Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Biedne rodziny bez szans na pomoc państwa

Biedne rodziny bez szans na pomoc państwa

Fot. Tiago Estima/Dreamstime.com

Pomoc dla najbiedniejszych rodzin jest niewystarczająca. Część z nich nie ma do niej dostępu bo przekracza kryterium dochodowe. A jednocześnie żyje na granicy ubóstwa.

Rodziny, które osiągają poziom dochodu pokrywający tylko i wyłącznie wydatki związane na przykład z zakupem żywności i utrzymaniem mieszkania, nie mogą otrzymać świadczeń z pomocy społecznej.

Dziennik Gazeta Prawna powołuje się na podane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych minimum egzystencji za 2010 rok. Jego wartość dla rodzin, niezależnie od liczby wychowywanych dzieci, jest bowiem wyższa niż kryterium dochodowe wynoszące 351 złotych w przeliczeniu na członka rodziny.

Zdaniem ekspertów - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej - rząd powinien podnieść kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń, które jest od 2006 roku zamrożone, oraz zmienić obecny system jego weryfikacji. Z kolei gminy, aby nie zostawiać bez pomocy osób, które w niewielkim stopniu przekraczają kryterium dochodowe, przyznają więcej specjalnych zasiłków celowych.

Czytaj w Money.pl
Turcja: Obrady najbiedniejszych państw świata
Najuboższe kraje boją się rosnących cen żywności i ropy. Konferencja ONZ ma na celu wypracowanie 10-letniego planu pomocowego.
Będą rodzinne domy pomocy społecznej
Taką formę opieki nad osobami niepełnosprawnymi wprowadza ustawa podpisana właśnie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jeden pracownik socjalny będzie mógł opiekować się maksymalnie 50 osobami lub rodzinami.
Po 600 zł na dziecko? Posłowie mówią "nie"
Za odrzuceniem projektu PiS było 240 posłów, 180 było przeciw, a czworo wstrzymało się od głosu.
ubóstwo, pomoc społeczna, zasiłek, socjal
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Monika oles
37.47.130.* 2017-07-20 15:24
Kochani takich rodzin jest bardzo dużo to wiadomo długo myślałaM czy napisać ..mam troje dzieci 17,12 i 2 łatka mieszkamy w domu po rodzicach który non stop wymaga remontu .zawsze coś robimy A to dzwi A to okna itd . Mąż sam pracuje .. dzieci chodzą do szkoły ..staramy się jak możemy ..do opieki nie ma sensu pisać bo dochodu przekracza 126 zł i nie ma tematu ...A przecież trzeba zakupić opał czy ubrania dla dzieci ...łazienka jest w opłakanym stanie ... Może jest ktoś kto ma może jakieś meble albo ubrania .. pawkryczka@o2.pl
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Madzia123456
193.59.132.* 2017-07-12 20:39
My potrzebujemy pomocy sama wychowuje poltora roczna corke mieszkam z rodzicami w lokalu socjalnym bez lazienki mama choruje na raka potrzebujemy zywnosci ,srodki czystosci
Mamacorki
37.248.153.* 2017-05-02 09:47
Witam,
mam do przekazania rzeczy po córce , rozmiar 140-146 8-9 lat, kurtki, buty i codzienne ubrania, jeśli ktoś jest w potrzebie to chętnie wyślę paczkę, bo do tej por nie znalazłam żadnej takiej organizacji, która może podać mi adres potrzebującej rodziny.
kontakt e-mail sklepde@wp.pl
Zobacz więcej komentarzy (163)