Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać
2011-04-14 06:17

Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

Autor: Andrzej Zwoliński, Maciej Miskiewicz

1 / 2
Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać
[fot: PAP/Paweł Kula ]

Poker, black jack, ruletka i inne gry hazardowe w internecie pozostaną zakazane. Zmiana ustawy hazardowej pozwoli jednak na zakłady bukmacherskie w sieci, czyli - jak uznało Ministerstwo Finansów - miękki hazard. Zdaniem przedstawicieli branży, to jednak nie zahamuje wypierania legalnych i płacących podatki firm przez internetową, hazardową szarą strefę. Jej wartość to co najmniej 4 mld złotych.

Dziś w Sejmie zaplanowane jest trzecie czytanie projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Przyjęto ją po wybuchu afery hazardowej, w którą zamieszani byli czołowi politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej.

Proponowane zmiany ostro krytykują przedstawiciele firm hazardowych. Narzekają na najwyższe w Europie podatki, zaporowe opłaty licencyjne, oraz pogwałcenie swobody gospodarczej. Ich zdaniem część zapisów zostanie zakwestionowana przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Co prawda zgodnie z obowiązującymi przepisami, już teraz hazard w sieci jest zakazany, jednak brak szczegółowych zapisów uniemożliwiał jego egzekwowanie. Forsowane regulacje mają to zagwarantować, jednocześnie dokładnie określić w co jednak będzie można grać.

Przepisy mówią teraz, że kto na terytorium RP uczestniczy w zagranicznej grze losowej, zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny przekraczającej 720 stawek dziennych ( co najmniej 33 tysiące złotych) albo karze pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie. Oznacza to, że firmy zagraniczne mogą nas kusić wysokimi wygranymi, jednocześnie ten kto gra może trafić za kraty. Po zmianach wzajemne zakłady w sieci, staną się legalne.

Zdaniem resortu finansów nowelizacja umożliwi skuteczne wyeliminowanie twardego hazardu w sieci. Jednocześnie pozwoli na wyjście z szarej strefy, oferującym w internecie zakładu bukmacherskie.

- Internet będzie zakazany jako forma dystrybucji hazardu, ale będzie wyjątek. Po uzyskaniu zgody ministra finansów - będzie można urządzać zakłady wzajemne - mówi Money.pl, Sylwia Stelmachowska, rzecznik Ministerstwa Finansów. Zaznacza jednak, że będzie to obwarowane szeregiem warunków. - Obstawiać nie będą mogli nieletni, poza tym zezwolenie na przyjmowanie zakładów za pośrednictwem jednej strony internetowej ma kosztować ponad 400 tysięcy złotych - mówi.

Na pytanie, dlaczego rząd zakazuje ruletki, black jacka czy pokera w sieci, a pozwala obstawiać na przykład wyniki meczów, czy gonitwy koni - Stelmachowska odpowiada: - Uznaliśmy, że zakładający się, kieruje się pewną wiedzą i doświadczeniem i jest do pewnego stopnia przewidzieć wygraną. To nie jest kwestia szczęścia, czy zaprogramowanego mechanizmu, niezależna od grającego. Nie jest to twardy hazard, a poza tym nie uzależnia tak jak tamte gry.

Miskiewicz: Rząd nie chce milionów, woli zakazy
Jak szacuje resort finansów legalizacja zakładów bukmacherskich w sieci, tylko z tytułu podatków w tym roku przyniesie budżetowi 54 mln złotych. W przyszłym roku ma to być już ponad 100 mln złotych.

Zdaniem urzędników nowelizacja pozwoli wreszcie na skuteczną walkę z hazardowym podziemiem. - Służby celne będą miały dostęp do danych telekomunikacyjnych o firmach, które nielegalnie urządzają hazard w sieci lub w nim uczestniczą. W przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa skarbowego, celnicy będą mogli między innymi żądać blokady ich rachunków bankowych - mówi Stelmachowska.

Hazard zakazany, ale grających coraz więcej

Liczba osób obstawiających zakłady wzajemne i biorących udział w grach hazardowych przez internet systematycznie wzrasta - wynika z szacunków udostępnionych przez Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Zakłady internetowe dla Polaków oferuje wiele zagranicznych firm. Rejestrowane są głównie na Malcie, Gibraltarze, Cyprze wyspie Man, czy nawet na wyspach Normandzkich. Żadna nie płaci u nas podatków.

