Na skróty
Money.plWiadomościArtykuły Wojna z Iranem. Flota USA gotowa
2012-02-12 19:55

Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

Wojna z Iranem. Flota USA gotowa
[fot: Bill Larned/CC/U.S. Navy]

Dowódca stacjonującej w Bahrajnie V Floty USA wiceadmirał Mark Fox oświadczył, że poważnie traktuje irański potencjał militarny, ale że siły amerykańskie są przygotowane do stawienia czoła wszelkiej agresji Iranu w tym regionie.

Fox powiedział dziennikarzom w kwaterze głównej V Floty, że marynarka wojenna opracowała dla prezydenta USA szeroki zakres potencjalnych opcji i jest dziś gotowa przeciwstawić się każdej wrogiej akcji Teheranu.

Wiceadmirał ocenił, że siły irańskie są zdolne zadać uderzenie siłom amerykańskim w rejonie Zatoki Perskiej, ale też podkreślił, że okręty pod jego dowództwem mają prawo bronić się, jeśli zostaną zaatakowane.

USA i Izrael, główni wrogowie Iranu, nie wykluczają wojskowego uderzenia na ten kraj, jeśli dyplomacja nie przyniesie rozwiązania impasu, w jakim znalazła się kwestia irańskiego programu nuklearnego. Społeczność międzynarodowa podejrzewa Teheran o potajemne prace nad bronią atomową. Iran twierdzi, że jego program nuklearny ma cele wyłącznie cywilne, a nie budowę broni jądrowej.

Iran ostrzega, że jeśli zostanie zaatakowany, na cel weźmie Izrael i amerykańskie bazy w Zatoce Perskiej oraz zamknie cieśninę Ormuz, przez którą przechodzi duża część eksportu ropy naftowej.

Czytaj więcej o wojnie z Iranem
"Iran zaatakuje". Groźby generała Gwardii Rewolucyjnej
Teheran zarządził manewry wojsk lądowych. Zobacz co wzięli na cel.
Rosja zatroskana o USA. Podejrzewa Izrael
Cały świat spogląda na cieśninę Ormuz. Iran grozi jej blokadą.
Tą wypowiedzią złagodzą napięcia z Iranem?
USA i Unia Europejska zagroziła Teheranowi kolejnymi sankcjami, m.in. wstrzymaniem importu irańskiej ropy, jeśli nie wycofa się z programu jądrowego.
Tagi:usa, wojna, iran, flota
Zobacz więcej:Atom w Iranie

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

Lysy 25 / 77.255.133.* / 2012-02-13 08:56
Spoko spoko.
US-mani i poddane polskie siły okupacyjne opanują sytuację.

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

bardzo zmartwiony / 212.160.172.* / 2012-02-13 08:51
USA + Izrael sprowokują działania wojenne i winą obarczą Iran, czytaj więcej o tym planie:
http://www.prisonplanet.pl/polityka/zatoka_perska_i_ataki_pod,p1692183552

no to chłopaki szykujcie się na Iran, znowu ktoś nam naobiecuje biznesu na ropie.

indiana jones IV / 94.42.189.* / 2012-02-13 08:05
Na Narodowym będzie baza ekspedycyjna polskiego korpusu pokoju.

dostaną na Iran TRABANTY, lekkie, wygodne i potrafią same pływać.

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

Ddsdcf / 118.173.28.* / 2012-02-13 07:45
Przez acta zginął polski prezydent wszystko zaczyna się układać w całość.
squun / 89.174.18.* / 2012-02-13 08:59

zginął polski prezydent


to akurat wyszło wszystkim na dobre

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

Venture / 2012-02-13 03:22
Imperialistycznej polityki ciąg dalszy. Tych Amerykańskich s********** chyba nic nie powstrzyma. W przeszłości to przynajmniej Brytyjczycy czy Hiszpanie się nie ukrywali z najazdami; a to chciano wprowadzić cywilizację na nowe tereny, podbijano ze względów religijnych by "ocalić" tubylców od ogni piekielnego...

A dzisiaj? K****, niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest możliwe, że reżim USA zajmuje strategiczne pozycje wokół największego złoża roponośnego na planecie, ponadto wprowadził marionetkowe rządy i wykorzystuje (wykorzystywał) m.in kraje takie jak Libia, Ekwador, Panama, Wenezuela a grubo ponad połowa społeczeństwa Amerykańskiego sądzi, że walczy się tam o wolność i wprowadza demokrację...

Gdzie ludzie zapodziali umysły, co się stało z samodzielnym i obiektywnym myśleniem redaktorów, którzy piszą takie artykuły. Też tylko przetwarzają informacje podyktowane przez media zagraniczne? Ile jeszcze te s********* mają zająć krajów by ludzie się otrząsnęli z letargu?

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

Toster3d / 83.23.248.* / 2012-02-13 01:47
Wstyd mi za nas sprzedajny rząd wypełniony frajerami co wspiera hegemona tej planety - USA, hipokryte co mówi że niesie pokój a przynosi tak naprawdę nędze i niewole.
Polska powinna natychmiast opuścić UE i przestać wspierać USA, dla honoru i poszanowania konstytucji i podstawowych praw. Iran nie jest zagrożeniem! USA i Izrael nim jest! Otwórzcie oczy! Wyjdźcie na ulice! Co macie do stracenia? Że ktoś na was krzywo spojrzy? Gdy wszystko się wali?

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

[:] / 83.5.99.* / 2012-02-13 01:10
PÓKI ISTNIEJE JESZCZE WOLNA KOMUNIKACJA .... PÓKI AMERYKAŃSKIE KORPORACJE REPREZENTUJĄCE SYJONISTYCZNY INTERES MONOPOLU MEDIALNEGO ORAZ POLITYKĘ KNEBLOWANIA WOLNOŚCI SŁOWA I WYPOWIEDZI ZWYKŁYCH OBYWATELI, NIE PRZEFORSUJĄ W EUROPEJSKICH KRAJACH „ACTA”

... ZOBACZCIE KONIECZNIE TE KRÓTKIE FILMIKI KTÓRYCH LINKI ZAMIESZCZAM PONIŻEJ... UŁÓŻCIE SOBIE SAMI DO CZEGO TO WSZYSTKO ZMIERZA:

http://www.youtube.com/watch?v=9rncRG7ioP0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=PC_2rA40GzM&feature=related

JEŚLI JESZCZE NIE ZOSTALIŚCIE CAŁKOWICIE ZMANIPULOWANI PRZEZ POWSZECHNE MEDIA I UZNACIE TE FILMIKI ZA WARTOŚCIOWE, PODZIELCIE SIĘ NIM ZE ZNAJOMYMI.

WSPÓLNIE POWIEDZMY NIE WOJNIE Z IRANEM !!!

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

deck / 62.141.200.* / 2012-02-12 23:51
Wow, to sie armia rozciagnela. Na wrogow okupujacych Wall Street beda musialy wystarczyc "high concept - low cost" egalitarne palki i gaz.

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

ddddddd / 217.153.103.* / 2012-02-12 22:19
i znów syjonistyczna propaganda chce doprowadzić do wojny, to samo było z Irakiem, podobno miał broń masowego rażenia, czemu nikt jej nie znalazł ?
szperacz internetowy / 87.251.252.* / 2012-02-12 22:32
"NASZ DZIENNIK

Poniedziałek, 7 kwietnia 2003, Nr 82 (1578)

Szef brytyjskiego MSZ: możliwe, że broni masowej zagłady w Iraku nie ma
Zmieniające się preteksty

Rząd Wielkiej Brytanii po raz pierwszy dopuścił możliwość, że w Iraku może nie być broni masowego rażenia oraz środków do jej zbudowania. Groźba użycia przez Saddama Husajna broni masowej zagłady stała się dla Waszyngtonu i Londynu oficjalną przyczyną wspólnej napaści na Irak.

W miarę jak nadzieje "sojuszników" na znalezienie konkretnych potwierdzeń dla ich słów nie spełniały się, USA i Wielka Brytania skorygowały przyczyny swojego ataku. Obecnie twierdzą, że celem ich napaści na Irak jest "wyzwolenie narodu Iraku spod dyktatorskiego reżimu"."

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

dla chcącego - nic trudnego / 87.251.252.* / 2012-02-12 21:23
" ...opracowała dla prezydenta USA szeroki zakres potencjalnych opcji i jest dziś gotowa przeciwstawić się każdej wrogiej akcji Teheranu.'

Opcje i akcje przygotowane są, oczywiście, jak przystało dla laureata Pokojowej Nagrody Nobla .

Re: Wojna z Iranem. Flota USA gotowa

@@@ / 89.68.238.* / 2012-02-12 20:42
USA i Izrael groza ze zaatakuja Iran i jednoczesnie twierdza ze beda sie bronic jak Iran bedzie sie bronil.

Rozumie ktos ten belkot?
fgb / 95.160.228.* / 2012-02-12 20:55
Oczywiście. Wyjdzie na to , że to Iran zaatakuje pierwszy a żyd.ki "tylko" się bronią.
Ciągle to samo / 188.33.236.* / 2012-02-12 21:23
Wymyślcie może coś innego (jak umiecie a wątpię) bo to widzenie wszędzie Żyda jest już passe , chyba że was odmrozili z końcówki XIX wieku a to przepraszam piszcie sobie tak dalej...
KC PZPR / 78.13.31.* / 2012-02-13 08:43
Na świecie jest mnóstwo frajerów, jeżeli nie jesteś stanie określić, kto nim jest, to znaczy, te chodzi o ciebie!!!

Farjerku za dychę
@@@ / 89.68.238.* / 2012-02-13 01:24
A ty co komenrujesz?
Bo my komentujemy artykul w ktorym pisza o USA i Izraelu gozacym atakiem na Iran.
Dla ciebie czytanie ze zrozumieniem jest najwyrazniej pase.
Zapraszamy organizacje do projektu "Budowa i wsparcie sieci organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w województwie mazowieckim" link sponsorowany

Wszystko czego jeszcze nie wiesz o bankowości elektronicznej
link sponsorowany

Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji 2014-06-16 06:00
Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie 2014-06-16 06:02
Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie
O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.
Rubel wystraszył inwestorów z GPW. Fed pomoże? 2014-12-18 05:51
Rubel wystraszył inwestorów z GPW. Fed pomoże?
Indeks WIG20 znajduje się na najniższym poziomie od września 2013 roku.
06:02 Deflacja w Polsce. Wiemy, kiedy ceny przestaną spadać i co na pewno podrożeje
06:00 Odwrócona hipoteka to martwe prawo. Żaden bank nie jest zainteresowany
06:00 Pendolino w Polsce będzie tak szybkie, jak inne nasze pociągi. PKP Intercity na nim zarobi?
Rosyjskie embargo. 500 mln zł na wsparcie dla polskich firm 2014-12-18 20:00
Rosyjskie embargo. 500 mln zł na wsparcie dla polskich firm
Ten projekt pogodził koalicję z opozycją. Pomoc ma zostać skierowana do szerokiego kręgu firm dotkniętych embargiem rosyjskim.
19:02 Górnictwo w Polsce. Węglokoks kupnem sześciu kopalń od KW uratuje giganta?
18:01 Pakiet onkologiczny zostanie wprowadzony mimo licznych wątpliwości?
17:28 Polska żywność z szansami na chińskim rynku
17:03 Święta Bożego Narodzenia. W Wigilię możesz mieć problem z zakupami
Powiązane tagi