Notowania

bilety na euro 2012
22.03.2012 07:01

Euro 2012. Kiedy inwestycje się zwrócą?

Zainwestowane środki na pewno nie zwrócą się podczas Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz poinformował, że pieniądze zainwestowane w Euro 2012, nie zwrócą się w najbliższym czasie. Trzeba będzie na to poczekać co najmniej kilka lat. *

Prezydent przyznał, że nie wiadomo ile Ukraina zarobi na Mistrzostwach. Zainwestowane środki na pewno nie zwrócą się podczas Euro 2012. Wiktor Janukowycz ma nadzieję, że Euro zapewni Ukrainie napływ walut obcych, które przywiozą ze sobą kibice. Według wcześniejszych oświadczeń Narodowego Banku Ukrainy, chodzi o około miliard dolarów.

Wiktor Janukowycz twierdzi, że na przygotowania do Euro wydano 35 miliardów hrywien. Tymczasem według ekspertów, którzy swoje obliczenia oparli na zapisach w ukraińskich budżecie, ta kwota wynosi 32 miliardy hrywien. Najmniejszą sumę przedstawia jednak wicepremier do spraw Euro, który mówi o 6 miliardach hrywien.

Jego zdaniem w związku z Mistrzostwami zbudowano jedynie stadiony we Lwowie i Kijowie. Terminale lotnisk i nowe drogi i tak musiałyby zostać wybudowane nawet bez Euro.

Czytaj więcej o Euro 2012
Skandal! Zobacz na co wydali pieniądze na Euro Według MSW w czasie przygotowań do Euro 2012 doszło do 111 przypadków defraudacji pieniędzy budżetowych.
Przekręty przy organizacji Euro 2012 Przetarg z jednym uczestnikiem, zawyżone koszty budów, lądowisko dla helikopterów przy terenach łowieckich - to tylko przykłady.
Rozczarowani zwłoką UE. "Sztuczne powody" Ukraiński premier odrzucił sugestię, że przeszkodą dla podpisania umowy z UE jest skazanie byłej premier Julii Tymoszenko
Tagi: bilety na euro 2012, mistrzostwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz