Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Beatyfikacja Jana Pawła II w kwietniu 2011

Fot. Eric Draper/public domain

2 lub 3 kwietnia 2011 roku - tę datę beatyfikacji Jana Pawła II wymienili jako możliwą watykaniści Luigi Geninazzi i Andrea Tornielli. Wyznaczenie na 17 października kanonizacji 6 błogosławionych wyklucza beatyfikację papieża Polaka tego dnia.

Wcześniej datę 17 października wskazywano w mediach nieoficjalnie kierując się przypadającą dzień wcześniej 32. rocznicą wyboru Karola Wojtyły.Luigi Geninazzi z katolickiego dziennika Avvenire powiedział, że w obecnej sytuacji przypuszcza, że Jan Paweł II zostanie beatyfikowany w 6. rocznicę śmierci lub dzień później, czyli w niedzielę 3 kwietnia 2011 roku.

- Oczekuję spokojnie tego terminu, nie spieszy mi się - zapewnił Geninazzi. Podkreślił, że można wręcz uznać za dobry znak to, że beatyfikacja nie odbędzie się już prawdopodobnie w tym roku. - To nie może być wyścig, nie można tworzyć wrażenia wielkiego pośpiechu i tego, że Jan Paweł II wyprzedził innych - mówił znany włoski publicysta.

Watykanista Il Giornale Andrea Tornielli powiedział zaś: Fakt, że nie będzie beatyfikacji 17 października nie oznacza wciąż - uważam - że nie dojdzie do niej w 2010 roku.

- Chociaż być może po dzisiejszej informacji możliwa staje się data 2 kwietnia 2011 roku. Wszystko zależy od tempa procesu w sprawie cudu - dodał Tornielli, który 1 marca w Polsce zaprezentuje swą biografię Jana Pawła II pod tytułem Santo subito.

ZOBACZ TAKŻE:

papież, kościół, watykan, beatyfikacja, paweł, jan
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
sdfnhjaik
94.42.78.* 2011-05-05 14:17
Zrobił coś wielkiego dla Kościoła zasługuje na to, więc nie ma co go wyzywać gdyby On żył nie pisalibyście o nim takich rzeczy poprostu brak mi słow o Bogu też byście tak powiedzieli?? nie nowłaśnie porownajcie sobie Go do Niego!!
Sylwia M.
83.19.183.* 2011-04-30 14:17
Robicie z niego świętego a on był zwykłym człowiekiem który zostal papiezem nie swietym!!! W Biblii jest napisane by modlic sie do Boga a nie do Bożków (tj. obrazów, krzyzy, beatyfikowanych). Sami tworzycie obłude wy niezlomni katolicy z klapkami na oczach. Wszystko co powie kościól uwazacie za swiete i znow okazalo sie ze kosciol jest swiatynia szatana bo tylko szatan kaze modlic sie do bozkow. Obluda obluda i jeszcze raz obluda!!!!!
Cenzopapa
88.156.167.* 2011-04-24 17:20
NIE dla beatyfikacji Jana Pawła II!

Zobacz tu:

http://www.youtube.com/watch?v=0z2R0z2EkuE
Zobacz więcej komentarzy (22)