, brat cioteczny). Palił normalne, przerzucił się na e- papierosy, a teraz przestał całkowicie, bo już tak nie kusiło :)

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

lina-50 / 46.205.184.* / 2013-11-24 23:05
Ja palilam przez 4m-ce i pod koniec tego okresu zauwazylam ,ze zaczely mi spadac wlosy z glowy.Zwykle wypadanie jest naturalne,ale to co sie stalo z moimi wlosami przekracza wszelkie pojecie.Zostala mi polowa wlosow.Fakt,ze palilam duzo ,szczegolnie wieczorami przed telewizorem napelniajac ok 3razy caly zbiorniczek na liquid.Teraz dalej trace wlosy w blyskawicznym tempie.Jestem kompletnie zrospaczona,nie wiem jak oczyscic organizm z tego swinstwa.Moze ktos z Was wie,conalezy w takiej sytuacji zrobic,.Prosze pomozcie:-(
jadek / 195.248.254.* / 2013-09-16 21:48
czy mozna stracic kondycje palac fake elektryczna ?
Rommer / 95.49.81.* / 2013-12-22 21:22
Mi się właśnie kondycja poprawiła, bo lepszą wydolność mam po e-papierosach,wcześniej wejście na drugie piętro mnie wykańczało. Nie twierdzę, że EP nie szkodzą, ale szkodzą mniej niż zwykłe, które maja ponad 5,5 tys. substancji szkodliwych.
Merry385 / 164.126.151.* / 2014-02-28 11:22
Nie jesteś jedyny, bo ja też nie mam już zadyszki jak wchodzę na drugie piętro. Na basenie mogę pod wodą robić dłuższe dystanse na raz. A palę stosunkowo krótko, bo jakieś dwa miesiące. Znajoma wysłała mi link do strony, gdzie kupiłam sobie e-papierosa na abonament. Stwierdziłam, że jak już do abonamentów doszło, dużo ludzi musiało już przejść na E i coś w tym musi być. Teraz już nawet nie mogę patrzeć na te wypchane tytoniem. I dobrze.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

gossssia / 87.206.45.* / 2013-08-05 10:10
Warto zainteresować się tym tematem i nieco poszerzyć swoja wiedzę, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd. Jak się okazuje bowiem, całkiem niedawno magazyn medyczny Inhalation Toxicology Journal opublikował wyniki badania, w których dowiedziono, że substancje emitowane przez papierosy elektroniczne w przeciwieństwie do klasycznych papierosów tytoniowych nie stwarzają zagrożenia dla osób postronnych. Nie powinniśmy więc obawiać się, że wciągnięcie pary z e-papierosa nam zaszkodzi. O wiele groźniejszy dla organizmu jest spacer wzdłuż zakorkowanej ulicy, nad którą unosi się smog. Codziennie wdychamy wiele szkodliwych substancji, pewnych rzeczy nie da się uniknąć. jednak to co naprawdę zostało dowiedzione to to, że właśnie tradycyjne papierosy są najbardziej szkodliwe. Jeśli istnieje zatem dla nich alternatywa i pojawia się możliwość, żeby je odrzucić, to myslę, że nie ma co dywagować tylko jak najszybciej przerzucić się na e-papierosy. Ja swojego pierwszego e-papierosa wypaliłam ponad rok temu, wcześniej paliłam mentolowe papierosy. Niekiedy nawet paczkę dziennie. Myślałam, że nigdy nie pozbędę się nawyku sięgania po tradycyjnego papierosa, szczególnie, że w moim towarzystwie wiele osób pali. Kupiłam dla spróbowania model Cigito TanGo i jak sie okazało, udało się nie tylko odstawić analogi, ale i stopniowo zmniejszać ilość nikotyny. Czy czuje różnice w zdrowiu? Owszem. Nie boli mnie głowa, nie mam kaszlu. Teraz kupiłam nieco bardziej zaawansowany model VaVoom i korzystam z niego wraz z miętowym lub podwójnie miętowym liquidem. Na swoim przykładzie mogę szczerze powiedzieć, że ponad roku temu podjęłam jedna z najlepszych decyzji w swoim życiu.
hela / 217.67.204.* / 2013-11-20 15:19
Zmniejszenie ilości palenia to dobra droga do wyjścia z nałogu. Pozbycie się bólu głowy to też duża ulga.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

CHELSEAA / 78.88.175.* / 2013-08-01 13:30
glikol propylenowy

Glikol propylenowy – organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi dwuhydroksylowych czyli dioli. W temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym smaku i wysokiej lepkości. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i medycynie. W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy NIE JEST TOKSYCZNY!.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Gienek 365 / 46.253.221.* / 2013-07-30 07:59
Może ktoś wie gdzie można dostać olejki ,z tej firmy ,co poprzednik pisał E - TABACO ,(różowy -szyld),bo też słyszałem ,że są dobre ,ale nie posiadam konta na allegro .Nigdzie w sklepie ich nie widziałem.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

kihghj / 194.181.62.* / 2013-07-28 09:35
polecam olejek o smaku arbuza mozna go dostać wszędzie

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Mati837 / 46.253.221.* / 2013-07-07 14:53
Witam serdecznie wszystkich palących e papierosy.Powiem tak ,palę już papierosa elektronicznego od ponad pół roku.Szukam cały czas dobrego oleju ,kupowałem na allegro różne różniste,raz były dobre ,ale niestety trafiały się też duszące tak ,że oszaleć można (na pewno chińszczyzna).Znalazłem na allegro E - TABACO ,taki różowy szyld.Powiem tak ,z******** .Bo jak już palić ,to przynajmniej coś dobrego.Pozdrawiam palaczy E.

Elektroniczne papierosy też szkodzą

sofcik / 2013-05-22 10:35
a jak to jest z fajka wodna? lubie sobie czasami taka zapalic, a chcialabym sie dowiedziec czy jest bardzo szkodliwa czy nie
skyref / 89.79.219.* / 2013-10-15 18:22
jest szkodliwa (i to bardziej niż papierosy)bo dostarcza dużo CO z niepełengo spalania.

Elektroniczne papierosy też szkodzą

baciorka93 / 2013-05-22 10:34 / -
wszystko szkodzi wiaodmo, ale mysle, ze moga byc mniej szkodliwe niz tradycyjne papierosy

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

kucykpl / 95.49.185.* / 2013-05-21 15:34
Hmm Mam 43lata, palę od 17roku życia. Próbowałem różnych metod rzucenia palenia, ale tak długo jak teraz to jeszcze nie udało mi nie palić "analogów". Nie palę już prawie pół roku od 30.11.2012 wtedy przyszedł zamówiony na allegro E-go CE5+. Od tamtej pory przez pierwszy miesiąc jeszcze sępiłem po jednym-dwa tygodniowo. Teraz jestem na olejku 6mg, zaczynałem od 24mg. Nie palę nic innego. Analogi mi śmierdzą, czuję się lepiej nawet po imprze nie ma kaca(papierosianego). Oszczędzam zdrowie i 480zł miesięcznie(mniej więcej tyle płaciłem za papierosy). Teraz 56zł na ponad miesiąc palenia. Każdy niech myśli co chce :)

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Ra09de9uk / 37.31.63.* / 2013-05-14 21:20
śmieszne rzeczy tu piszą xD zwykły papieros zawiera blisko 6tyś. substancji toksycznych i w tym chyba najgroźniejsze dla naszego układu oddechowego substancje smoliste... w E papierosie no wiadomo jest nikotyna ( sa tez liquidy) bez ale jeśli nawet zawierają to nikotyna NIE JEST SUBSTANCJA TOKSYCZNA. jest ona uzależniająca ale to wszystko, wszycy boją sie podejżanej substancji czyli glikol przypominam ze jest to glikol propylowy a nie toksyczny trujacy dla nas propylowy. glikol zawarty w e-p. jest stosowany w kosmetykach oraz w medycynie. pozatym no substancja nadająca smak, woda, i inne substancje wiążące. e-p. jest kilkuset razy mniej groźny dla zdrowia niz papieros konwekcjonaly.. oczywiscie najlepiej nie palić ;) ale jeżeli jest juz ten naługo to e-p jest najlepszym wyjściem by nie miec problemów ze zdrowiem we wczesnej fazie życia.. Jedynym minusem jest to iż na rynku sa tanie podróbki które nie sa testowane i one moga zawierac nie wiadomo co.. ale liquidy ze sklepów przeznaczonych do tego sa sprawdzane takze i bezpieczne :)
Ra09de9uk / 37.31.63.* / 2013-05-14 21:27
sorki wtopa :P o ten drugi glikol chodziło mi oczywiście etylowy*
wefwefwefwefwef / 83.143.41.* / 2014-01-20 22:12
propylENOWY i etylENOWY

Co za nieuki tu przychodzą...

Palę e-faje i żyję. Nie śmierdzę, nie płacę akcyzy, nie choruję, jest zaaaaa****.

A komu szkodzą? A Wam szkodzą - na głowę.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Wacenty / 37.225.142.* / 2013-04-11 23:50
Zapomnialem dodac, ze e-papieros w obecnej formie jest skuteczny i to moge potwierdzic swoja osoba, po 35 latach nalogowego palenia, wielokrotnych prob rzucenia, zmarnowania fortuny na roznych wydrwigroszy od "plasterkow", gum do zycia, hipnotyzerow i innych oszustow. Sadze ze oni wszyscy sa "dofinansowywani" z kasy poteg tytoniowych, zeby stwarzali pozory nie zagrazajace bytowi koncernow.
Od momentu pierwszego uzycia e-papierosa nowej generacji nie zapalilem zwyklego papierosa. Dla mnie moga nie istniec - ot lezy tu jakas niedokonczona paczka, nie bylo nawet "ostatniego papierosa" - po prostu od tamtej pory nie chcialem zapalic ani razu, w zadnej sytuacji. Nikt wczesniej nie doprowadzil mnie do takiego stanu.
beata107 / 83.143.102.* / 2013-04-22 23:49
To jakiego papierosa palisz? bo ja mam eGo-W i po dwóch tygodniach piecze mnie w mostku i źle się czuję.
E-palę 293 dni / 184.78.107.* / 2013-04-27 20:14
To nie zależy od papierosa lecz od płynu jaki wapujesz (proporcje PG/VG) i stężenia nikotyny. To są indywidualne sprawy i nie ma uniwersalnego liquidu. Proponuję jednak zacząć od minimalnej dawki nikotyny, na przykład 6-8 mg i płynu 50PG/50VG. Resztę "odkryjesz" z czasem.
Po ponad 30 latach palenia nie wziąłem do ust śmierdziucha od 293 dni i absolutnie mnie nie ciągnie.
tojamw / 194.28.168.* / 2013-04-16 18:46
JestEm przed zakupem takiego papierosa-oby słowa napisane się ziściły i w moim przypadku.Palę od 18-go roku życia , a mam 45lat , tak więc palę już "lata świetlne".LICZĘ NA EFEKT E-PAPIEROA. Może i kolor cery mi się poprawi? Mam taką ziemistą , niektórzy mówią ,że to właśnie od fajek,że to typowa cera palacza.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Wacenty / 37.225.142.* / 2013-04-11 23:43
To stuprocentowe kłamstwo, co twierdzi pan Bettcher. Tzw. ciezkie nalogi: palenie tytoniu, narkomania itp leczy sie zastepujac niszczacy nalog innym nalogiem. To najskuteczniejsza metoda.
Plasterki i inne polecane srodki tez wprowadzaja nikotyne do organizmu ale nie sa zbyt skuteczne dla leczenia nalogu i dlatego "lubiane" m.in. przez skorumpowana WHO.
Gra idzie o miliardy i koncerny "papierosowe" juz te walke przegraly.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Jurekk255 / 83.24.212.* / 2013-04-09 00:29
Naszemu państwu występowanie przeciwko e-papierosom po prostu się opłaca. Państwo ma dochód z akcyzy ok. 18mld. zł rocznie. Państwo nadwyraz troszczy się o zdrowie e-palaczy natomiast zdrowie konwencjonalnych palaczy ma w nosie,ponieważ przyzwyczaiło się do ich dojenia (akcyza). Jakby palacze przestali nagle palić papierosy i chlać wódkę to państwo by się nie podniosło.
Niech więc nasi naukowcy i lekarze wreszcie zbadają te e-papierosy i podadzą co i kiedy w nich szkodzi. Taki artykuł jak ten to po prostu są popłuczyny (brak fachowej analizy, dowodów etc.)

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

przemoho / 2013-04-06 19:25
Pomimo słabej polszczyzny skomentuję. Zarabiam nieźle i stać mnie ale: paliłem 3 paki czerwonych marlboro dziennie, to wydatek 45 pln razy 30 dni to...... 1350 pln (w dłuższych miesiącach..... 1400) teraz wydaję 6 pln dziennie, bo 10 ml starcza mi na 2 dni, - wiecie-umysł szamana wymaga dymu :-DDD to daje sumę...... 180 pln miesięcznie. Zachęcam do obliczeń ile to jest po roku, po dwóch, dla ułatwienia podam,że po pięciu to jest ~70 tysięcy 350 pln...... trafia to umysłu!???? Więc nawet jeśli się truję "czymśtam" powtarzam! nawet jeśli!!! to co roku mam na wypasione wakacje a raz na pięć lat mam na samochód z salonu w całkiem niezłej wersji. Do tego nie pracuję codzień na raka płuc i jak dobrze dobiorę liquid to mam 100 razy lepsze doznania niż po palonym sianie z marlboro..... do tego kondycha jakiej nie pamiętam, bo lata szkolne mam za sobą już dawno. Coś więcej mam pisać?! Chyba nie potrzeba.
asmax33 / 46.204.22.* / 2013-08-22 18:31
święta racja !!! a inni niech mówią co chcą !!!

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

magicman / 188.33.162.* / 2013-03-26 15:56
Fuck dla nich wszystkich wymieniłem zwykłe papierosy na elektroniczne i mówie szczerze lepiej sie czuje,więcej energi zero zamuły i kondycja lepsza a także samopoczucie ale znając życie za jakis czas wyjdzie że e-papierosy coś tam szkodzą ale wole je od zwykłych.
Moim zdaniem ludzie ktorzy chca zaprzestać produkcji elektronicznych papierosów mają 1 powód------ Nie ma akcyzy na elektroniczne papierosy więc odpowiedz sama sie narzuca dlaczego ma byc zakaz.

Elektroniczne papierosy też szkodzą

automaniak / 2013-03-04 10:26
powinni stworzyc temat rzad tez szkodzi. Napewno bardziej niz te epapierosy. A wracajac do tematu to tak naprawde wszytsko w jakis sposob nam szkodzi. Nawet powietrze ktorym oddychamy. W jednym miescie bardziej w innym mniej. Wsztstko zalezy od tgo gdzie przebywamy

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

darecki19801 / 46.112.48.* / 2013-03-04 06:42
Podzielam zdanie użytkowników że najgorzej jest pozbyć się "odruchu palacza". Wszystko jest trucizną ale też nic nią być nie musi, wszystko się rozchodzi o kwestię dawkowania. Paliłem papierosy przez prawie 20 lat i ciężko jest rzucić z dnia na dzień. Pamiętam poranny kaszel i to drapanie w gardle (wręcz niemiłosierne i bezlitosne). Jeżeli będziemy chcieli to spokojnie możemy rzucić papierochy ale trzeba też się odpowiednio do tego nastawić. Mi się udało rzucić palenie po jednej porządnej imprezie gdy to obudziłem się na takim gigancie którego nie da się określić prostymi słowami. Wtedy też poczułem brak chęci sięgnięcia po papierosa, zaznaczam że próbowałem rzucić wcześniej ale jakoś się nie udawało. Widziałem stosy e-papierosów o których tu piszecie ale jakoś one mnie nie przekonały. Może to i dobre. Tak czy siak, nie palę już prawie 3 lata a w ramach terapii leczenia odruchu palacza posłużyły mi pestki dyni (lepsze niż słonecznik)

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

zioom / 164.126.129.* / 2013-02-18 20:54
Witam kupiłem e-papieros i mam pytanie czy baterię to się formatuje?? to znaczy że trzeba rozładować do końca i później podłączyć do ładowania na 12 godz??
dagaas / 94.231.10.* / 2013-03-15 03:09
Ja używam sprzętu Ciggera. I nigdy nie doładowywałam baterii w trakcie. Po co? W zestawie były dwie. Jak się jedna kończyła wymieniałam na drugą. Dzięki temu nie rozładowują się zbyt szybko. Zazwyczaj w każdym lepszym zestawie masz 2 baterie więc nie kombinuj i rozładowuj do końca baterię przed naładowaniem. Będzie Ci dłużej służył.
peterecki / 83.22.133.* / 2013-02-20 11:44
Baterie w e-papierosach są nazywane potocznie "bateriami", jednak to akumulatorki, w większości litowo-jonowe, chociaż czasami mogą trafić się litowo-polimerowe. Ja mam Rm1 z serii The One z baterią o pojemności 1100 mAh (2 sztuki), kupione już jakiś czas temu i nie rozładowywałem akumulatora. Po prostu używałem, aż sam się wyładował i naładowałem ponownie. Teraz w ogóle pokutuje trochę to przeświadczenie, że wszystko przed użyciem trzeba rozładować i potem naładować (np. telefony komórkowe i właśnie e-papierosy)a przecież technika poszła do przodu. :)[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]

Elektroniczne papierosy też szkodzą

efaja / 2013-02-15 13:11
wszystko szkodzi. napewno mneij niz zwykle papierosy. A samo t oze mozna to palic w kazdym miejscu bo nie smierdza i nie wydzielaja dymu tylko pare wodna jest napewno plusem tego wszystkiego
gość530 / 31.183.65.* / 2013-03-11 14:09
Owszem nie szkodzą osobą w naszym otoczeniu. Zapach, który dla palacza nie śmierdzi może przeszkadzać jednak osobie przebywającej w jej otoczeniu podczas palenia. Sama pale i wiem, że paląc dłuższy czas w pokoju zapach pozostaje. Nie każdemu odpowiada zapach zbliżony do tytoniowego czy owocowego, więc nie zapędzała bym się ze stwierdzeniem, że e-papierosa można palić wszędzie. Wejdziesz do kościoła na mszę do teatru czy podczas gdy druga osoba je i zaczniesz palić...? To kwestia dobrych manier i wyczucia.
Wacenty / 37.225.142.* / 2013-04-11 23:22
Boze, ORTOGRAFIA!
Co do zapachu, wiekszosc badanych "na okoliczosc" osob stwierdzilo, ze nie ma zadnego. Niektore potwierdzaly obecnosc sladowej ilosci przyjemnych woni, w stopniu kilkadziesiat razy nizszym niz np. pozostajacych na dlugo po obecnosci niektorych niewiast a takze o zgrozo, mezczyzn, zlewajacych sie tymi wszystkimi "zabijaczami smrodu" czy innymi "perfumentami". Tak naprawde to jest tylko kwestia pewnych nawykow kulturowych.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

ahmedzik / 83.4.120.* / 2013-02-15 10:07
Ja uważam że napewno w jakimś stopniu szkodzom lecz co ważne w tych czasach żadko kogo stać na normalne szlugi chyba że ma dobrom prace paliłem szlugi potem samoróbki a z eko jestem najbardziej zadowolony choć niemówie że czasem zajaram szluga ale to przeważnie na bombie i czuje rużnice na nogach i woczach robi sie bomba do kwadratu każdemu go polecam z powodu portwela zamiast 300 zł miesiecznie wydaje 15zł jest spora dlamnie rożnica w robocie niemusze zasuwac jak inni na zewnocz tylko jaram w sierodku miejsze prawdopodobieństwo złapania grypy mniej miejsca zajmuje porównanie pomiedzy zwykłymi szlugami że som lepsze jest jedna zaleta dla szlugów jak zgóbisz szluga to idziesz dalej a eko jak zgóbisz to jest lipa sam wiem z doświadczenia ale kupujcie ekosy bo ucieszył bym sie jak by wkoncu szlugi zaczeły tanieć a może w dalekiej przyszlości wyjście z rynku to by bylo coś pieknego choć sam wiem że to fantazja
przemoho / 2013-04-06 19:25
Pomimo słabej polszczyzny skomentuję. Zarabiam nieźle i stać mnie ale: paliłem 3 paki czerwonych marlboro dziennie, to wydatek 45 pln razy 30 dni to...... 1350 pln (w dłuższych miesiącach..... 1400) teraz wydaję 6 pln dziennie, bo 10 ml starcza mi na 2 dni, - wiecie-umysł szamana wymaga dymu :-DDD to daje sumę...... 180 pln miesięcznie. Zachęcam do obliczeń ile to jest po roku, po dwóch, dla ułatwienia podam,że po pięciu to jest ~70 tysięcy 350 pln...... trafia to umysłu!???? Więc nawet jeśli się truję "czymśtam" powtarzam! nawet jeśli!!! to co roku mam na wypasione wakacje a raz na pięć lat mam na samochód z salonu w całkiem niezłej wersji. Do tego nie pracuję codzień na raka płuc i jak dobrze dobiorę liquid to mam 100 razy lepsze doznania niż po palonym sianie z marlboro..... do tego kondycha jakiej nie pamiętam, bo lata szkolne mam za sobą już dawno. Coś więcej mam pisać?! Chyba nie potrzeba.
epalacz / 83.25.40.* / 2013-04-04 21:29
jamam tesz epapjeroz i nie nieszkodzi hyba rze na pisowniem
joasia 1 / 31.182.174.* / 2013-03-22 19:19
ahmedzik pety i eko papiroski w kat a slownik do reki nie osmieszaj sie ortografia
bogdan01694 / 176.111.136.* / 2013-04-04 20:21
Sieroto komentuj treść a nie ortografie,nawet analfabeta może mięć coś mądrego do powiedzenia
tojamw / 194.28.168.* / 2013-04-16 19:01
Podzielam zdanie , to jest forum dla zagadnienia(OPINIE) , A NIE dyktando i jego ocena!Priorytetem jest tu sprawa e-papierosów , zagadnienie,myśli , zawartość , a nie otoczka.
obser/ / 87.206.100.* / 2013-10-13 09:49
ale jak się ma coś do powiedzenia należy uczynić to w zrozumiałej dla ogółu formie a nie "analfabetycznie" karwasz tfasz;]
marosek / 159.205.188.* / 2013-03-05 10:08
Bzdura za 15 zl na miesiac zapomniales dopisac zera to wtedy bym uwierzyl ,fiolka plynu kosztuje 15>20pl na3>4dni
materx1988 / 178.37.209.* / 2013-03-23 08:50
Pitolisz bzdury jak mało który. Fiolka liquidu kosztuje od 9-15 zł i jest odpowiednikiem 10 paczek fajek.
iwona673 / 46.205.31.* / 2014-05-26 22:27
są super
papa25 / 81.219.128.* / 2013-03-15 13:32
co ty za głupoty wypisujesz?? fiolka płynu na 4 dni? z choinki chyba spadłes!!! fiolka płynu kosztuje ok 15 zł i starcza na ok 1 miesiac, zalezy kto ile pali. W najgorszej sytuacji na miesiac kupisz 2 fiolki, ale to musisz naprawde duzo palic i wyjdzie ci to 30 zl a nie 300. Róznica jest wielka!!!!
dagas / 94.231.10.* / 2013-03-15 03:11
Baza VPG (czyli baza do liquidu bez aromatu) kosztuje niecałe 30 zł - to jest 100 ml. Plus jakiś aromat 7 zł. Za 40 zł masz 100ml liquidu. Jeśli wypalasz 3 ml dziennie - masz na miesiąc.
kina1014 / 77.45.44.* / 2013-03-11 18:54
no chyba chlejesz te płyny:))))))))))))0
dziadek825 / 178.235.230.* / 2013-03-08 13:12
Na płyn do e-papierosa wydaję miesięcznie 40zł.Na zwykłe papierosy wydawałem miesięcznie ponad 300 zł.A Ty to chyba ten płyn pijesz,skoro starcza Ci na 3 dni.
doroti19 / 89.77.89.* / 2013-05-13 20:13
hehehe dobre .-)
Duńczyk / 46.32.145.* / 2013-02-20 00:06
Przepraszam że nie w temacie, ale tyle BYKÓW już dawno nie widziałem. Ahmedzik używaj słownika albo nie komentuj bo to bolesne dla czytającego.
tojamw / 194.28.168.* / 2013-04-16 19:05
ale tu co niektórzy przewrażliwieni....Bogdan 0 dobrze napisał(a):"...nawet analfabeta może mięć coś mądrego do powiedzenia".Komentujący-nie uciekajcie od sedna sprawy!

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

hjgffdd / 78.133.139.* / 2013-02-11 14:00
Pomijając czy szkodzi czy nie szkodzi - WHO skompromitowała się już tyle razy że ja serdecznie dziękuje za ich wypowiedzi. "tajemnicą" jest że w zarządzie WHO siedzą ludzie którzy są jednocześnie "doradcamy" producentow leków. Coś na zasadzie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego - ktore to towarzyststwo posiada producent past do zębów,

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

sadzikkk / 89.75.57.* / 2013-01-31 22:24
polecam baterie ego - c upgrade trzyma 4 dni porządnego "palenia".. e papieros jest o wiele lepszy niz zwykly. Czuje to sam po sobie.. lepszy apetety , smak , węch , kondycja.. no i kasa w portfelu zostaje na rozne inne rzeczy ;)

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

melonik435 / 188.47.35.* / 2013-01-31 19:00
Ooo, to WHO też współpracuje z koncernami czy jak? Co za pitolenie. Nikotyna w zwykłych papierosach się nie spala tylko wiąże w solach. W klasycznie przetworzonym tytoniu nie jest przyswajana, ale współczesne papierosy są nasycone masą substancji, które wspomagają jej uwalnianie i przyswajanie do organizmu w czystej postaci. Podobne zadanie mają specjalne filtry papierosów (dziurkowane), które usuwają z dymu substancje smoliste utrudniające wchłanianie nikotyny. Nikt nie wie ile nikotyny wchłaniane jest z papierosa, w e-papierosach można to łatwo ustalić i regulować, co umożliwia powolne odejście od nałogu. Jeśli chodzi o szkodliwość glikolu propylenowego to rozumiem, że wg. WHO nie jest to ten sam związek, który znajdujemy powszechnie w jedzeniu i kosmetykach, bo tam przecież nie szkodzi. E-papierosy jako jedyne umożliwiają natychmiastowe odstawienie papierosów bez poważnych skutków ubocznych, nie zawierają masy toksycznych i rakotwórczych związków jak klasyczne papierosy i umożliwiają kontrolowane dawkowanie nikotyny. Warto tu zwrócić uwagę, że papierosy z mniejszą ilością nikotyny (dawne light) są konstruowane tak, aby większa część nikotyny została wchłonięta. Nie ma tu żadnej możliwości kontroli/dawkowania po stronie palacza.
E-papierosy to śmiertelne zagrożenie...dla branży tytoniowej, a to gruba kasa i mocne układy na górze, muszą się bronić
Ostatnie nasi mądrale kombinowali i wykombinowali. Plan jest prosty, wpisać e-papierosy na listę leków, czyli w praktyce lata badań i eliminacja e-papierosów z rynku na lata.
Kto jest przeciw zapraszam tu:
http://www.petycje.pl/9233

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

pablos118 / 83.6.105.* / 2013-01-30 01:19
Sprawa ma sie nastepująco..jaram a własciwie jarałem e papierosy trendy nikotyna 11 pozniej 6 przez pól roku.wczesniej 15 zwykłych czasem przy sobocie na imprezce do wódeczki paczka..no ale ..nie wiem jak u was ale u mnie cholernie wysuszało dłonie i czułem się jak zbity pies..nie zebym miał go jak dziecko smoczek ale w normie jak mnie nosiło to odpalałem epapieroska ..odstawiłem na tydzień i dłonie ok...wróciłem znowu to samo...wiec dałem sobie spokój;-(i jaram dalej..a chcialbym rzucic to gówno.sam nie wiem...coś jednak jest nie tak z tymi e fajami.Jak mieliscie podobne przypadki to opiszcie..pozdrawiam
50-L NIEPALACA / 31.183.59.* / 2014-04-10 08:17
ludzie moj chlop70letni jest po zawale 3? i mu siusiak niestoji -to moze te papierosy co pali nadal eko zapach kawy od roku tak wplywaja -to w koncu jak wplywa na zawalowcow i udarowcow -SZKODZI CZY NIE?50LATKA NIEPALACA HHAAAAA

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Łukasz939393 / 31.182.250.* / 2013-01-29 14:00
Widać, że sponsorowany artykuł.

"
Ostatnio francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia takie jak glikol propylenowy.
"

Po pierwsze, powszechnie wiadomo że w liquidzie znajduje się glikol propylenowy, który odpowiada za "chmurkę" podczas palenia.
I po drugie, GLIKOL PROPYLENOWY DO JASNEJ CIASNEJ NIE JEST SZKODLIWY!!! Ma nawet zastosowanie w medycynie i przemyśle. Odsyłam do wikipedii lub innych artykułów.


Komuś bardzo zależy na zlikwidowaniu e palenia....
Che Lepper / 2013-01-29 15:08 / Bywalec forum
No dobra , to co w takim razie nie szkodzi? Czy nie szkodzi nam za to GMO? Które tak chętnei chce wprowadzić w naszym kraju rząd?
Homo Sapiens Sapiens / 91.234.66.* / 2013-03-15 12:32
Gdzie ty zyjesz chlopie GMO juz przeszło przez sejm !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Endrju12 / 2013-03-15 14:22 / Bywalec forum
To już chyba o wiele lepiej palić e-papierosy niż zwykłe szlugi... przynajmniej taka jest moja opinia... moim zdaniem o wiele mniej szkodzą e-papierosy...

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

Gracha / 82.113.121.* / 2013-01-25 18:24
Zgadzam się z francuskim ministerstwem zdrowia
że płyny do e-papierosów zawierają substancje szkodliwe. Sama kupuję płyn trendy gdzie pisze ;
Produkt silnie toksyczny (T+)i niebezpieczny dla środowiska (N)
Klasy zagrożenia;R25:27:51/53
Klasy bezpieczeństwa;S 1/2;36/37;45;61(klasyfikacja i oznakowanie wg Dz.U 53,
poz 439 z 2009 r)
Przed użyciem dokładnie zapoznaj się z informacją o produkcie w załączonej ulotce.
SGS
Ulotki nie otrzymałam przy zakupie produktu
Palę e-papierosa już 13 miesięcy .Wcześniej paliłam Westy.Zawsze miałam problem z kaszlem i z zalegającą w płucach flegmą .Obecnie kiedy palę e-papierosa oczyściły mi się płuca a jedynym mankamentem jest to że wciąż mam wysuszone gardło i suche usta .

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

sem / 89.71.187.* / 2013-01-18 21:50
E papieros to tak jak prezerwatywa w sexie.Robimy te same ruchy a przyjemności takiej nie ma.
sexomaniak / 2013-02-11 14:11
ale zdrowie lepsze :)

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

dan772 / 31.182.230.* / 2013-01-18 18:04
Ostatnio francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia takie jak glikol propylenowy.Bez sensu...

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

r.z. / 5.104.250.* / 2013-01-16 12:59
glikol propylenowy stosowany jest w przemyśle spożywczym i medycynie i farmacji żeby się zatruć trzeba byłoby z kilogram spożyć a w takim elektronicznym papierosie jest jego nikła ilość

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

chamster / 164.127.15.* / 2013-01-15 14:16
Teraz wszyscy będą wszelkie choroby i dolegliwości zwalać na e-papierosa...

Bilans jest prosty
- płuca nie otrzymują dymu tylko parę
- poza nikotyną pozostałe substancje e-papierosa stosujemy każdego dnia w m.in lekach, kosmetykach, pożywieniu (w składzie płynu nie znajdziemy ani jednej substancji, której nie używalibyśmy w codziennym życiu)
- 5-7 razy mniejszy koszt
- brak smrodu i osadu na wszystkim
- brak porannego kaszlu
- gigantyczny wybór aromatów bijący na głowe wszystkie papierosy, cygara, cygaretki i tytonie razem wzięte
A jeśli ktoś twierdzi że kupił e-papierosa i cos mu nie pasuje bo wraca do tradycyjnych to jego problem że nie potrafi się zmotywować mając doskonałą pomoc.
Żadne urzadzenie nie rzuci za nas palenia ale jest takie które pomaga o wiele bardziej niż inne.

E-papierosa i płyny do napełniania polecam z tego sklepu www.e-zapal.pl
Sprzet sprawuje się świetnie a płyny są bardzo dobre, wykonane w 100% z polskich składników posiadajacych atest pzh.
UZALEŻNIONY / 188.33.84.* / 2013-01-21 08:12
Widzę że na forum niektórzy robią sobie świetną reklamę, chodzi mi oczywiście o osoby prowadzące sprzedaż tego asortymentu.
A tak od siebie dodam ( TO WSZYSTKO SZKODZI )

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

PRAWADa / 83.11.216.* / 2013-01-02 22:20
chce powiedzieć że kupiłem e-papierosa , i uświadomiłem sobie że to nie nikotyna uzależnia ale nawyk np. ( wyjście na dwór i rozmyślanie , strzępnięcie popiołu , i trzymanie itp.)

w smaku bardzo podobne ale to nie nikotyny zaczeło mi brakować tylko tych nawyków , wydałem na e-papierosa 300 zł ale i tak wróciłem do normalnych przez nawyk :) więc jeśli się zastanawiacie nad kupnem e-papierosa Szczerze nie polecam ;) żeby rzucić palenie to trzeba do tego dojrzeć ;)
Yorg13 / 217.212.230.* / 2013-01-11 20:25
co ty pitolisz o dorastaniu. palę od 38 lat iiiiiiiiiii?
Janek Stanek / 87.248.95.* / 2013-02-04 18:12
nie o dorastaniu tylko o DOJRZENIU do rzucenia.
Ty jeszcze nie dojrzałeś, i pewnie już tak zostanie
e-palaczka / 91.212.165.* / 2013-01-10 10:41
ja nie mam długiego doświadczenia w paleniu e-papierosa, zaczęłam 30.12, ale uważam że jest to świetna sprawa, nie ma smrodu, który w tym momencie przyprawia mnie o "wymioty".
Jak mogłam przez 20 lat tak śmierdzieć? teraz jak widzę palacza normalnego papierosa to mi go żal:)
she^^ / 93.107.72.* / 2013-01-18 16:18
dokladnie tez pale elektrycznego papierosa od konca grudnia 2012 czyli w sumie z miesiąc i czuj skrod od innych palaczy zwyklych papierosow i az mnie odrzuca;/ raz jakis tydzien temu odpalilam zwyklego papierosa by poczuc roznice i po 3 hitach zgasilam i wyrzucilam bo az mi sie niedobrze zrobilo od smaku tych wszystkich substancji spolistych;/ wielkie przeprosiny dl;a wszystkich ktorzy musieli mnie wczesniej wachac!

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

adik203 / 89.68.254.* / 2012-12-28 04:08
e-papierosa kupilem w pazdzierniku 2012. tego samego dnia gdy zaczolem palic "edka" odstawilem faje.na poczatku ciezko bylo (spalone dwie grzalki) ale sie zawziolem. faje cmilem przez 20 pare lat, dochodzac do 2 paczek dziennie.na poczatku stosowalem 24mg nikotyny po kilku dniach gdzies na forum wyczytalem ze aby zucic bezbolesnie palenie nalezy stopniowo zmiejszac nikotyne. dzis w "edku" mam 4mg nikotyny i tak sobie cmie. nie mam zadnych problemow ubocznych wiec to co tu wyczytalem na temat waszych problemow uwazam za indywidualna reakcje organizmu. jak jeden pali od rana do wieczora nie ma sie czemu dziwic ze go dusznosci napadaja (jesz po to zeby sie najesc, czy po to zeby sie zwymiotowac)-deko umiaru!!. drugiemu jakies plamy wychodza- a nie pomyslal ze moze miec uczulenie na ktorys ze skladnikow? tak czy siak nic mi nie jest, powolutenku rzucam palenie (fajek nie cmie) uwazam ze to najlepszy sposob aby skonczyc z tym paleniem.pozdrawiam

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

glikon / 164.126.203.* / 2012-12-25 10:17
Nie mylcie glikolu propylenowego z glikolem etylenowym.Nie wiem kto to pisał ale na przyszłość zanim coś napisze to niech najpierw poczyta na ten temat.Polecam najpierw poczytać np. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_propylenowy
I dopiero wtedy pisać co jest szkodliwe a co nie.


Pozdrawiam
biznesowy21 / 2013-02-06 08:08
już zastanawiałem się na zakupem e-papierosa, ale widzę, że opinie są różne, może jeszcze się wstrzymam

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

piotr71 / 94.254.192.* / 2012-12-19 21:50
Witam wszystkich e-palaczy, ostatnio na rynku pojawił się nowy model e-papierosa EGO-CE4 może ktoś z Was wie coś o tym modelu. Pytam, bo chcę go kupić, obecnie używam Mild X1 ale bateria nie wystarcza mi na cały dzień, wymieniałem baterię już po raz trzeci i ciągle powtarza się to samo, pod wieczór lampka pali się na czerwono i miga. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich;)
Grzegorz100 / 31.63.27.* / 2013-02-09 09:16
Siemano ja uzywam e-papierosa BlueV-GO Trendy na baterie nie narzekam trzyma 6 dni. Polecam.
mmmmm555 / 79.56.120.* / 2013-01-30 16:16
jak znajdziesz to kup smokie s bateria trzyma minim.3 dni
piotr71 / 94.254.192.* / 2012-12-19 21:56
A jeszcze chciałem dopisać że nie palę zwykłych papierosów od dwóch m-cy i jest ok. Tyle że jak rano zaciągam się e-papierosem to czuję pieczenie w gardle, później to mija, chyba to jest normalny objaw(tak mnie się wydaje)
e-palaczka / 91.212.165.* / 2013-01-10 10:44
wydaje mi się że nie jest to normalne, może masz za dużą dawkę nikotyny w e-fajku
tito / 83.4.102.* / 2013-01-03 18:58
witam kupilem i pale go od paru dni jestem zadowolony mam wersje bezsznurkowa pale mietowego i rewelka polecam
stanley38 / 89.74.77.* / 2012-12-23 11:34
Ja uważam że to i to truje tylko elektroniczny mniej i mniej kasy idzie na to . elektronicznego mam 7 dni od tamtej pory spaliłem 10 zwykłych papierosow i coraz mniej mnie ciagnie do fajek a paliłem 30 dziennie przez 24lat. Pzdrawiam palaczy .

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

berna512 / 31.174.200.* / 2012-12-09 09:52
Epapieros szkodzi ? ok a papieros zwykły nie szkodzi ? hmm który bedzie tanszy w urzytkowaniu narkotyk na dzisiejsze pensje ?? Epapieros ma aby nikotyne a papieros nikotyne plus substancje smoliste. Kupiłem go Matce przez miesiac kasłała pluła flegma dzis juz tego nie ma czuje sie lepiej wiecej sił bardziej dotleniona. A gadanie ze rakotwórcze ? czemu ? Ile Państwo traci na akcyzach papierosowych ? TO ICH BOLI. PAPIEROSY TO LEGALNY NARKOTYK PRZEZ KTÓRY MILIONY LUDZI UMIERA CO ROKU LEGALNY PANSTWOWY NARKOTYK. WIĘC CZEMU SA PRZECIW LEGALIZACJI MARIHUANY PRZEZ KTÓRA NIKT NIGDY W ZYCIU NIGDY NIE UMARŁ ?? PANSTWO SPRZEDAJE ŚMIERĆ inaczej tego nazwac nie mozna

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

PEPE99 / 178.37.148.* / 2012-12-08 21:02
ja kupiłem sobie e-papierosa ,ale mniejsza z
tym e-papieros działa jak inchalacja nosa dla alergika raz dziennie se popali to nawet zdrowe, ale wszystko w umiRZE

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

romeo bez julii / 91.207.200.* / 2012-12-03 18:20
Dostałem propozycję pisania postów na forach o e-papierosach za niezła kasę. Odmówiłe,
Pozdrawiam e-palaczy.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

janucha / 89.75.189.* / 2012-11-28 11:39
Witam,
Jestem e-palaczem od około roku. Palę bardzo dużo. W zasadzien od otwarcia oczu o 7-mej rano, do zaśnięcia około 1-szej w nocy, z przerwami na posiłki - ćmię swoje Volish ego3 z liquidem o mocy 24, w zasadzie non stop przez około 15-16 godzin na dobę. Wspomnę, że na e-papierosy "przesiadłem się" z długich Marlboro czerwonych (40 sztuk/dobę) nie po to, aby rzucić palenie, lecz po to, by nie mieć ograniczeń jakie mają obecnie zwykli palacze.
Wszystko do niedawna było OK. Cztery miesiące temu zacząłem potwornie kaszleć kaszlem suchym, męczącym i bez możliwości odksztuszenia czegokolwiek. Lekceważyłem to przez blisko miesiąc, łykając sobie kupowane w aptece syropki. Po około miesiącu do kaszlu dołączyły duszności tak silne, jak w zaawansowanej astmie oskrzelowej, połaczone z suchością w gardle i krtani. Najgorzej było nocą, w pozycji horyzontalnej.Przestraszyłem się nie na żarty. Po 3 dniach męczarni i nocy spędzonych na krześle, udałem się wreszcie do lekarza. Ten stwierdził obustronne zapalenie oskrzeli oraz także obustronne zapalenie płuc. Zasugerował szpital. Odmówiłem. Przepisał mi więc kolejno dwa różne antybiotyki, które brałem bez większego efektu w sumie przez 3 tygodnie. No i prawie przestałem ćmić mojego elektronika. Po kolejnym tygodniu nastąpiła poprawa. Minęły ataki ostrej duszności oraz świszczący oddech. Z radością wróciłem do mojego e-papierosa. Już po dwóch dniach wróciły wszystkie koszmary z dusznością i kaszlem. Znów odłożyłem e-papierosa. Po dwóch dniach odzyskałem oddech i znów zacząłem ćmić. Sytuacja powtórzyła się. W sumie powtarzało się to 4-krotnie. Coś mnie tknęło! Kupiłe paczkę długich czerwonych Marlboro i wypaliłe ją w ciągu jednego dnia. Żadnego kaszlu, żadnej duszności! Następnego dnia wróciłem do mojego e-papierosa. Pod wieczór wróciły znów i duszność i kaszel i to tak, że miałem ochotę wezwać pogotowie! Takie eksperymenty przeprowadziłem już kilkakrotnie i zawsze efekt był ten sam. Zacząłem przepytywać znajomych lekarzy, od których dowiedziałem się, że GLIKOL działa wysuszająco szczególnie na układ oddechowy - głównie na oskrzela. Dziś mam bardzo poważne wątpliwości, czy wogóle miałem to zapalenie oskrzeli i płuc, czy też za moje męczarnie nie jest odpowiedzialny glikol! Palę nadal trochę tego, trochę tego, ale dużo lepiej się czuję paląc zwykłe papierosy. E-papieros po paru godzinach używania wciąż mnie dusi i wywołuje ten kaszel. Zwykłe papierosy bez porównania mniej. Najgorsze jest to, że ja nadal nie chciałbym rzucić palenia, bo lubię dymek. Tylko, żeby mnie tak cholernie nie męczył!
Bardzo Was proszę o komentarze. Czy komuś z Was zdarzyło sie coś podobnego? Czyżby jednak e-papieros szkodził tak samo, jak zwykły, tylko inaczej?
Proszę - piszcie, komentujcie, radźcie. Za każdy komentarz z góry serdecznie dziękuję.
kurka300 / 212.244.251.* / 2013-01-18 15:17
elektronika (18 mg) palę tydzień, dość intensywnie, wczoraj wieczorem zwrócił moją uwagę tępy ból w okolicy obojczyków i takie nieprzyjemne wrażenie, jakby się człowiek czymś "zapchał". Przy paleniu analogów nie miałam takich objawów, chyba, że po drodze zdarzyło sie jakieś np zapalenie oskrzeli...
ancinka33 / 178.37.41.* / 2013-01-13 19:51
te..ty masz cos z glowa nie tak czy co jest grane..na glikolu to nawet syropy przeciwkaszlowe produkuja nie mowiac o innych lekach i kosmetykach..wiekszej sciemy nie czytalam..placi ci ktos za rozpowszechnianie tych fantastycznych opowiesci???
jakiś taki / 83.23.39.* / 2013-01-07 15:19
Jedyna rada to palić mniej. Ja miałem to samo. Na początku z umiarem sobie dawkowałem, starałem się trzymać wszystko na wodzy tak jak z fajkami. Po pewnym czasie puściłem wodze fantacji i potrafiłem 0.8 ml ściągnąć w ciągu porannego "kibla". Najpierw kaszel mokry a później suchy. I co zrobiłem? wróciłem do dawkowania jak z fajkami. Nastawiam sobie przypomnienie i zaciągam się 12 - 15 razy tak jak wcześniej fajką. Kaszel przeszedł po dwóch dniach... Jednym słowem nie przeginać. epapieros to nie jest złoty środek. To ma Ci pomóc rzucić. Jak nie chcesz rzucić to się nie przesiadaj.
ewka702 / 83.31.53.* / 2013-01-06 19:12
też mam podobnie - pierwszego dnia po paleniu e-fajki bolało mnie gardło. Drapanie w płucach jest mocniejsze niż po zwykłej fajce, więc często pojawia się kaszel....ale może powinnam zmienić płyn na taki o mniejszej ilosci nikotyny,jak radzi Blondi_M ?
xxAKARxx / 93.186.22.* / 2013-01-05 21:47
Mam te same objawy uzywajac normalnych papierosow, mam nadzieje, ze elektroniczne to zmienia, wiem ze one tez wysuszaja drogi oddechowe, ale w moim przypadku mniej jak zwykle papierosy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Blondi_M / 109.243.144.* / 2013-01-03 14:31
Przepraszam, że post pod postem, ale przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy podczas czytania poniższych wpisów. Możesz też spróbować lżejszych olejków. Może ta dawka nikotyny jest już za duża? Mój tata miał coś podo nego i okazało się, że miał za mocny olejek, ale nie wyszło to odrazu. Dopiero po dłuższym paleniu.
Niziurski / 178.37.228.* / 2013-01-05 19:28
Dwa tygodnie temu zacząłem palić epapierosa.Od tego momenty kaszel mi się mocno nasilił.W tej chwili mam też poworne zapalenie gardła. Nie wiem jak u Was ale u mnie zwykłe analogi szkodza zdecydowanie mniej.Każde zaciągnięcie się elektronikiem wywoluje u mnie atak suchego kaszlu i duszności.
antek123 / 81.111.211.* / 2013-01-21 17:42
ten suchy kaszel to od braku zwyklych fajek a nie od e-papierosa!Mialem to samo a e-papierosa pale 2 miesiace i przez pierwszy tydzien kaszlalem jak gruzlik a teraz minelo i zwykle fajki mnie brzydza.
Cezar Wielki / 2013-01-03 15:28 / Bywalec forum
Ja tam palę e-papierosy od ponad dwóch lat i jakoś nie czuję się źle, powiem wiecej czuję się o wiele lepiej niż gdy paliłem zwykłe papierosy...
Blondi_M / 109.243.144.* / 2013-01-03 14:22
A spróbuj się przeżucić na olejki bez glikolu, na bazie tylko gliceryny. Jeżeli glkiol ma na ciebie zły wpływ to może gliceryna będzie dobra, uważaj na olejki mieszane (glikol i gliceryna). Z samą gliceryną jest np. olejek provog. Warto spróbować ;) Powodzenia
lekur / 83.24.114.* / 2012-12-27 14:47
Mam podobne objawy. Kiedy popalę e-papierosa to pojawiają się bule w klatce piersiowej bardzo bolesne i niepokojące.Dodatkowo pojawia się uczulenie na ciele w pachwinach w pasie na rękach czerwone swędzące palmy, Od razu podejrzewałem e-palenie, gdy przestałem palić e-papierosa dolegliwości ustały następnego dnia.Zacząłem palić e-papierosy od lipca 2012r z początku podczas palenia miałem dziwne objawy burczenia w jamie brzusznej w jelitach bez uczuleń i buli w klatce dlatego ignorowałem te burki w jelitach , po czterech miesiącach pojawiło się pierwsze bule potem uczulenie.Myślałem że to zbieg okoliczności ponieważ po tygodniu nie palenia znów pojawiło się uczulenie bez buli w klatce pomyślałem, że to nie od e-papierosa i zacząłem ponownie palić to znów po dwóch dniach uczulenie i bule to znów przerwa przejście na analogi i tak kilkakrotnie i zawsze tak samo uczulenie i bule w klatce.
Tak że myślę iż e-papierosy niektórym szkodzą może innym okaże się, że zaszkodzą ale w późniejszym czasie bo mi przez 4 m-ce super się paliło byłem szczęśliwy że rzuciłem te śmierdzące papierosy ale niestety nie na długo.
Piszcie ludzie jak coś nie tak może ktoś przebada te e-palenie. Może takie komentarze przyczynią się na wyeliminowanie tych niedoskonałości w e-papierosach. Dziękuje i Pozdrawiam wszystkich e-palaczy.
hela / 217.67.204.* / 2013-11-20 15:55
Witam wszystkich e-palaczy oraz osoby niepalące, zamęczane "cudownymi mieszankami smakowymi" (patrz - komentarze poniżej). Jestem osobą niepalącą i nie zamierzam próbować tego typu wynalazków. Jednak dzięki moim sąsiadom (niestety przez całą dobę) ciągle mam w płucach inny wdech. Skutki wdychania niechcianych mieszanek są porażające: bóle głowy o różnym nasileniu, podrażniona skóra, kaszel, duszności, bezsennośc, brak koncentracji, suchośc w gardle oraz ciągły smród w pomieszczeniach.
Większośc ludzi nawet się nie zastanawia, dlaczego boli ich głowa...
anty739 / 88.156.10.* / 2013-04-04 21:37
WIDZE ze wszystkie sponsorowane komentarza sa najdluzsze....
helena75 / 89.161.85.* / 2012-12-04 17:09
Piszesz,że glikol hmm ja nie palę od 5 miesięcy analogowych tylko e-papierosa kupuję olejki na bazie gliceryny sa dużo lepsze i nie zawieraja glikolu. Może warto spróbować/
janucha / 89.75.189.* / 2012-11-28 12:21
Napisałem, że przez około rok wszystko było OK. Dodam jescze, OK to mało powiedziane. Zniknął typowy kaszel palacza, zniknął "kołek w gębie", zniknęła zadyszka, mogłem wreszcie bez ziajania wejść po schodach, a do tego w kieszeni zostawało po kilkaset złotych miesięcznie!
Tym większym szokiem jest dla mnie to, co się od czterech miesięcy dzieje.
Aha, i jescze jedno. Palę cały czas jedną i tą samą mieszankę liquidów(w równych proporcjach zmieszane: tabac, zielona herbata, tiramisu i capucino - wszystko po 24mg nikotyny), a liquidy kupuję stale w tym samym sklepie.
Nie chcę rzucić palenia, ale też nie chcę wrócić do zwykłych papierosów. Dlatego liczę na Wasze doświadczenia i pomysły, co się u diabła dzieje!
Jeszcze raz proszę Was o komentarze.
obser/ / 87.206.100.* / 2013-10-13 10:11
kup liquid o smaku pizzy z anchois, lub świeżego wiejskiego łajna i dodaj do tej swojej mieszanki bedziesz wiedział co ci szkodzi
filemon2 / 2012-11-28 11:48
szkodzą nie szkodzą, ale są modne, a to pzrecież najważniejsze dla ludzi, wązne żeby być trendy, nieważne czy zdrowym czy nie
LukaRato / 89.67.220.* / 2012-12-14 23:06
Bardzo fachowy komentarz, Filemonie.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

paula 123 / 46.186.53.* / 2012-11-24 21:14
to wszystko wina naszego rzondu powini zabronic produkowanie papierosow nasze panstwo tylko patszy zeby sie nachapac piniedzy truciciele w sklepie sprzedajom moja mama zmarla na raka pluc nienawidze naszego rzondu caly czas tylko sie klucom a nic nierobiom jak dorosne to wyjade z polski

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

paula 123 / 46.186.53.* / 2012-11-24 21:08
to wszystko wina naszego rzondu powini zabronic produkowanie papierosow nasze panstwo tylko patszy zeby sie nachapac piniedzy truciciele w sklepie sprzedajom moja mama zmarla na raka pluc nienawidze naszego rzondu caly czas tylko sie klucom a nic nierobiom jak dorosne to wyjade z polski
wiesio 123 / 91.233.113.* / 2012-12-24 14:49
zanim wyjedziesz naucz się po polsku pisać

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

pierwszy5441 / 77.113.57.* / 2012-11-22 21:23
A ja mam pytanko , pale e papierosa od 5 dni kupiłem za 300 pln volish ego3 crystal 2 i w pierwszym papierosie po naładowaniu baterii prawidłowo nalaniu tego płynu tez prawidłowo, odczekniu 15 minut, zaczałem palic co jakis czas powstawał smak tzw starej szmaty cos spalenizny,odstawiłem go na bok ,wyciagłem drugiego tez przygotowałem według inst.obsługi i tu po ok.6 godzinach palenia z dłuzszymi odstepami bo pale bardzo niewiele pojawiło sie w papierosie duze ciepło które spowodowało ze chyba tzw jakas "para" poparzyła mi delikatnie usta ,czy cos zawaliłem w moim paleniu czy akurat trafiłem na dwa wadliwe papierosy,czy ktos moze mi podpowiedziec co jest przyczyna obu powodów ,oczywiscie papierosy odesłałem do producenta,reklamacja gwarancyjna,bo po 6 dniach juz mi sie chyba wymiana nie nalezy ,z góry b.dziekuje za odpowiedz
mona3 / 77.253.249.* / 2012-11-29 08:37
Po pierwsze smak spalonej szmaty występuje wtedy, gdy nie jest nasączona liqudem nitka od grzałki. Znajdź blog starego chemika i forum e- palaczy. W każdym razie to nie wina volischa. Musisz się nauczyć go obslugiwać. Nie przechylaj e-papierosa zbytnio ustnikiem w dól, bo wyplywa liquid, który dotyka bezpośrednio Twoich ust i to powoduje poparzenia.

Re: Elektroniczne papierosy też szkodzą

astma / 88.147.31.* / 2012-11-22 12:12
witam.czy e-papierosy mogą szkodzić dzieciom?Pytam dlatego iż,moja 3letnia córka kiedy wychodzi z domu gdzie są palone e-papierosy zaczyna kaszleć.Dodam że jest astmatyczką.
LukaRato / 89.67.220.* / 2012-12-14 23:31
Dzieciom może szkodzić wszystko. Jezeli chcesz mieć pewność - nie pal w domu. Jeżeli jest astmatyczką, problem może leżeć również gdzie indziej, niż w e-paleniu w domu - kaszel często pojawia się przy dużej zmianie temperatury otoczenia, tak jak po wyjściu z domu na chłodne powietrze. Zwróć uwagę, czy dziecko kaszle wyłącznie po wyjściu z "e-palonego" pomieszczenia, czy może z "czystych" też.
janucha / 89.75.189.* / 2012-11-28 11:48
Przeczytaj mój wpis z dnia 28.11. Moze da Ci powód do zastanowienia.
Pozdrawiam
janucha
lidka129 / 77.45.64.* / 2014-05-27 11:33
Witam,od -wczoraj zaczęłam palic e papierosa mam ten olejek czy jak to tam się mówi fachowo :)6 mg ten najsłabszy o taki prosiłam w sklepie.mam kaszel suchy -kaszle jak smog-boli az mnie klatka,nie wiem czy to wynik palenia e papierosa?czy to minie?jak paliłam zwykłe papierosy lajty oczywiście był kaszel ale rano a tutaj normalnie duszno-może nie powinnam palic tych e papierosów,prosze o rade czy ktoś ma takie objawy,dziekuje z góry
Rzucamy palenie, ale nie dla zdrowia 2014-01-14 11:23
Rzucamy palenie, ale nie dla zdrowia
Jak wskazują najnowsze badania ponad połowa palaczy deklaruje, że rzuciła palenie bądź zamierza porzucić nałóg z obawy na negatywny wpływ na ich wygląd.
10:00 Epidemia Eboli wymknęła się spod kontroli
09:45 Światowy Dzień bez papierosa. WHO nakłania do podwyższenia podatku
16:01 Dzień bez Papierosa. Jak rzucić palenie?
12:00 WHO: nie ma powodów do wszczynania alarmu z powodu wirusa MERS
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
Te kraje sprzedają najwięcej broni Rosji 2014-07-25 06:00
Te kraje sprzedają najwięcej broni Rosji
Drony, sprzęt dla jednostek specjalnych, nowoczesne desantowce i wirtualne ośrodki szkoleniowe - tego rosyjska armia potrzebuje od zachodnich koncernów zbrojeniowych.
06:00 Nie uwierzysz, na czym zarabiają posłowie: kurczaki, nawozy, Lewandowski...
06:00 OFE czy ZUS. Wybór nie będzie miał dużego wpływu na wysokość emerytury, ale...
06:00 Sprawdź, kto może liczyć w tym roku na podwyżkę. Lekarze, informatycy i...
Spokojny koniec tygodnia na rynkach walut. Cisza przed burzą? 2014-07-25 18:30
Spokojny koniec tygodnia na rynkach walut. Cisza przed burzą?
Analitycy ostrzegają - sytuacja geopolityczna może przełożyć się na notowania złotego.
17:10 Ustawy łupkowe na finiszu. Mają przyspieszyć wydobycie
16:55 Polska Agencja Kosmiczna. Sejm przyjął ustawę o utworzeniu POLSA
16:45 Konflikty gospodarcze to dla firm koszt rzędu 40 mld zł rocznie
16:45 Ukraina może zakazać importu polskiej wieprzowiny
Powiązane tagi