Notowania

usa
03.12.2013 07:20

Departament Stanu apeluje o zwolnienie Amerykanina przetrzymywanego na Kubie

Alan Gross został aresztowany w Hawanie 3 grudnia 2009 r. pod zarzutem prowadzenia potajemnie wrogiej działalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krypto/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Departament Stanu USA wezwał wczoraj władze Kuby o niezwłoczne zwolnienie 64-letniego Amerykanina Alana Grossa, przetrzymywanego na Kubie od 4 lat.

Gross został aresztowany w Hawanie 3 grudnia 2009 r. pod zarzutem prowadzenia potajemnie _ wrogiej działalności _.

Był on zatrudniony przy instalowaniu sprzętu telekomunikacyjnego na wyspie, który miał umożliwić nieskrępowany dostęp do internetu. Był to element półjawnego amerykańskiego programu mającego na celu tworzenie warunków do politycznych zmian na Kubie.

Sąd skazał Grossa na 15 lat więzienia za _ przestępczą działalność przeciwko państwu kubańskiemu _.

Departament Stanu określił Grossa jako _ męża, ojca i zaangażowanego profesjonalistę, który od 50 lat dostarcza pomoc do ponad 50 krajów _ i wezwał rząd Kuby do jego _ natychmiastowego i bezwarunkowego zwolnienia _.

Jak oświadczył adwokat rodziny Grossów, żona skazanego Judy zamierza dziś demonstrować w waszyngtońskim parku Lafayette, naprzeciw Białego Domu, aby nakłonić prezydenta Obamę do podjęcia działań zmierzających do uwolnienia jej męża.

Czytaj więcej w Money.pl
Za zdradę grozi mu 130 lat więzienia W USA zróżnicowanie wyroków zależy od prawodawstwa poszczególnych stanów. Sędziów wiąże pewien ustawowy zakres, ale może być on bardzo szeroki, a wręcz nie przewidywać kary maksymalnej.
Zabójstwo Papały. Areszt utrzymany Sąd Apelacyjny w Łodzi nie uwzględnił zażalenia Igora M. oraz Mariusza M. na areszt i utrzymał decyzję o jego zastosowaniu.
Kuba nie może znaleźć banku w USA Kubańska Sekcja Interesów poinformowała, że nie zdołała znaleźć instytucji finansowej, w której mogłaby otworzyć konta.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz