Notowania

ehec
15.06.2011 18:42

Bakteria E.coli. Eksperci: Epidemia wygasa

Ostatnio notuje się w Niemczech pojedyncze przypadki świeżych zakażeń wśród chorych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ostatnio notuje się w Niemczech tylko pojedyncze przypadki świeżych zakażeń wśród chorych.

Według najnowszych informacji z Niemiec między 2 maja a 14 czerwca w 13 krajach europejskich zarejestrowano 3332 przypadki zakażenia werotoksyczną Escherichia coli w tym 818 przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego, 36 pacjentów zmarło. Według specjalistów epidemia wywołana bakterią Escherichia coli, której źródło wykryto w Niemczech powoli wygasa.

Doktor Jolanta Szych z Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny uważa, że Niemcy poradzą sobie z epidemią w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Chodzi o nadzór nad chorymi i przestrzeganie zasad higieny. Najtrudniejsze będzie leczenie chorych z zespołem hemolityczno-mocznicowym, wśród których ciągle notuje się zgony. _ - Opanowanie tego zespołu w niektórych przypadkach może być bardzo trudne albo wręcz niemożliwe i dlatego są te zgony _ - powiedziała.

Doktor Szych podkreśliła, że wyeliminowano źródło zakażenia wprowadzając zakaż sprzedaży kiełków. Podano informację do publicznej wiadomości, żeby nawet w domu nie hodowano kiełków bo być może nasiona, z których wyhodowano kiełki już były skażone - dodała.

Teraz do zakażenia może dojść poprzez kontakt z chorym i nieprzestrzeganie higieny.
W warszawskim Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Litewskiej przebywa 7-letni chłopiec zakażony Escherichia coli. Chłopiec zakaził się od ojca, który wrócił z Niemiec. Według doniesień prasowych jego stan poprawia się ale nie udało się tego potwierdzić.
Również według doniesień prasowych wczoraj 68-letnia kobieta z Escherichia coli została przewieziona ze szpitala w Giżycku do szpitala zakaźnego w Warszawie. Dyrektor tego szpitala odmówił potwierdzenia tej informacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t87446.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;musi;natychmiast;zniesc;embargo,235,0,851435.html) Rosja musi natychmiast znieść embargo Komisja Europejska zażądała od Rosji, by ta bezwarunkowo zniosła zakaz importu warzyw i owoców z krajów Unii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t141374.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/juz;30;ofiar;bakterii;ehec;ale;epidemia;slabnie,1,0,848385.html) Już 30 ofiar bakterii EHEC, ale epidemia słabnie Niemieckie szpitale przyjmują obecnie znacznie mniej nowych pacjentów z infekcją wywołaną _ E. coli _ niż w ubiegłym tygodniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t77884.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mlodzi;pilkarze;z;polski;zarazeni;ehec,172,0,847276.html) Młodzi piłkarze z Polski zarażeni EHEC? Niemieccy naukowcy rozkładają ręce. Bardzo możliwe, że nie uda się wykryć źródła zakażeń.
Tagi: ehec, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz