Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają
2010-07-23 12:42

Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają
[fot: Money.pl/Anna Kraszkiewicz]

Polacy są dla Niemców najmniej lubianymi sąsiadami. Taki wynik przyniósł sondaż przeprowadzony dla niemieckiego wydania magazynu Reader's Digest.

W sondażu, opracowanym przez renomowany instytut badania opinii publicznej Emnid, jedna trzecia Niemców uznała Polaków za najmniej sympatycznych sąsiadów. Drugie miejsce pod tym względem zajęli Czesi. 26 procent pytanych, odpowiedziało, że żaden naród nie zasługuje na miano niesympatycznego.

Za najsympatyczniejszych Niemcy uznali Austriaków - tak stwierdziło 22 procent badanych, a w dalszej kolejności - Francuzów, Szwajcarów i Holendrów.



Sondaż pokauzje, że swoje oceny sąsiadów Niemcy często opierają na stereotypach. Spośród ankietowanych, którzy nie lubią Polaków, 56 procent przyznało, że nie zna żadnego Polaka, a 58 procent nigdy nie było w naszym kraju.

Najgorsze oceny Polacy zebrali nie w landach sąsiadujących z Polską, ale w odległej Badenii-Wirtembergii. - Uprzedzenia znikają przy bliższym kontakcie - komentuje te wyniki Ronald Grotz z Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Stuttgarcie. Sympatię Niemców dla Austriaków Grotz tłumaczy bliskościa kulturową i wspólnym językiem.

Czytaj w Money.pl
Skradziono auto szefa MSW Niemiec, Polak zatrzymany
Złodziej auta Thomasa de Maiziere wpadł na autostradzie A4 w pobliżu granicy z Polską.
(IAR)

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

żuczko / 83.2.33.* / 2010-07-23 14:46
Mieszkałem tam i powiem często wstydziłem się za moich rodaków nie za wszystkich tylko za ekstremę
Niektórzy zachowywali się tak jak za przeproszeniem: Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije, a dać mu zegarek to kłonicą będzie nakręcał.
Niemcy mówią tak ogólnie to jesteście w porządku ale jednostki bardzo wypaczają opinie na Wasz temat.
Krótko wychodziłem do pracy portfel z gotówką zostawiałem w hotelu, narzędzi nie pilnowałem etc. etc.

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

rootpl / 80.50.135.* / 2010-07-23 14:18
Polacy Niemców też nie lubią, więc jesteśmy kwita.

Z Ruskimi I szwabami

paczagankarianka / 213.238.65.* / 2010-07-23 14:03
Polacy nigdy dobrze żyć nie będą! Nie przyjmujmy niemieckiego ero! Tylko Norwegia i United Kingdom sa mądre, bo nie weszli do Niemieckiej Uni Europejskiej!

NO I BARDZO DOBRZE BO MY ICH TEZ NIELUBIMY A JA TO WRECZ ICH NIENAWIDZE

PISIOROSLAW / 188.141.63.* / 2010-07-23 13:56
PIE.... HELMUTY

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

T. / 81.190.51.* / 2010-07-23 13:28
Przecież Niemcy od zarania ludzkości nie tolerowali Polaków ...
A dzisiaj , tymbardziej .

I..

4all.pl / 83.29.161.* / 2010-07-23 13:26
maja racje..! Pisze o tym ze szczegolami !

4all.pl

Re: Niemcy nie lubią Polaków, choć nas nie znają

matematyk / 81.219.27.* / 2010-07-23 13:22
no to dostaną PO łbie od Policji Europejskiej za ksenofobię i nietolerancję.

A ja tam nie lunie krzyzakow, szczegolnie tych w pekaesach

sassasas / 87.204.179.* / 2010-07-23 13:17
.
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
Rząd jedności narodowej Ewy Kopacz. Oto wybrani i wielcy przegrani 2014-09-19 10:01
Rząd jedności narodowej Ewy Kopacz. Oto wybrani i wielcy przegrani
Grzegorz Schetyna w nowej ekipie, to tylko jedna z niespodzianek. Zobacz, kto stanie na czele resortów.
06:00 Prezes PKO BP dla Money.pl: Kredyty będą tańsze. Ale wzrost gospodarczy...
06:00 Prezes Budimeksu dla Money.pl: Pieniędzy na inwestycje zabraknie i czeka nas zastój
05:57 Spółka dnia: PKP Cargo idzie na wielkie zakupy. Będzie przejmować w Czechach i nie tylko
Nowy rząd Kopacz. Niemcy zdziwieni odejściem Sikorskiego 2014-09-20 08:15
Nowy rząd Kopacz. Niemcy zdziwieni odejściem Sikorskiego
Zdaniem niemieckich komentatorów, większy wpływ na politykę zagraniczną uzyska teraz prezydent Bronisław Komorowski.
07:22 Koleje w Polsce. Bruksela potwierdziła wkład finansowy z funduszu spójności na Pendolino
07:13 Amazon zbiera asortyment. Za miesiąc zaczną wysyłać
07:10 5 wskazówek jak zostać mistrzem sushi
07:09 Możesz mieć... zdjęcie żony na trampkach
Powiązane tagi