Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy
2008-02-14 11:17

Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy
[fot: EPA/PAP]

Powodem do skierowania rakiet na Polskę i Czechy będzie ulokowanie w tych krajach elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej - stwierdził prezydent Rosji.

Dodał też, że rakiety będą skierowane na Ukrainę, jeśli w kraju tym zostaną rozmieszczone bazy NATO.

- Rosja nie planuje żadnego konfliktu z Zachodem - zapewnił Putin i wyraził nadzieję, ze nigdy do niego nie dojdzie.

Dodał, że spodziewa się pozytywnego dialogu ze Stanami Zjednoczonymi bez względu na to, kto zostanie następnym amerykańskim prezydentem. Stwierdził też, że Rosja nie przekieruje swoich rakiet w stronę żadnego państwa bez skrajnej konieczności.

Spytany o stosunki polsko-rosyjskie Putin ocenił, że Rosja nie uczyniła ani jednego kroku dla skomplikowania stosunków z Polską.

Zaznaczył, że gazociąg po dnie Bałtyku nie jest w żaden sposób antypolski, a konflikt mięsny jest bardziej problemem rosyjsko-unijnym, niż sporem między Polską a Rosją.

Putin podkreślił jednocześnie, że jego dialog z polskim premierem Donaldem Tuskiem był produktywny.

ZOBACZ TAKŻE:

>Rice: Wypowiedzi Putina naganne

>Putin: Możemy wycelować rakiety w Ukrainę


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

andowc5 / 83.30.118.* / 2008-02-16 10:52
Odpowiedż dla Putina:
"Wy Nas straszycie rakietą atomową,
a MY Was, niedzielą planową". (w kościele).
Za "komuny" sobie radzili sobie z takimi głupotami i Polska dobrze na tym wyszła.
by / 80.54.208.* / 2008-02-29 10:23
rosja to pótega czytając poniższe komentaże zastanawiam się kim są ci ludzie wypisuący takie brednie zadajcie sobie pytanie za kogo chcecie umierać zachodnia polityka umiera świat was juz nie lubi a poparcie ameryki no cóż potęga tylko w hollywood mają rambo niech im pomoże a o ile mi wiadomo to polacy uważają rosje za wroga a to chyba logiczne że nieoddadza nam swoich zasoów za darmo a do tego mają prawo bronić swojej ojczyzny liberałowie mieli krótka nadzieje ze tak będzie rosja i chiny na dzień dzisiejszy to sojusznicy a wy na niedoinformowani ignoranci na kolanka i całujcie brudną amerykańską D
andowc / 83.30.118.* / 2008-03-01 22:01
Kto pyta nie błądzi.
Były sobie dwa Michały, jeden duży drugi mały.
Nie traktuj poważnie żartów.
Jeżeli żartuje Putin, to i mnie wolno.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Adam222 / 77.88.184.* / 2008-02-16 09:56
A my skierujemy nasze rakiety na Putina i oczywiście winny będzie Putin a nie my. Rosja zgromadzi wokół siebie samych wrogów taką polityką. A kiedyś ropa się skończy. I co wtedy? Rurociąg po dnie Bałtyku spowoduje takie koszty, że nikt nie kupi nic od Rosjan bo wszędzie będzie taniej. Tak to jest jak ekonomia zastępowana jest przez nienormalną politykę. Historia Putina jeszcze niczego nie nauczyła.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Magda.m. / 79.186.56.* / 2008-02-15 13:58
A dlaczego mój dom który sobie zbudowałam, miałby rozwalic jakiś wariat? Jakim prawem? Niech wyceluje swoje rakiety na swój kraj.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Ela_1 / 79.186.127.* / 2008-02-15 09:30
Zawsze bałam sie tego człowieka, jest on nie obliczalny jak Hitler.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

georg / 2008-02-14 23:56 / Bywalec forum
Rosja jest w okresie wielkiej slabosci i bedzie jeszcze slabsza (w porownaniu z NATO i rowniez z Chinami). Do tego trwonia swoje zasoby surowcow--jedyne co maja--na zbrojenia zamiast budowac nowoczesna gospodarke. To znakomita okazja, by na stale zaangazowac USA w obrone Europy Srodkowej i w przyszlosci rowniez Ukrainy. Polska powinna zrobic wszystko co moze w tym celu (chyba ze chce zawsze zyc na lasce Rosji). W dziedzinie obrony Polska i USA maja wyrazny wspolny interes: zaryglowac ruskiego niedzwiedzia w klatce i nigdy wiecej go z niej nie wypuscic. Dlatego USA beda zdecydowanie bronic Polski a w przyszlosci najprawdopodobniej tez Ukrainy. Ruski musi sie wreszcie przyzwyczaic do zycia tylko na swoim terytorium (a i tego bedzie coraz trudniej obronic przed Chinami).
USA / 80.54.208.* / 2008-02-29 10:41
dobrze że amerykanie żyją tylko na swoim teytorium a jak będą nas bronić przed wrogami tak samo jak w afganistanie czy iraku to gratuluje wyboru a z chinami to narazie problem mają amerykanie ,prawie połowa ukrainy to rosjanie nawet afrykanie nie chcą rozmawiać z europą i USA argentyna też was już pogoniła świat to 200 państw a nie 19 które poparły kosowo żal mi ze w polsce mieszkają ludzie o tak okrojonych horyzontach myślowych gdy n iebawem zaczniecie umierac z głodu nie wińcie komuny bo to wasza polityka doprowadzi do tego stanu
burek / 217.194.34.* / 2008-02-15 13:48
hallo georg
jesli USA kiwnie kiedykolwiek palcem aby bronic Polski lub czegokolwiek poza swoimi interesami, to niech skisne. Ty chyba jakis malolat jestes - USA grabi wszystkich dookola i cudze bezpieczenstwo malo ich obchodzi - mozna to zaobserwowac analizujac ich poczynania w ciagu dziesiecioleci. Pozatem chyba nigdy nie byles w USA i nie znasz typowego amerykanina.
Jesli Polska nie nawiaze normalnych dobrosasiedzkich stosunkow ze wszystkimi swoimi sasiadami to zostanie z reka w nocniku jak to sie juz wiele razy w historii zdarzalo. Pan Rey jakis czas temu trafnie okreslil madrosc Polakow: "... jako przed szkoda tak i po szkodzie..."
pozdrowienia dla wszystkich agresywnych przeciwnikow Rosji
burek
georg / 2008-02-23 04:09 / Bywalec forum
Stany sa w sojuszu z Polska dlatego, ze te dwa kraje maja wazny wspolny interes (jak wyzej). Broniac Polski, Stany bronilyby swojego interesu, zwlaszcza jesli bylyby mocno zaangazowane politycznie i militarnie w tym rejonie. Mimo swojego skrajnego anty-amerykanizmu nawet ty chyba nie watpisz, ze Stany uzylyby wszystkich srodkow wlacznie z masowym uderzeniem taktyczna bronia jadrowa by powstrzymac sowiecka inwazje Zachodniej Europy. (To glownie to sklonilo pulkownika Kuklinskiego do przekazania Stanom informacji, ktore pozwolilyby w takim przypadku na dekapitacje sowieckiej armii przez zabicie marszala Kulikowa itd, i w ten sposob byc moze na sparalizowanie jej ataku i uchronienie terytorium Polski przed zniszczeniem.) Teraz jest podobnie, z tym ze linia frontu przesunela sie na wschod, a Rosja jest slabsza i mniej agresywna, i nie ma realistycznych planow inwazji Zachodu.
Ach, gdybym to ja byl malolatem... Ale, niestety, chodzilem z synem Kuklinskiego do szkoly w tym samym czasie. W USA bylem wiele razy, choc znacznie dluzej mieszkalem w Europie Zachodniej.
Co do "dobrosasiedzkich stosunkow", to sa one na ogol poboznymi zyczeniami. Istnialy glownie w propagandzie "obozu" (trafna nazwa). Wyjatkiem sa wlasnie Stany, ktore rzeczywiscie sa raczej dobrym sasiadem dla Kanady i Meksyku. Obecnie Polska moze miec poprawne stosunki z Niemcami ale nie z Rosja dopoki ta sie nie zeuropeizuje.
Agresji na Rosje nikomu bym nie polecal. Ale ruski niedzwiedz ma dosc miejsca w swojej klatce i z doswiadczenia wiadomo, ze lepiej go z niej nie wypuscic. Znam niezle ten kraj i nie jestem agresywnym przeciwnikiem Rosji. Natomiast jestem przeciwnikiem rosyjskiej agresji.
by / 80.54.208.* / 2008-02-29 10:52
widać że imperjalizm jednych tak drugich nie może czas dojżeć ........
georg / 2008-06-27 00:10 / Bywalec forum
Pan/Pani ma spore klopoty z polszczyzna. Proponuje pisac w jezyku ojczystym.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

mechanizm finansowy / 2008-02-14 22:10 / Bywalec forum
Nie chce mi sie po prostu pisac zadnego komentarza...

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Jużmamdość / 83.9.119.* / 2008-02-14 21:29
Putin, czy raz Putin, wszystko jedno, twierdzi, że przekieruje
swoje rakiety na Polskę i Czechy, a ja gdybym był dziennikarzem, albo co nie Daj Boże, taki głupim członkiem rządu, jak teraz mamy, zapytałbym: w jakim kierunku są wycelowane putinowskie rakiety w dniu dzisiejszym?
Przecież tak czy owak, one są już dawno skierowane w naszą stronę t6yko taki pajac jak Tusk i jego zgraja, nie mają o tym pojęcia. Wracając do spraw naszego pożal się Boże rządu, który nierządem stoi i sejmu pragnę zauważyć
dziwne wypowiedzi: kiedy szło o to czy pan Antoni Maciarewicz może być w komisji ds nacisków na CBA
i innych stwierdzono, że nie może on być sędzią we własnej sprawie, ale kiedy były obrońca gangsterów i kumpel Kwaśniewskiego, byle jaki Widacki - stary PZPRowiec
nie uzyskiwał absolutnej zgody wszystkich, gangster ten tłumaczył, kiedy zarzucano mu również to, że nie może być sędzią we własnej sprawie, to oprócz krętactw wypowiedzianych przez tego, zawodowego oszusta, stwierdzał, iż będzie można go wyłączyć z jakiejś konkretnej sprawy. Drań komuch jak oni wszyscy z SLD i LiDu, A tak na marginesie w Lewicy nie ma demokracji, jeśli musi być do tego inna partia demokracją zwana.

SYBERIA DLA CHIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

adam11 / 2008-02-14 19:36
to my swoje rakiety też wycelujemy w rosję :), podpuścimy chińczyków że Syberia to teren który prawnie należy się chinom i że maja one prawo wpełni nim władać bo mają ponad miliard ludzi a nie mają jak ich wyżywić i gdzie umieścić, Syberia dla Chin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polske˛ i Czechy

waz(USA) / 64.21.106.* / 2008-02-14 19:10
Nie potrzeba nam w Polsce amerykanskich rakiet ani amerykanskiego imperializmu. Niech siedza u siebie, na wlasnych smieciach i niech nie uzurpuja sobie praw do rzadzenia swiatem.
georg / 2008-02-23 04:18 / Bywalec forum
hello waz(USA):
To dobry plan, ale trzeba go rozwinac. Proponuje dodatkowo pasc na kolana przed Rosja i prosic o wybaczenie. Przeciez Putin to dobry batiuszka.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Wapniak / 83.28.132.* / 2008-02-14 18:54
Czego się dziwić? Każdy zrobiłby to samo.
Swoją drogą ciekawe, bo do wybranego obszaru np. na terytorium Niemiec z Pomorza jest tylko ok. 200km...

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Klops / 83.26.195.* / 2008-02-14 17:59
Tarczy i tak nie będzie bo Amerykanie jej nie mają ale można dobrze tym argumentem pograć np. że rezygnujemy z tarczy a Rosjanie z budowy rurociągu po dnie Bałtyku i przenoszą na terytorium Polski. Trochę elastyczności nie zawadzi. A Amerykanie po F16 i offsecie naprawdę wydają się być tylko i wyłącznie kolonistami.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Handel wyrokami 1 / 83.21.66.* / 2008-02-14 16:28
To zasługa naszego Dyzmy - Donka, to oznaka poprawy stosunków hihihih
~Kris / 2008-02-14 18:37 / Tysiącznik na forum)
Już wszyscy wiemy, że nie lubisz Tuska.
Nie zaśmiecaj nam forum, proszę.
lukaszwych / 2008-02-14 18:20 / portfel / "Demon rynków"
a co to ma do premiera obecnego, przeciez o umieszczenie raket to za pisu byly rozmowy, nudza mnie te prymitywne gadki, gielda spada bo donald zostal premierem, rosjanie wyceluja w nas rakiety to wina tuska. Wasza glupota to tez tuska wina?
nie lubie takich ludzi co za wszystko probuja winnych szukac. i jeszcze tumany 4 lata bedziecie tak pewnie p**********

JUŻ JEST JEDEN z CUDÓW TUSKA - Gratulacjeee!

porto78 / 213.25.91.* / 2008-02-14 15:27
JUŻ JEST JEDEN z CUDÓW TUSKA - Gratulacjeee!

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-02-14 15:10
Amerykańska taktyka planowania zniszczenia centr dowództwa i kontroli oponentów jest znana w Rosji, która niedawno wypróbowała bardzo skuteczny system paraliżowania elektronicznego i komputerowego w Estonii. System ten zastosowany do USA na większą skalę, mógłby prawdopodobnie też sparaliżować Pentagon.

Dla Polski największym zagrożeniem byłyby automatyczne wyrzutnie rosyjskich pocisków nuklearnych, w chwili odpalania w Polsce rakiet amerykańskich lub jakichkolwiek innych. Na wypadek omyłki, która obróciłaby Polskę w teren radioaktywny, kosztem Polski, Rosja i USA miałyby jeszcze okazję zatrzymać konflikt i nie wymieniać między sobą salw nuklearnych.

Całość tutaj:
http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=756
Oko bez zeza / 83.9.119.* / 2008-02-14 21:40
Jesteś w błędzie, największym zagrożeniem dla Polski
jest tępy, jak młot, premier Tusk - z bożej łaski.
chłystek jakiego dyplomacja nie widziała. Ten Cymbał głupotą dorównuje Wałęsie i jak Wałęsa, dla rozbuchanej pychy,. zrobi wszystko -, nawet sprzeda Polskę jak to już zaczął Lewandowski.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

seb / 2008-02-14 13:55
tarcza w końcu po coś jest, nie Władek, więc nie sil się aż tak ;) A gdzie ty je celowałeś do tej pory Władziu?

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

jliber / 212.180.147.* / 2008-02-14 13:33
BRING IT ON MOTHERFUCKERS!!! LET'S ROLL!!!
pacyfista / 213.208.85.* / 2008-02-14 17:42
Steady on cow boy,don't forget to take your pistol with you,nie pomoże ci,ale wyparuje razem z tobą.
Czyli jakby na to nie patrzeć,w każdej ewentualności mamy przechlapane!To kolejny sukces polskiej polityki zagranicznej!!!Oni w nas strzelaja,a my odbijamy pocisk....własnym ciałem.Najlepiej róbmy to co najlepiej nam wychodzi,posadźmy w całej Polsce kapustę,po co kto będzie strzelał w pole kapusty,albo w kapuściane głowy!

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

kuzynPSF / 79.188.238.* / 2008-02-14 12:37
Wielki sukces Tuska, jak odpowie "ich człowiek w Warszawie" ?

Rusek chodzi juz po świecie z karabinem od 90 lat, za sobą ponad 30 milionów ofiar zostawił, w tym również swoich mordowął w łagrach, to juz nie tylko Katyń, 17 wrzesien 39, dekada powojenna w Polsce, to również Budapeszt, Praga, Afganistan, Czeczenia, Nawet nie tak dawno bo 13 stycznia 1991 czołami rozjechali 14 Litwinów chorych na wolność dla Litwy. Ciągle zabijają i dziennikarzy odważających się pisać o nich. A poisy Jaruzela w Polsce w 70 i w stanie wojennym ?
Zamach na Papieża Jana Pawła II też planowała K G B jak mówił włoski sędzia prowadzący te dochodzenie.

Nie łudźmy się oni tego karabinu z łapy nie puszczą !

Zamach na Papieża Jana Pawła II też planowała K G B


Dlatego ścisła wsppółpraca z USA to podstawa naszej polytki, a kto niby miałby nas z tego NATO wesprzeć w przypadku problemów ? Niemcy, Francja a może Anglia ?

Wielki pomnik Kozła Matoła z dyplomatką już stawiajcie najlepiej przed waszą siedziba warszawską na ul Andersa
Agit / 2008-02-14 15:01 / Bywalec forum
Sorry, ale współpraca z USA to moim zdaniem strata czasu. Postawimy sobie tarczę a jak Rosja wystrzeli to albo tarcza zadziała, albo nie. W jednym i drugim przypadku zachód na 100% nie odpowie atomówką w Rosję, a my jak zawsze będziemy poszkodowani (już zapomnieliście o Drugiej Wojnie Światowej?!?) bo jesteśmy bezbronni wobec Rosji i tu Unia ani USA niczego tu nie zmieni.
Tarcza jest nam naprawdę na plaster potrzebna przeciwko Rosji i uważam że to strata czasu.

Jedyny powód dla którego skłaniałbym się do poparcia tarczy to w ochronie przed całym Bliskim Wschodem. Arabowie są nieobliczalni i nie myślą tak jak my. Rosja w USA nie strzeli bo dostanie atomówką w odpowiedzi, a Arabowie? Nie obchodzi ich to że zginą skoro zabiorą ze sobą niewiernych...
djgpp / 2008-02-14 16:40
To jaką politykę prowadzić wobec Rosji? Czują się silni bo mają strategiczne surowce i broń atomową.

Wybudujemy tarczę - wycelują w nas rakiety.

Nie wybudujemy tarczy - nie mamy pewności że nie wycelują w nas rakiet.

Jaki był scenariusz konfliktu NATO - ZSRR? NATOwskie pociski atomowe miały zatrzymać sowietów na linii Wisły i Odry.

To samo zrobi Rosja jeśli dojdzie do konfliktu. Postawi zaporę z grzybów atomowych na linii Odry i potem Wisły żeby unicestwić/zatrzymać armie NATO.

Mamy fatalne położenie geograficzne w wypadku wojny.
pacyfista / 213.208.85.* / 2008-02-14 13:47
Czy te bazy już są postanowione?Bo na ten temat powinno odbyć się referendum narodowe,ponieważ to też moja ojczyzna,a nie paru polityków,którzy decydują zza biurek.Oni mają w razie czego schrony,a co stanie się z masami?Tym razem rozerwiemy się za wszystkie czasy a Polska fizycznie zniknie z powierzchni planety,wyparuje,dlatego ostrożnie z tymi zabawkami.
W Hiroshimie i Nagasaki jeszcze do dzisiaj czują konsekwencje tamtych bombek i to wcale nie Ruscy użyli tego po raz pierwszy.Emigrujcie,powrót do Polski za jakieś 1600lat,wtedy będzie bezpiecznie.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

Me / 212.219.203.* / 2008-02-14 12:33
Putin niech sobie w twarz swoja wyceluje lepiej , Hate this Gay ://////////////

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

EDiS / 2008-02-14 12:26 / Tysiącznik na forum
Putin dopuszcza jedynie tarcze z Bitwy Pod Brunwaldem, a radary? Wystarczą uszy Urbana. I chwacit.

Re: Putin: Wycelujemy rakiety w Polskę i Czechy

77luk / 195.34.81.* / 2008-02-14 11:51
No to mamy epilog wizyty Donka....
mon1 / 2008-02-14 12:12
Putin jest tylko dobrym negocjatorem i też pokazuje że mu wszystko wolno Rządzący powinni iść na całość i rozwiązać polską armię a w jej miejsce powinni wziąść amerykanów jak tak się boją o bezpieczeństwo Polski
Pajchiwo / 2008-02-14 13:00 / Tysiącznik na forum
Jasne - a jak myślisz co zrobią "zawodowi" wojskowi?
Wie ktoś ile w ogóle jest w Polsce osób zatrudnionych w wojsku?
Przecież ci ludzie w większości nie mają pojęcia o niczym innym - z moich znajomych prawie wszyscy wojskowi to ludzie, którzy po prostu nie mieli koncepcji na życie - takich ludzi się łatwo nie przekwalifikuje.

A ponadto za poprzedniej kadencji Sejmu wielu ludkom przypomniały się czasy Piłsudskiego i jego domniemanej wielkości - stąd wzmocnienie roli symboli i wojska w ostatnich czasach.
Niestety ci ludzie zapominają, ze tamte czasy różniły się w sposób nieporównywalny (politycznie, gospodarczo, społecznie, systemowo) od dzisiejszych.
W dodatku Piłsudski był dowódcą wojskowym w okresie zagrożenia - więc miał więcej do powiedzenia niż ktokolwiek dzisiaj - był (nie ma co ukrywać) dyktatorem.
A o ekonomii - która w naszych czasach jest najważniejsza - kompletnie nie miał pojęcia.

W dodatku obawiam się, że armii w ogóle nie możemy rozwiązać ze względu na umowy z NATO - możemy ją tylko zmienić na zawodową - ale opór oficerów i podoficerów będzie bardzo duży - 80-90% wyleci z ciepłych posadek i w cale nie ma pewności, że zostaną "kolesie" - ponieważ mogą zostać najlepsi (choć pewnie jestem zbytnim optymistą).

Reasumując - jak zwykle - sprawa nie jest taka prosta.
gnago / 90.129.117.* / 2008-04-14 19:38
Zanik wojska już przetestowaliśmy za czasów I Rzeczypospolitej i skończyło się rozbiorami.

W czasach drugiej rządy miały rozeznanie o zbrojeniach obu sąsiadów, lecz ekonomicznie Polska nie była w stanie przetrwać skutków przestawienia gospodarki na cele wojenne gdyby przewidywana wojna nie wybuchłaby zaliczyłaby następny kryzys gorszy niż ten światowy, Próbowano sfinansować zbrojenia jego eksportem i to wyrobami na światowym poziomie.

POLSKA ma prawo artykułowania i obrony swych interesów . Dla JEJ polityków powinno byc to ich obowiązkiem .
Osławionej "tarczy" całkowicie zbędnej wg. polskiej racji stanu powinno nie być . Warunkiem jej ew. budowy powinny być dotacje wojskowe USA w kwocie równej sumom płaconym Turcji i Pakistanowi, to byłby realny dowód naszej wagi w oczach naszych "sojuszników" a nie głupie zapewnienia . Wypłaconym przed jej powstaniem - F16 i jego nieszczęsny offset.

Obrzucenie głowicami jądrowymi jest nierealne i nieopłacalne z politycznego i ekonomicznego punktu widzenia. Polska leży w klimacie zmiennym i wiatry są zmienne. Ewentualnie skończy się zrzutem głowicy z bronią elektromagnetyczną, razi przeciwnika jedynie impulsem elektromagnetycznym.

Armia powinna być typu szwajcarskiego, ale z wyodrębnioną armią zawodową. Patrzcie na USA muszą wspomagać się Gwardią Narodową A przecież tam armia jest już dawno zawodowa. W razie konfliktu, co z uzupełnianiem nieuniknionych strat?
Pajchiwo / 2008-04-14 20:25 / Tysiącznik na forum
Heh - ale po co nam to wojsko?
Przed kim my się mamy w ogóle bronić?
Przed Rosją? Niemcami?
W obu przypadkach nie mamy szans zapchać ludźmi luk w sprzęcie, więc wojsko zawodowe było by rozsądnym podejściem - w razie potrzeby istnieje, ale nie obciąża niepotrzebnie budżetu i nie ma sensu mówić o "racji stanu", bo ona ma g...o do tematu naszego wojska - chyba, że racją stanu nazwiemy ciepłe posadki wojskowych.
Wszyscy płacimy za to nieszczęsne wojsko z własnej kieszeni.

Co do USA - to jasne, że nie chcą nam dać w zamian za tarczę niczego - ponieważ wyczuli, że nie muszą.
To jest wina wszystkich dotychczasowych negocjatorów od siedmiu boleści - musieli by być idiotami, gdyby w tej sytuacji coś realnego proponowali.
Ale z drugiej strony to tak jak z Euro 2012 jak nie będzie tego to co się stanie dla prostego "Kowalskiego"?
Nic...
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
OFE czy ZUS. Wybór nie będzie miał dużego wpływu na wysokość emerytury, ale... 2014-07-23 06:00
OFE czy ZUS. Wybór nie będzie miał dużego wpływu na wysokość emerytury, ale...
Reforma emerytalna Donalda Tuska daje nam wybór. Do końca lipca możemy składać deklaracje w sprawie pozostania w OFE.
06:00 Sprawdź, kto może liczyć w tym roku na podwyżkę. Lekarze, informatycy i...
06:00 Ile rocznie wydajemy na samochód? Nawet połowę jego wartości!
06:00 Oto pięciu najbogatszych i pięciu najbardziej zadłużonych ministrów
Majka królem gór! Wygrał 17. etap Tour de France 2014-07-23 19:15
Majka królem gór! Wygrał 17. etap Tour de France
Wielki sukces polskiego kolarza. Rafała Majki wygrał swój drugi etap podczas tegorocznego Tour de France finiszując w Pirenejach.
18:56 Prezes NIK: nasze kontrole przyczyniają się do realnego naprawiania państwa
18:18 Afrykański pomór świń w Polsce. Chorobę wykryto w powiecie białostockim
18:13 Kompania Węglowa chce zbudować elektrownię Czeczot z firmą Mitsui
17:50 Prezydent podpisał nowelizację ustawy o systemie informacji medycznej
Powiązane tagi