Notowania

haider
11.10.2008 15:05

Austria: Joerg Haider nie żyje

Przywódca partii prawicowych populistów BZOe zginął w wypadku samochodowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódca prawicowo-populistycznej partii Sojusz Przyszłość Austrii BZOe oraz gubernator Karyntii Joerg Haider zginął w sobotę nad ranem w wieku 58 lat w wypadku samochodowym - powiadomiła austriacka policja.

Do wypadku doszło około godz. 01.30 w nocy, nieopodal Klagenfurtu na południu Austrii. Haider zmierzał do swojej posiadłości w Baerental, gdzie zamierzał wraz z rodziną świętować 90. urodziny swojej matki - powiedział jego rzecznik oraz zastępca Stefan Petzner.

Służbowy Volkswagen Phaeton polityka, którego sam prowadził, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał z drogi i koziołkował. Haider zmarł na miejscu wypadku wskutek ciężkich obrażeń głowy i klatki piersiowej.

Joerg Haider, wieloletni przywódca Wolnościowej Partii Austrii FPOe, w 2005 r. założył własne prawicowe ugrupowanie BZOe, z którym we wrześniowych wyborach parlamentarnych osiągnął spory sukces, uzyskując 11 proc. poparcia._ - Dla nas jest to niczym koniec świata _ - wyznał Petzner.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: haider, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz