Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ghassan Hitto, premier Syrii, podał się do dymisji

Ghassan Hitto, premier Syrii, podał się do dymisji

Fot. Xinhua/Photoshot/Reporter

Ghassan Hitto, powołany w marcu przez opozycyjną Syryjską Koalicję Narodową na premiera, mającego administrować terenami kontrolowanymi przez rebeliantów, podał się do dymisji przyznając, że nie jest w stanie utworzyć tymczasowego rządu.

Hitto wydał oświadczenie, w którym poinformował, że składa dymisję dla dobra rewolucji syryjskiej. W Syrii trwa od 2011 roku powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.

Agencja Associated Press odnotowuje, że część syryjskich opozycjonistów podchodziła do Hitto nieufnie, m.in. w związku z jego powiązaniami z Bractwem Muzułmańskim. Od czasu powołania go na szefa tymczasowego rządu opozycyjnego Hitto był de facto odsunięty na bok. Nie uznała go m.in. Wolna Armia Syryjska, najważniejsza formacja zbrojna rebeliantów.

Wykształcony na Zachodzie Hitto, związany z ruchem islamistycznym, dużą część życia spędził w USA, gdzie pracował w sektorze telekomunikacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria apeluje do Zachodu. Chce więcej broni
Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa będzie działać poważnie jak obiecano. Dotychczas zagraniczne wsparcie było zbyt małe, aby zapewnić jakiekolwiek zmiany.
To on będzie reprezentował buntowników
Ahmad Dżarba, pochodzi z prowincji Hasaka we wschodniej Syrii.
ONZ zaniepokojone losem cywilów w Hims
Ban Ki Mun wzywa strony konfliktu, aby pozwoliły ludności cywilnej przebywającej w Hims na opuszczenie miasta i dostarczenie jej pomocy.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie