Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu

Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Posłowie znowelizowali ustawę, która zwalnia z opłacania abonamentu RTV emerytów, rencistów i bezrobotnych. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Głos zabrał m.in. premier Donald Tusk.

Przedstawiony przez PO projekt ma zwolnić z tej opłaty emerytów i rencistów, zgłoszona przez Lewicę poprawka poszerza tę grupę o bezrobotnych, uprawnionych do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych.W efekcie wystąpień posłów, głos zabrał premier Donald Tusk, który powiedział, że projekt nowelizacji to koniec pierwszego etapu wielkiej batalii o to jak mają wyglądać media publiczne w Polsce.

- Pora zaniechać ściągania parapodatku i haraczu szczególnie od ludzi, którzy i tak mają wystarczająco dużo kłopotów, na rzecz utrzymania czegoś, co każdego dnia - widać to gołym okiem - nie jest misją publiczną - podkreślił premier.

ZOBACZ TAKŻE:

- Obłudne i pełne hipokryzji jest wmawianie polskim emerytom i rencistom, że ich krwawica w postaci abonamentu idzie na utrzymanie orkiestry, chóru, czy innej misji publicznej, ponieważ każdego dnia każdy emeryt i rencista widzi na co naprawdę idą pieniądze z jego portfela - na kosmiczne kontrakty dla ludzi bez żadnych kompetencji - powiedział premier.

- Jeśli są na tej sali ludzie, którzy naprawdę mają odwagę z tej mównicy mówić, że polski emeryt i rencista nadal ma utrzymywać telewizję pana prezesa Urbańskiego to niech wstanie i powie to prosto w oczy - oświadczył Tusk.

Na wystąpienie szefa rządu zareagowali m.in. posłowie PiS. Tomasz Dudziński zaapelował do premiera by w sprawie abonamentu, telewizji i prywatyzacji szpitali nie okłamywał społeczeństwa.

telewizja, abonament rtv
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
T.
217.172.237.* 2008-07-17 22:32
Jak na razie , wszyscy płacą ! - A co będzie , to się dopiero okaże . Najczęściej z dużej chmury pada mały deszcz .
Elizabet
193.34.52.* 2008-07-15 15:34
Czas najwyższy, żeby w Polsce prawo oznaczało prawo i było dla wszystkich równie.Pytam skąd Państwo mają tak wysokie zarobki? Z czyich pieniędzy zarabiacie po 30 tyś. miesięcznie i więcej. Pan List po co przeszedł do Was? Za co aż tyle zarabia i z czyich pieniędzy? Z NASZYCH - DOŚĆ płacenia haraczu do roboty z Wami.!!!W telewizji publicznej nie ma co oglądać.Powtarzacie filimy po 150 razy z przed 50 lat , które macie za darmo.To jakaś paranoja czas aby cały naród przestał płacić tak zwany "ABONAMET" inaczej HARACZ.!!!!!!!!!! Może jedyny program , który nadaje się do oglądania to jest ;Jaka to melodia; Już prawie nikt nie ogląda Waszych programów , bo nie ma tam nic.Zakodujcie i zobaczycie jaka będzie frekwencja napewno minimalna.Dość obłudy i kłamstwa!!!.
2008-06-04 10:16
ela to skąd telewizja publiczna bierze pieniądze na holendarne gaże dla byle jakich dziennikarzynów to skąd bierze na wysokie odprawy to skąd bierze na pokazywanie badziewia czas najwyższy skonczyc z tą obłudą misji publicznej i niech pokażą jaki procent ogląda jedynkę jaki dwójkę i zobaczymy co z tego wyniknie i jeszcze jedno jeden z kaczynskich powiedział że płacący abonament mają wpływ na program to dlaczego po pierwszej edycji gwiazdy tańczą na lodzie nie usunięto tej idiotki dody mimo ogromnej ilości telefonów i gdzie tu prawda a jak juz im tak zależy to niech zrobią ją kodowano i będzie po sprawie
Zobacz więcej komentarzy (43)