Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet
2011-01-14 06:00

Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet
[fot: Ed Yourdon/CC/Flickr]

Jeśli nie życzymy sobie wizyty rachmistrza, możemy jej uniknąć poprzez samodzielny spis w internecie. Dzięki niemu i ankietom telefonicznym GUS zamierza ograniczyć do minimum pracę rachmistrzów i koszty całej akcji.

Tegoroczny spis powszechny będzie pierwszym, w którym oprócz tradycyjnej metody wywiadu bezpośredniego zostanie na większą skalę wykorzystany system teleinformatyczny, co pomoże obniżyć jego koszty. Poprzedni spis z 2002 roku kosztował 660 mln złotych. Obecny ma zamknąć się w sumie około 500 mln złotych.

Za odmowę grozi grzywna

Pierwszym krokiem ze strony GUS będzie pobranie danych z systemów informacyjnych administracji publicznej oraz przedsiębiorstw energetycznych i telekomunikacyjnych. W ten sposób w systemie informatycznym zostanie utworzony profil każdej osoby, której dane znajdują się w tych instytucjach.

Właściwy spis ruszy 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2011 roku. W tym czasie zostaną wykorzystane trzy metody zbierania danych:

  • samospis internetowy, polegając y na zaakceptowaniu lub korekcie danych pobranych z systemów administracji publicznej w dniach od 1 kwietnia do 16 czerwca;
  • wywiad telefoniczny prowadzony przez ankieterów w dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca;
  • wywiad bezpośredni prowadzony przez rachmistrzów spisowych w dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca.

Dane będą zbierane na dwa sposoby: w badaniu reprezentacyjnym i w badaniu pełnym. To pierwsze będzie składać się z 60-100 pytań i obejmie około 20 procent losowo wybranych mieszkańców naszego kraju. Taka poszerzona ankieta będzie prowadzona poprzez internet i za pośrednictwem rachmistrzów.

Z kolei badanie pełne obejmie tylko 16 pytań zadawanych zarówno przez internet, telefon, jak i przez rachmistrzów. Uczestnictwo w spisie internetowym i wywiadzie telefonicznym będzie dla nas dobrowolne. Tylko wobec rachmistrza spisowego nie będziemy mogli odmówić udzielenia informacji. W przeciwnym wypadku możemy zostać ukarani grzywną. Grozi ona również za podanie nieprawdziwych danych, z tym że oprócz grzywny możemy też trafić do więzienia na okres do 2 lat.

Jak uniknąć wizyty rachmistrza?

Jeśli chcemy spisać się samemu wystarczy, że zalogujemy się w tym czasie na stronie internetowej GUS. Na uzupełnienie wszystkich odpowiedzi będziemy mieli 14 dni od pierwszego logowania. Prócz wersji on-line , będzie też można pobrać wersję off-line, którą po wypełnieniu powinniśmy przekazać do biura spisowego w naszej gminie.

Przy obchodach rachmistrzowie będą korzystać z przenośnych urządzeń elektronicznych. Dzięki temu nie będzie też ryzyka, że zostaniemy spisani dwukrotnie. Jeśli wypełniliśmy już formularz on-line, na pewno nie odwiedzi nas rachmistrz ani nie zadzwoni ankieter.

Jeżeli więc chcemy w ogóle uniknąć wizyty rachmistrza, powinniśmy spisać się sami w terminie do 7 kwietnia. W późniejszym czasie również możemy odmówić odpowiedzi na pytania rachmistrza, argumentując, że zamierzamy skorzystać ze spisu internetowego. Rachmistrz wyznaczy nam jednak termin powtórnej wizyty, po 16 czerwca, w przypadku gdybyśmy jednak się nie spisali do tego czasu.

Rachmistrzowie nie odwiedzą na pewno wszystkich domów. Przede wszystkim mają się skupić na zbadaniu adresów, które zostały wylosowane do ankiety reprezentacyjnej. Niewypełnienie formularza internetowego nie oznacza więc automatycznej wizyty rachmistrza. Brakujące dane GUS doszacuje z wykorzystaniem metod statystycznych.

Poprzedni spis powszechny miał miejsce w 2002 roku. Według niego Polska miała wtedy ponad 38,2 milionów mieszkańców z czego blisko pół miliona zadeklarowało narodowość inną niż polska. Aktualne ustalenia ONZ i Unii Europejskiej obligują nas do przeprowadzania spisu przynajmniej raz na 10 lat.

Czytaj w Money.pl
Rząd zatwierdził narodowy spis ludności w 2011 roku
Przyszły rok okaże się pracowity dla Głównego Urzędu Statystycznego.
Były problemy techniczne, ale spis powszechny rusza
GUS szykuje się do wielkiego liczenia na wsi. Właściwy spis ruszy 1 września.
GUS szykuje się do wielkiego liczenia na wsi
Spis rolny pokaże strukturę polskiej wsi, stan upraw czy potencjał produkcyjny rolnictwa.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

baza 30 / 83.26.34.* / 2011-06-30 15:28
mój były mąż z którym widuję się tylko w sądzie spisał mnie bez mojej wiedzy przez telefon (do mnie nikt nie zadzwonił). Niestety dowiedziałam się od telemarketerki że nie mam możliwości wglądu do wpisu, a spodziewam się że nie jest zgodny z prawdą. Co robić??

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

drQ / 83.27.54.* / 2011-06-26 16:14
Nie ma szans aby państwo kogokolwiek ukarało. Zawsze można powołać się na próbę wypełnienia w internecie i na błąd w ich oprogramowaniu lub powiedzieć, że się pojechało na wczasy pod namiot do Słowacji. Do mnie nikt nie zapuka bo mieszkam w innej części Miasta w wynajmowanym mieszkaniu. Połowa polaków siedzi w Anglii lub innych państwach unijnych itp. więc po co te ceregiele, po to to zastraszanie ludzi?
brrr..................... / 195.189.88.* / 2011-06-30 11:40
Gondzior może najpierw dokladnie przeczytaj o spisie a potem się wypowiadaj bo widać , że nie wiesz o nim zupelnie nic:)
Ale nie dziwi mnie to wcale patrząc na to jaki jest nasz naród i jakie ma podejscie do wszystkiego....
iop / 77.252.104.* / 2011-07-06 06:26
drQ ma rację, a ty jesteś emerytowany pies albo służbista. Państwo nie jest do straszenia. Nikt nie będzie ukarany - założysz się?
brrr................ / 195.189.88.* / 2011-06-30 11:41
Sorki to bylo do drQ

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Gondzior / 87.207.187.* / 2011-06-17 16:33
'Ja rozpoczełam po całym dniu bojowania o 23.55 skończyłam równo o 00:00. Pytanie tylko czy na
wszystko odpowiedziałam . Kazali wylogować to tak tez zrobiłam "
Dkladnie tak samo postapilem a niech mi ktos przyjdzie do domu to ...

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

czerka / 82.143.190.* / 2011-06-17 00:17
Ja rozpoczełam po całym dniu bojowania o 23.55 skończyłam równo o 00:00. Pytanie tylko czy na wszystko odpowiedziałam . Kazali wylogować to tak tez zrobiłam

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

antygus / 85.89.184.* / 2011-06-16 23:56
serwery onetu są wielokrotnie bardziej obciążone niż pseudoserwer od tego (tfu) spisu, pobiera listę powiatów przez 30 min a później wywala błąd. Czyżby GUS nie wiedział, że wiele ludzi chce to zrobić na ostatnią chwilę? Nie wiedzą tego ze statystyki ...

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

maternina / 87.187.123.* / 2011-06-16 23:10
bez sensu nie idzie sie spisać?

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

asasasasas / 83.25.138.* / 2011-06-16 22:21
w mediach nic nie słyszałem, moi znajomi również, kampania wyborcza jak najbardziej, system nie działa, rachmistrza ni widu ni słychu a kara to jak doczytałem do 5tys, - JAKI TO JEST PIĘKNY KRAJ że by nie ująć tego bardziej obrzydliwie

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

kilk / 109.243.35.* / 2011-06-16 22:17
nie da się

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

pssemir / 95.40.21.* / 2011-06-16 22:16
spis powszechny 2011

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

kjk / 89.228.115.* / 2011-06-16 21:57
to nie działa od tygodnia

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

xz / 194.183.32.* / 2011-06-16 21:53
nie damy rady. nie dziala, za późno się opamiętaliśmy ...

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

edyta f / 87.58.100.* / 2011-06-16 20:56
nie działa

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Emilka L. / 178.73.63.* / 2011-06-16 20:34
ja też nie mogę się spisać nie działa to coś!!!!!!!!!!!!!!!!1111111111

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

GEN. / 77.255.89.* / 2011-06-16 19:42
TEŻ CHCIAŁAM SIE TERAZ SPISAC -- NIESTETY NIE DZIAŁA

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Urszula Jarmołowicz / 77.115.64.* / 2011-06-16 18:54
właśnie chcę to zrobić ale system nie reaguje po wypelnieniu ankiety informacyjnej
andrzej_niespisany / 77.254.15.* / 2011-06-16 19:16
mam to samo. niestety dziś już nie damy rady pewnie się spisać za dużo ludzi teraz chce teraz to zrobić a serwerki nie są z gumy i nie poradzą sobie z takim "zainteresowaniem"

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

polak(nie)wolny / 212.75.109.* / 2011-06-15 23:11
nie mam ochoty "gościć" u siebie w domu nieproszonego rachmistrza i spowiadać się przed nim. Chętnie wypełniłabym to przez internet, niestety, ciągle jakieś błędy systemowe w ich oprogramowaniu. Tzn, że program jest nieszczelny i teoretycznie każdy ma dostęp do naszych danych. To nie jest wolny kraj

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Tercikiewicz z Lubawy / 77.253.95.* / 2011-06-15 03:25
Zastabawiam się dlaczego tak wiele osób chce uniknąc wizyty rachmistrza, macie takie bagactwo czy taki brud? wstydzicie się czy boicie?
Ja mam racjonalne powody, aby sie nie spisywac w tym roku, ale gdybym ich nie miał to niech przyjdzie, ile to zajmie 20 min?
Przeciez to tacy sami zwykli ludzie jak my

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Legioner2emREP / 91.67.128.* / 2011-06-13 10:24
Spiszcie sobje ten kraj,ale na straty.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

DLUZEWSKI / 89.76.188.* / 2011-06-12 11:03
samodzielny wpis

"Weżcie sobie chłopaki ten kraj"

tomkoff / 2011-06-11 12:51
http://viki24.wrzuta.pl/audio/4weh9mCkjwS/02_wezcie_sobie_chlopaki_ten_kraj

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

po / 93.105.86.* / 2011-06-11 06:47
Są kary za odmowę podania danych rachmistrzowi spisowemu.Jaka jest kara jeżeli rachmistrz nie przyjdzie ,nie spisze mnie .Będę poza społeczeństwem,wyobcowany?.To nie demokratycznie.
Triz / 2011-06-12 11:17 / Bywalec forum
podobno tylko 20% społeczeństwa będzie spisywane. Jak nie weźmie Cię pod uwagę to chyba lepiej, że nie będzie Ci zawracał głowy tak?

nie podoba mi się ten cały spis

snajperka zza rogu / 31.175.157.* / 2011-06-08 14:41
Nikt jeszcze nie podał jakichś sensownych argumentów za tym po co właściwie przeprowadzać ten spis powszechny, za grube pieniądze dodajmy. To, ze robi sie tak od kilkudzisięciu lat, to mnie ten argument nie przekonuje. Ludzie np. kradną od tysiącleci, ale to dla mnie powód, żeby popierać kradzieże. A jak chodzi o pieniądze na spis, to skoro tyle się ich na to wydaje, to logiczny wniosek jest, że widocznie komuś to jest potrzebne. Pytanie komu. Z całą pewnością nie zwykłemu obywatelowi. Co konkretnie będzie miał Kowalski ze spisu? Poza kolejną dziurą w budżecie, na załatanie której dostanie podniesienie podatków?
Ale mimo wszystko ja się jednak zamierzam spisać. Ale to tylko dlatego, że jestem spokojną osobą i nie lubię awantur. Jak mają mnie nękać, nachodzić, grozić konsekwencjami, to lepiej po dobroci podać dane, po co się denerwować. Poza tym się pocieszam, że raczej większość danych o czlowieku i tak można jakoś tam zdobyć, a nawet nie jest to wcale trudne dla władzy. A w najgorszym przypadku- jeśli rzeczywiście ktoś podpadnie elitom- to już tajniacy go i tak prędko znajdą i bez podawania danych w spisie. A zresztą, akurat mnie to ch*ja mogą w sumie zrobić, kasy nie mam, żeby mnie było z czego okraść, więc chociaż o to się nei muszę martwić. Jak moje dane wyciekną o pieniądzach, to nawet dla mnie lepiej, bo wtedy to raczej wszystkie lepkie łapy stracą zainteresowanie :-)

Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

loki157 / 83.24.214.* / 2011-06-07 20:30
http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110607/KRAJ_SWIAT/377520195

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

rerere / 62.87.243.* / 2011-06-06 14:52
super

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

spis powszechnny / 62.87.243.* / 2011-06-06 14:51
ankieta do spisania

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Katowiczanka / 80.239.242.* / 2011-06-05 15:04
Jaja totalne chca oszukaś Slązaków ,żeby ludzie wiedzieli ile ich rzeczywiście jest!!!!
zbyt łatwe do rozszyfrowania Warszawko!!!

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

autotr / 78.8.156.* / 2011-06-04 11:44
Nie dam się spisać. Spis jest niezgodny z prawami gwarantowanymi w konstytucji i niezgodny z Biblią. 5000 to kara dla idiotów. Mnie poprostu nigdy nie będzie w domu, ja tu nie mieszkam, a na temat mieszkańców nic nie wiem.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Julecka / 91.94.180.* / 2011-06-04 10:39
Teraz żałuję, że się spisałam przez internet. Do spisu typują ok. 20% gospodarstw domowych. Ja się spisałam, a mąż i dziecko ( lat 4) nie. Więc teraz mnie nachodzą w domu. A gdybym się nie spisała to może dzisiaj miałabym spokój.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

dariusz Szabrański / 91.216.213.* / 2011-06-03 20:13
Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

wiola5678@interia.eu / 83.21.78.* / 2011-05-31 19:44
dzien dobry ,,chcialabym ankiete wypelnic przez internet

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

wioleta1965 / 77.115.133.* / 2011-05-31 14:57
mam pytanie jak można się za logować na tą stronkę żeby wypełnić tą ankietę

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

spis2011 / 2011-05-30 02:40
czekam na przesłanie ankiety
Mirosław Pałucki / 195.205.97.* / 2011-05-31 10:21
Proszę o przesłanie,przekazanie ankiety;chcę ją wypełnić przez internet.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

spis2011 / 2011-05-30 02:39
czekam na przesłanie ankiety

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Marzena Wojciechowska / 84.10.253.* / 2011-05-27 19:57
Chciałam dokonać spisu

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

pawel telefin / 91.94.182.* / 2011-05-25 15:32
spis powszechny 2011
chcialem dokonać spisu