W 2009 roku, aż około 700 tysięcy Polaków skorzystało z usług firm nielegalnie oferujących gry hazardowe i zakłady wzajemne. Oznacza to, że już 5 procent polskich użytkowników internetu uprawiało wtedy hazard w sieci.

- Dynamiczny wzrost liczby uczestników e-hazardu doskonale obrazuje to, że tylko w przypadku pokera online, w 2010 roku zagrało co najmniej 800 tysięcy osób - mówi Money.pl Marek Oleszczuk, rzecznik prasowy stowarzyszenia.

Wzrastają jednocześnie przychody firm oferujących gry hazardowe i zakłady wzajemne przez internet. W 2009 roku szacowane były na ponad 3,2 miliarda złotych. W 2010 roku przekroczyły już 4 miliardy złotych. Dla porównania przychody bukmacherów działających tradycyjnie w zeszłym roku sięgnęły 758 mln złotych. W Ministerstwo Finansów przewiduje, że w 2012 rok branża może liczyć na szczególny wzrost przychodów. Ma to związek z Mistrzostwami Europy Euro 2012. Urzędnicy szacują, że liczba zakładów i grających może wzrosnąć aż o 30 procent.

Rynek nielegalnego e-hazardu w Polsce
Lata Liczba grających Przychody branży
2009 rok 700 tys. 3,2 mld zł
2010 rok 800 tys. 4 mld zł
2011 rok* 850 tys. 4,3 mld zł
2012 rok* 1100 tys. 5,6 mld zł
źródło: Money.pl na podstawie danych Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich, *prognoza

O tym, że hazard jest u nas popularny, wynika też z badań przeprowadzonych przez CBOS. Ponad połowa Polaków (56 proc.), przed rokiem zadeklarowała, że przynajmniej raz zagrała w jedną z gier lub loterii.

Co dwudziesty Polak jest systematycznym graczem, który gra częściej niż kilka razy w miesiącu. 12 proc. z nas gra średnio raz lub co najwyżej dwa razy w miesiącu.

Przedstawiciele branży: Nowe prawo tylko wzmocni szarą strefę

- Nowe prawo wzmacnia proces przejmowania legalnego rynku zakładów bukmacherskich przez nielegalnych bukmacherów internetowych, którzy już dziś generują na rynku polskim obroty trzykrotnie wyższe od przychodów legalnego rynku - mówi Marek Oleszczuk. Jego zdaniem przyczyną tego są między innymi wyśrubowane podatki. 12 proc. stawka podatkowa od zakładów wzajemnych liczona od sumy wpłaconych stawek jest najwyższa w Europie. W większości państw europejskich stawki wahają się w granicach 5 proc.

Ile zarabiają firmy bukmacherskie w internecie? Przeczytaj na następnej stronie.


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Szukaj domeny:
Wybierz hosting:

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

Typerek73 / 77.254.149.* / 2011-07-06 20:35
na www.typy-vip.com dobrze stawiają i wiedzą jak grać, wystarczy 3 miesiące i jestes w strefie zamkniętej

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

pipier / 83.29.129.* / 2011-05-29 11:03
K**** to co jest w koncu grane mozemy jeszcze grac czy juz nie od kiedy zakaz obowiazuje ?

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

betwinner / 46.113.16.* / 2011-04-26 18:56
A ja mam w du wszystkie wasze ustawy :D Wejdzcie na www.betwinner.weebly.com a dowiecie sie conieco jak wygrywac :)

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

jakub2 / 46.134.41.* / 2011-04-17 19:01
Przecie widzimy od 1989 r w co można grać i widzimy kto na tej grze najlepiej wychodzi , a na dodatek nikt jeszcze nie siedzi z tego powodu , ale mam nadzieję ze to się zmieni .

PO a Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

miś 2011 / 89.77.89.* / 2011-04-16 09:45
Porządzą do jesienin 2011 a potem żegnaj
tdbt / 80.48.6.* / 2011-06-07 14:12
to nie jest takie pewne

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

Trevorek / 89.78.44.* / 2011-04-15 21:56
Jak to w końcu jest - mam trochę kasy na koncie gracza w jednym z serwisów bukmacherskich. Czy mogę sobie to przelać na konto bankowe bez ryzyka, że będę miał jakieś problemy? W końcu można obstawiać przez net czy nie?

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

PiotrekX / 89.72.93.* / 2011-04-15 20:56
Jeśli rządzący zakazują mi czegoś dla mojego dobra, to znaczy, że traktują mnie jako umysłowo niedorozwiniętego. Jeśli robią to dla swojego dobra, to sądzą, że jestem ich niewolnikiem. Coraz częściej wydaje mi się, że oni mnie mają za jedno i drugie na raz. DOSYĆ TEGO SK.....SYNY!

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

asdfggh / 95.48.3.* / 2011-04-15 10:08
A co z zakazem reklamy firm? Został utrzymany czy nie?

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

rembert2 / 2011-04-15 00:31 / Tysiącznik na forum
Czysta hipokryzja POpaprańcow i nie tylko-same tylko telewizje naciagaja na setki konkursow sms, o Totalizatorze nic innego jak czyste zlodziejstwo Donald chce byc bogiem i decydowac jak kto ma zyć-idiotyzm

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

emer123321 / 83.27.20.* / 2011-04-14 17:29
Myślę że najgrożniejszy jest TOTO LOTEK i jego odmiany z uwagi na powszechność i łatwość dostępu . I tą grę hazardową należy zlikwidować w Polsce natychmiast.

Hazardem stało się prowadzenie jakiegokolwiek biznesu...

oszukany-przez-prezesa-kowalewskiego / 78.31.70.* / 2011-04-14 16:55
Nigdy nie wiesz czy trafisz na oszusta!
Ja straciłem bardzo wiele...
Zostałem oszukany przez Jerzego Kowalewskiego prezesa Traffic
Club, ŁDA, Konsmetal itd.
Człowiek ten pozostawia po sobie oszukane bądź upadłe firmy...
więcej informacji na stronie www.kowalewski.stop.to

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

ojojojo / 83.0.210.* / 2011-04-14 16:21
oby do wyborów, POpaprańców i PISowców trzeba pozbawić władzy
Dawid Janicki P-ń / 85.221.161.* / 2011-05-17 21:50
Ja idę oddać głos zgodnie z moim poglądem wolnego rynku czyli niekontrolowanego przez chociażby takiego Tuska.

Głosuję na Nową Prawicę (KNP)

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

arch / 2011-04-14 15:37 / Tysiącznik na forum
" nawet centralny organ państwa ma trudności z interpretacją znowelizowanych przepisów, której wymaga od podatników. A ci są zostawieni sami sobie, bowiem nie pomoże nawet wystąpienie o indywidualną interpretację, gdyż na tą czeka się trzy miesiące. "

PO wszystkich zmianach, VAT stał się zbyt trudny nawet dla Ministerstwa Finansów .

http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/505063,po_wszystkich_zmianach_vat_stal_sie_zbyt_trudny_nawet_dla_ministerstwa_finansow.html

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

Papcio / 62.159.242.* / 2011-04-14 13:34
tak się to kończy jak głupcy, ignoranci, osoby niekompetentne tworzą prawo. Nie wiem skąd teza, że gra w pokera w sieci (np.Texas) to kwestia szczęścia? To bzdura! Poker to nie ruletka, doświadczony gracz nie polega w nim na szczęściu, tylko na wiedzy i chłodnej analizie.
arch / 2011-04-14 15:11 / Tysiącznik na forum
.
W państwie mafijnym, zawsze tak jest, że ktoś kto próbuje wsadzić łapówkarzy do więzienia
sam do niego trafia...
A mafiosi chodzą swobodnie na wolności i robią interesy z politykami..Ale, cóż takich mamy polityków, na jakich głosujemy...
-- - " Mafiosi, którzy siedzą w więzieniach to tzw. trzepakowa mafia. Prawdziwa nie została złapana " - u Rymanowskiego - .
------..zgodzili się, że polska przestępczość wciąż istnieje i ma się dobrze.
www.tvn24.pl/13373,1,rozmowa.html

Co za bzdury!

asdadam / 93.105.152.* / 2011-04-14 13:19
Co za bzdury! Przede wszystkim, nie rozumiem skąd konsekwentne nazywanie "nielegalną konkurencją" lub "szarą strefą" firm LEGALNIE działających w innych krajach UE mających licencje wydane przez rządy innych krajów członkowskich.

Internet jest tylko narzędziem komunikacji. Łączenie się ze stroną jakiegoś bukmachera z polski, mongolii czy jakiegoś innego kraju NIE POWODUJE, że usługa ta przestaje być świadczona w kraju, gdzie zarejestrowana jest dana firma, zgodnie z prawem obowiązującym w danym kraju.

Wygrane uzyskane u bukmachera działającego np. w UK są w 100% legalne, są także opodatkowane (stawką w wys. 0%) - karanie gracza poprzez opisane w ustawie odebranie mu 100% uzyskanej wygranej jest całkowicie BEZPRAWNE.

Rząd jawnie faworyzuje krajowe firmy, forsując takie przepisy, aby żadnej nowej nie opłacało się wejść na krajowy rynek. Próby zastraszenia graczy kontrolami i blokadą kont bankowych noszą znamiona nieuczciwej konkurencji. W świetle tego jak powstawała ustawa w 2009, napisałbym, że to na KILOMETRY śmierdzi przekrętem.

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

demon hazardzista / 83.20.10.* / 2011-04-14 13:17
Bojkotujmy Totalizator Sportowy - wyciąganie kasy na masową skalę!

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

szikak / 85.222.13.* / 2011-04-14 12:23
Proponuję całkiem zrezygnować z Internetu w Polsce, przecież to samo zło. Skończyłem studia i przez dwa lata szukałem rozsądnej pracy, nawet w przypływie fantazji odwiedziłem naszą kochaną stolicę. Roboty jak nie było tak nie ma. Szukałem w sieci o super sposobach na łatwe pieniądze i tak trafiłem na bloga powiązanego z serwisami hazardowymi. W końcu zarabiam. Stać mnie na mieszkanie, jedzenie i ubieranie się tak jak chce. Właśnie dlatego powinni z tym skończyć. Przecież można wrócić do umowy zlecenia - 5 zł/h pis udowodni jakie po złe. Wszyscy będą szczęśliwi. Jestem za tym żeby szybko wypowiedzieć wojnę czechom i sie od razu poddac.

Legalizacja wszystkiego co jest i objęcie kontrolą

maxymili / 2011-04-14 12:02 / Tysiącznik na forum
a nie zakazy, nakazy, których nikt nie przestrzega a ich pilnowanie kosztuje miliardy, raz utraconych wpływów z podatków, dwa obciąża policję i sądy.

Od czasu karania za posiadanie najmniejszych ilości marihuany w 2001 roku jej spożycie w Polsce wzrosło o 100% i obecnie według europejskiej agencji monitorowania narkomani obecnie pali w Polsce 2600000 ludzi. W tym czasie gangi zarobiły każdego roku ok 1,5 miliarda złotych co daje w już około 15 000 000 000zł w sumie. Ładny kawałek chleba nie? Nie uwierzę, że polityce dali taka kasę gangom za nic. Musieli coś z tego mieć.

historia konopi:
http://konopialeczy.pl/readarticle.php?article_id=91

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

NIePOstęPOwy / 83.31.210.* / 2011-04-14 11:54
56
wykop
Sikorski wyda milion na stronę internetową!
Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozstrzygnęło przetarg na wykonanie strony internetowej. Jak się okazuje resort wcale nie wybrał najtańszej oferty za 384 tys zł. Ministerstwu spodobała się oferta blisko trzykrotnie wyższa! Koszt wykonania strony dla MSZ to dokładnie 994 tys zł.

Źródło:dziennik.pl Grupy:

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

ABW-CBŚ-wąchać! / 194.187.74.* / 2011-04-14 11:45
Bo dzisiaj to jesteśmy drugim Iranem Europy, nic nie wolno, strach się bać, widać Kaczyzna zrobiła wielkie spustoszenie na P-Owcach i kontynuują dzieło, zamiast zalegalizować marychę, ściągać do budżetu miliardy rocznie, to nie, będziemy wydawać miliardy na łapanki a otem jeszcze dopier...ą nam podatki, cobyśmy byli grzeczni, bo człowiek niewazne ile ma lat i jaki jest mądry, władza ludowa nam te marzenia UTNIE i będzie mówić jak mamy żyć, z kim się kochać i co czytać. Ale na szczęści chodniki pełne są darmowej amunicji i kiedyś polecą one w odpowiednim kierunku, może POLACY powinni zrobić powtórnie rewolucję na skalę Europejską, tym razem z PSEUDO-DEMOKRACJĄ i złodziejami w kubraczkach politycznych.
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-04-14 13:04
To nie jest pseudo-demokracja to JEST PRAWDA O DEMOKRACJI, która koczy się TOTALITARYZMEM albo wojną. Tak czy inaczej upadkiem.

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

POcoNAMto / 83.15.9.* / 2011-04-14 11:32
Piękna ta fotka, mina vincenta, wskazuje na publiczne wypróżnianie.

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

józio muzykant / 83.29.251.* / 2011-04-14 10:59
Jak to dobrze że CENY ROSNA lawinowo, bo wtedy obywatele mniej przerżną na hazardzie i więcej wpłynie do budżetu. Jak bedzie benzynka po 10 zł to sie wszystko jeszcze lepiej unormuje, albo od razu po 15 zł jak Tusk ze swoimi pilkarzykami zaisntaluje sie na II-ga kadencje W tłukofemie parytet Paradowska bardzo fajnie wytłumaczyła tuskową ekonomie - WSZYSTKIEMU WIINI są OBYWATELE, bo nie muszą tak drogo, kupować, bo wtedy wspieraja spekulantów

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

bronek ze słomą w butach / 188.108.122.* / 2011-04-14 10:50
Na pewno PO pozwoli na dalszą grę w C>H>U>J>A - w tym są mocni!
Ja Polaco / 83.2.236.* / 2011-04-14 11:38
Mistrzowska Riposta :) Szkoda, że w kraju tyle Ciemnoty lubi tą grę i da się w C>H>U>J>A robić przydupasom z PO

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

~bob / 83.25.178.* / 2011-04-14 09:33
"Sęk w tym..." ha ha, to się uśmiałem

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

hihio / 80.50.131.* / 2011-04-14 09:32
To już jest rozpaczliwe nieskoordynowane wyciąganie kasy z kogo się da i z czego się tylko da. Zero logicznych planów, zażynanie wszytkiego na oślep.
arch / 2011-04-14 10:18 / Tysiącznik na forum
zażynanie wszytkiego na oślep.

Czy długo jeszcze pozwolimy się traktować jak niedorozwinięte dzieci przez kłamliwych, niedouczonych, aroganckich amatorów zwanymi przez pamersowate media politykami.
Tusk i jego minister
-Rostowski / jako najgorszy minister finansów III RP--internauci z portalu pb.pl oraz polscy przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacji Pracodawcy RP przyznali mu Gospodarczą Malinę 2010 za

-szkodliwe dla polskiej gospodarki zaniechanie reformy finansów publicznych, co spowodowało
-rozpoczęcie demontażu reformy emerytalnej,
-podwyżkę stawek VAT i
-skasowanie odliczeń tego podatku przy zakupie aut i paliwa przez firmy, a także za
-blokowanie nowego systemu grantów dla inwestorów i
-zamrożenie pieniędzy na rachunku Funduszu Pracy. W efekcie tych działań pogorszyły się warunki dla rozwoju biznesu.

www.pb.pl/2/a/2011/03/07/Gospodarcze_Maliny_przyznane_WIDEO?readcomment=1#comment /

zwyczajnie nas okłamywali, jeszcze kilka miesięcy temu byliśmy wg nich zieloną wyspą, mieliśmy podziw świata, a dziś mamy podniesiony Vat / przez liberalną podobno partię/, skok na kasę przyszłych emerytów, drastyczny deficyt budżetowy i lawinowy !!!! przyrost długu publicznego.
Oto prawdziwy obraz odpowiedzialnej ???, liberalnej ???, europejskiej parti politycznej.
Na pohybel wam mądrale.

kiedy najbliższe spotkanie na cmentarzu i stacji benzynowej ?

fioletowa krowa / 79.188.238.* / 2011-04-14 08:59
a później do "goniącego króliczka"
i będzie GIT !

Polska to taki fajny kraj, jak łatwo go łupać !

pozamiatane, zdymisjonowany minister PO został marszałkiem Sejmu, reszta kolesi powraca na listy wyborcze . .

dziad z Zielonej Wyspy / 79.188.238.* / 2011-04-14 08:56
teraz usatwa będzie poprawiana miesiacami, a miał a być w trybie ekspresowym uchwalona. Ileż to tvn i gw na jej temat się nagadali, że taka wspaniała.

zbycho, zdicho, rycho, grzechu ludzie zaufania ! inteligentni inaczej wyborcy po zagłosuja na swoich ulubieńców !

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

skubidubi / 78.133.163.* / 2011-04-14 08:38
Potrzebuję państwa do tego, żeby za moje podatki zorganizowało wymiar sprawiedliwości, służby porządkowe, wojsko i tak dalej. Nie potrzebują państwa do tego, żeby mówiło mi a co mogę a w co nie mogę grać albo od czego mogę lub nie mogę się uzależnić. Polskie państwo jest chore do szpiku kości.
njnjs / 80.50.131.* / 2011-04-14 09:29
Niestety to do czego - potrzebujesz Państwa - Państwu się nie opłaca. Natomiast chętnie przyjmąTwe podatki, składki i ubezpieczenia. I będziesz mógł grać ale ... ale, musisz zapłacić daninę.
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-04-14 09:51
Albo mogę płacić podatki w innym państwie - ciekawe czy to się Polsce opłaca.

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

lupuss / 193.109.225.* / 2011-04-14 07:59
składki do Ofe zabierają bo nie ma z czego dziury w budżecie załatać a tu tyle kasy leży i co ?? łapówa niezła za tym idzie na bank

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

bsf / 217.98.34.* / 2011-04-14 07:51
Bedziemy grac w piłę w każdy czwartek i leżeć do góry kołami ...a lody bedziemy produkować na "boku" u mira, zbycha i rycha czasami wpadnie beata.
m-53 / 83.24.35.* / 2011-04-14 08:01
Kiedyś były obiady czwartkowe. Teraz mamy mecze.

Jednak ich do hazardu zaliczyć nie można. Wiadomo kto wygra, kto strzeli. A ustawianymi meczami winna zająć się prokuratura.

Re: Ustawa hazardowa do poprawki. Zobacz w co będzie można grać

bednarski / 62.69.192.* / 2011-04-14 07:45
ja bym chcial w Mira i Zbycha
Rezerwowy John / 89.77.89.* / 2011-04-14 15:28
Wszystko to jest wkurzające, bo gdzie nie spojrzę na oferty pracy, to wszędzie akwizycja na rzecz funduszy, ubezpieczycieli, telekomuny, itd. Ja dzięki internetowi zarabiam pieniądze w sposób uczciwy. korzystam z doradztwa bukmacherskich, czyli kupuję płatne typy. Ale komuś to przeszkadza, jak inni zarabiają. Oczywiście wszystkiemu winny jest internet, czyli samo zło. A jak ktoś inny uprawia hazard grając na giełdzie, foreksie czy jakiś tam innych pochodnych przez internet, to już nie jest hazardzistą. Większość firm oferujących te niby inwestowanie jest spod ciemnej gwiazdy, oszukuje i nie patrzy, kto gra. Ważne tylko by u nich zalozyć rachunek, bo później oni i tak się puszczą w skarpetkach. Bukmacherzy działają zgodnie z prawem UE, są wiarygodni, płacą podatki, finansują sport i akcje charytatywne. Komu, to k... przeszkadza
Palikot przekonuje Kopacz do związków partnerskich 2014-11-10 16:02
Palikot przekonuje Kopacz do związków partnerskich
Twój Ruch apeluje do rządu o poparcie złożonego przez tę partię projektu ustawy, który umożliwia zawarcie związku parom hetero- i homoseksualnym.
08:15 Facebook: DEA musi przestać tworzyć na portalu fikcyjne konta
15:27 Dzięki temu będziemy chętniej kupować w sklepach internetowych
11:29 Budżet na 2015 rok. PiS chciał odrzucenia projektu
10:47 Coraz więcej ofert pracy. Sprawdź gdzie
06:08 [link spons.]
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
286 godzin rocznie tracimy na rozliczenia z fiskusem 2014-11-21 10:21
286 godzin rocznie tracimy na rozliczenia z fiskusem
Polski przedsiębiorca dokonuje 18 rocznych płatności podatku - wynika z raportu Banku Światowego i firmy PwC. Znacznie więcej od średniej na świecie.
07:00 Produkcja tego paliwa kosztuje 25 groszy za litr. "To będzie rewolucja"
05:58 Zajrzeliśmy do portfeli ministrów Ewy Kopacz. Rekordzista ma prawie 4 miliony złotych
06:00 Chcesz kupić mieszkanie? Oto pięć faktów, które pomogą ci podjąć decyzję
Wyniki wyborów samorządowych. Kluczowa rola prezydenta 2014-11-24 07:02
Wyniki wyborów samorządowych. Kluczowa rola prezydenta
- Mieliśmy dwa różne wyniki i dwie różne percepcje wyborów - zauważa szef Fundacji Batorego Aleksander Smolar.
06:30 Spółka dnia: W kwartał chcą odrobić miliony strat [WYWIAD]
06:00 To największy projekt w historii Echo Investment
06:00 Nowy serwis RP zasługuje na czwórkę. Z plusem, bo to dopiero "beta"
06:00 Renault Megane Grandtour - odmłodzony staruszek [TEST]
Powiązane tagi