Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają
2010-07-23 12:42

Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają
[fot: Money.pl/Anna Kraszkiewicz]

Polacy są dla Niemców najmniej lubianymi sąsiadami. Taki wynik przyniósł sondaż przeprowadzony dla niemieckiego wydania magazynu Reader's Digest.

W sondażu, opracowanym przez renomowany instytut badania opinii publicznej Emnid, jedna trzecia Niemców uznała Polaków za najmniej sympatycznych sąsiadów. Drugie miejsce pod tym względem zajęli Czesi. 26 procent pytanych, odpowiedziało, że żaden naród nie zasługuje na miano niesympatycznego.

Za najsympatyczniejszych Niemcy uznali Austriaków - tak stwierdziło 22 procent badanych, a w dalszej kolejności - Francuzów, Szwajcarów i Holendrów.



Sondaż pokauzje, że swoje oceny sąsiadów Niemcy często opierają na stereotypach. Spośród ankietowanych, którzy nie lubią Polaków, 56 procent przyznało, że nie zna żadnego Polaka, a 58 procent nigdy nie było w naszym kraju.

Najgorsze oceny Polacy zebrali nie w landach sąsiadujących z Polską, ale w odległej Badenii-Wirtembergii. - Uprzedzenia znikają przy bliższym kontakcie - komentuje te wyniki Ronald Grotz z Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Stuttgarcie. Sympatię Niemców dla Austriaków Grotz tłumaczy bliskościa kulturową i wspólnym językiem.

Czytaj w Money.pl
Skradziono auto szefa MSW Niemiec, Polak zatrzymany
Złodziej auta Thomasa de Maiziere wpadł na autostradzie A4 w pobliżu granicy z Polską.
(IAR)

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

żuczko / 83.2.33.* / 2010-07-23 14:46
Mieszkałem tam i powiem często wstydziłem się za moich rodaków nie za wszystkich tylko za ekstremę
Niektórzy zachowywali się tak jak za przeproszeniem: Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije, a dać mu zegarek to kłonicą będzie nakręcał.
Niemcy mówią tak ogólnie to jesteście w porządku ale jednostki bardzo wypaczają opinie na Wasz temat.
Krótko wychodziłem do pracy portfel z gotówką zostawiałem w hotelu, narzędzi nie pilnowałem etc. etc.

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

rootpl / 80.50.135.* / 2010-07-23 14:18
Polacy Niemców też nie lubią, więc jesteśmy kwita.

Z Ruskimi I szwabami

paczagankarianka / 213.238.65.* / 2010-07-23 14:03
Polacy nigdy dobrze żyć nie będą! Nie przyjmujmy niemieckiego ero! Tylko Norwegia i United Kingdom sa mądre, bo nie weszli do Niemieckiej Uni Europejskiej!

NO I BARDZO DOBRZE BO MY ICH TEZ NIELUBIMY A JA TO WRECZ ICH NIENAWIDZE

PISIOROSLAW / 188.141.63.* / 2010-07-23 13:56
PIE.... HELMUTY

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

T. / 81.190.51.* / 2010-07-23 13:28
Przecież Niemcy od zarania ludzkości nie tolerowali Polaków ...
A dzisiaj , tymbardziej .

I..

4all.pl / 83.29.161.* / 2010-07-23 13:26
maja racje..! Pisze o tym ze szczegolami !

4all.pl

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

matematyk / 81.219.27.* / 2010-07-23 13:22
no to dostaną PO łbie od Policji Europejskiej za ksenofobię i nietolerancję.

A ja tam nie lunie krzyzakow, szczegolnie tych w pekaesach

sassasas / 87.204.179.* / 2010-07-23 13:17
.
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
Dostawać 6 tys. zł na macierzyńskim? To wciąż możliwe, ale będzie trudniej 2014-10-31 06:00
Dostawać 6 tys. zł na macierzyńskim? To wciąż możliwe, ale będzie trudniej
Rząd chce uniemożliwić wyłudzanie pieniędzy z ZUS-u. Prawie mu się to uda. Na pewno skala będzie mniejsza.
05:57 Amazon w Polsce wymyślił trzydniowy weekend. Żeby było taniej
06:00 Muzeum Historii Żydów Polskich kosztowało 320 mln złotych. Poznaj 7 zaskakujących faktów
05:52 Pięć faktów o zarobkach w Polsce. Unijną średnią dogonimy za 30 lat
Szykują się trzy premiery polskich gier 2014-10-31 06:45
Szykują się trzy premiery polskich gier
Strategia spółki zakłada koncentrację na produkcjach z gatunku thriller i horror.
06:00 E-sklepy muszą poprawić wizerunek
06:00 Stretching z Joanną Jóźwik. "To Twoja nagroda"
06:00 Urlop na nartach? Już musisz ćwiczyć
06:00 Największe cmentarze w Polsce. To tu leżą wielcy tego kraju
Powiązane tagi