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

pawel telefin / 91.94.182.* / 2011-05-25 15:30
spis powszechny 2011

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Kapitan Dżek / 83.23.211.* / 2011-05-25 13:08
W co wy ludzie wierzycie, w Polsce nawet jak ma się do czegoś prawo to i tak jak tylko władza zechce to już się go nie ma. Wiem co mówię, moja matka została okradziona przez ZUS a ja poszedłem ją reprezentować w sądzie, gdzie mówię kretynce z orzełkiem na klacie że ZUS nie ma prawa do wyłudzenia, bo ustawa mówi to i tamto, na co ona odpowiada, że jej nie obchodzi co mówi ustawa bo ona już podjęła decyzję. Ludzie obudźcie się, cały czas żyjemy w faszystowskim ustroju.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Julecka / 46.134.111.* / 2011-05-23 20:08
Jakiś czas temu spisałam się przez internet, a dzisiaj do drzwi dzwoni kobieta z GUS z chęcią spisania mnie. Powiedziałam jej że już się "spisałam" a ona, że chyba nie dokładnie bo ankieta do niej wróciła. A ja nie mam ochoty na odwiedziny. Chyba mam prawo odmówić?

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Agata Pozyt / 77.114.122.* / 2011-05-23 09:11
Tusk chce wszystkich spisać dla ruskich zdrajca.Tak jak gen.Fieldorfa zamordowali tak będą wyżynać resztki pozostałych bohaterów Polski.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

anna k. / 84.10.59.* / 2011-05-21 17:28
prosze o ankiete do wypelnienia

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Dariusz Głowacki / 89.74.0.* / 2011-05-20 20:34
spis powszechny

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

niedouczona.pl / 192.166.203.* / 2011-05-20 13:42
Dlaczego nie mogę się zalogować,przecieżpodaję dane faktyczne i jeszcze te koszmarki powtarzać ja w przedszkolu,przerysuj ,no i co! za każdym razem nie przyjmuje a przecież to moje hasło.
Poza ty jesteśmy w Polsce ,czemu komendy są po angielski=u

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

pan tadeusz / 82.146.248.* / 2011-05-20 12:09
kilka pytań:
1. W jaki sposób chcą zagwarantować całkowite bezpieczeństwo danych - tajemnica statystyczna to jakaś farsa przecież.
2. W jaki sposób mam potwierdzić tożsamość ankietera, przecież jakąś legitymację każdy sobie może wydrukować. Poza tym skąd mam wiedzieć, że ankieter statystyczny jest osobą godną zaufania? Że nie wykorzysta otrzymanych danych w jakikolwiek inny sposób?
3. Jeśli mam im podać NIP to znaczy, że z naszym państwem jest bardzo źle, czy oni nie wiedzą pod jakim peselem kryje się NIP?
4. Jeśli posiadam tylko telefon komórkowy i do mnie zadzwonią to po pierwsze skąd mają mój numer? po drugie jak mam ustalić czy osoba dzwoniąca jest ankieterem faktycznie?
5. Dlaczego grozi kara za odmowę spisania się? Ustawa ustawą ale wydaje mi się, że nie mam obowiązku spowiedzi obcym, poza tym Państwo doskonale wie ilu nas jest, Polaków, ma przecież informacje o narodzinach i zgonach, mają bazy zus, us itd... do tego wystarczy wyciągnąć infomracje z parafii (przecież prawdziwy Polak to Katolik ;-) ) i już komplet dokumentów mamy.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Mirosław Pałucki Podkarpacie / 195.205.97.* / 2011-05-20 11:52
Chcę wypełnić ankietę spisu powszechnego przez internet.Proszę o przekazanie ankiety do wypełnienia.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

TennyWenny / 82.16.114.* / 2011-05-15 20:35
Powiedzcie mi proszę czy osoby od dłuższego czasu zamieszkujące poza granicami kraju lecz wciąz zameldowane w Polsce również muszą się spisać? Wzięlam udział w spisie na terenie UK, nie wiem czy w Polsce też powinnam czy raczej nie? Niby jestem tam zameldowana ale od lat juz tam nie mieszkam.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

bazylia / 188.33.148.* / 2011-05-15 15:13
Pytanie mam. W piątek zjawił się u mnie rachmistrz, nie było mnie wtedy w mieszkaniu, więc umówił się z moją ciotką, z którą mieszkam, że wpadnie w poniedziałek. Tyle że dzisiaj wyjeżdżam i znowu się miniemy.
Wczoraj spisałam się więc przez internet.
Może mi ktoś powiedzieć, czy rachmistrz zjawi się jeszcze, czy dotarła już do niego informacja, że spisałam się sama?
odp / 83.22.16.* / 2011-05-15 16:02
Jeżeli Twój spis został wykonany prawidłowo i zatwierdzony, wtedy rachmistrz otrzyma taką informację. W przypadku błędu, ponownie wróci do Ciebie za dwa tygodnie.
bazylia / 109.243.6.* / 2011-05-16 11:02
w każdym możliwym miejscu mam albo 100% albo zielone "ptaszki", a na samym końcu dostałam:
"Dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011
Dane zostały zapisane w bazie danych GUS"
czyli wszystko ok. i mogę odetchnąć z ulgą, tak?
pytam, bo gdzieś przeczytałam, że powinnam dostać maila z potwierdzeniem, że formularz dotarł. do tej pory cisza.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

Dawid Janicki P-ń / 85.221.161.* / 2011-05-14 22:48
Nie wiem czy wiecie ale w 1941 Hitler chciał zrobić spis obywateli Rumunii w celu wyliczenia ilu mieszka tam Żydów... Rumunia odmówiła.

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

LUSS / 89.167.61.* / 2011-05-14 13:41
DO DUPY Z TAKIM SPISEM NIE POTRAFIA NAWET PROGRAMU ZROBIC DO RZECZY ZRESZTA JAK ZE WSZYSTKIM W TYM KRAJU COS WPROWADZONE ALE NIE DO UZYCIA

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

nialapo / 109.173.144.* / 2011-05-12 10:33
nie można się zalogować, ciągle pokazuje jakiś błąd. Demonstracyjnej wersji nie można otworzyć nic nie gra tu.!!!

Re: Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet

rozżalony / 77.237.20.* / 2011-05-11 22:33
A ja jestem obywatelem tego umęczonego państwa wyłącznie z konieczności i bardzo żałóję, że nie uciekłem stąd gdy byłem młody a teraz jest już niestety za późno...
@@@@@ / 89.72.248.* / 2011-05-12 07:59
Trzeba było wiac,a jeszcze wcześniej się nauczyc ortografii.Bo jak poszłaby nauka języka danego kraju, w którym bys wylądował jak nie umiesz języka polskiego.Cóż nikt się w kapuście nie rodzi chyba,że głab.,
Dawid Janicki P-ń / 85.221.161.* / 2011-05-14 22:44
Nie wiać a poprzeć odpowiednią partię, która NIE POPIERA TEGO SPISU.

Jest nią Kongres Nowej Prawicy!! Strona robocza to
www.partiawip.pl
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
Akcyza na alkohol i papierosy to ponad 29 mld zł. Sama korzyść? 2014-08-29 06:00
Akcyza na alkohol i papierosy to ponad 29 mld zł. Sama korzyść?
Z akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe można by utrzymać armię, albo całą służbę zdrowia.
06:00 Wyborcza kiełbasa Donalda Tuska będzie kosztowała nas blisko 2,7 miliarda złotych
06:00 10 najlepiej zarabiających prezesów spółek z GPW
06:00 Wielki ranking marketów. Zaskoczenie - Biedronka...
Jarosław Kaczyński zaskoczył: Popieramy Tuska, bo Polsce się to należy 2014-08-30 13:50
Jarosław Kaczyński zaskoczył: Popieramy Tuska, bo Polsce się to należy
Polsce się to należy - powiedział prezes PiS podczas wizyty w Rybniku.
13:33 Rasmussen zapowiada "szpicę" NATO w Europie Wschodniej
13:22 Stosunki Polska-Rosja. Naryszkin grozi: incydent z samolotem wpłynie na kontaty z Polską
13:14 Donald Tusk szefem Rady Unii Europejskiej a Kopacz premierem? Gronkiewicz-Waltz ocenia: Byłaby dobra na tym stanowisku
12:41 Żołnierze Francji w Polsce. Koniec misji lotników w Malborku
Powiązane tagi