Notowania

zakaz handlu w święta
25.12.2014 08:11

Godziny pracy sklepów. Dziś i jutro zamknięte

Można poszukać szczęścia w osiedlowym sklepiku, albo udać się na stację benzynową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporter)

Dzisiaj i jutro, jak w każde inne święta sklepy wielkopowierzchniowe - super, hipermarkety będą zamknięte. Być może otwarte będą niektóre osiedlowe sklepiki. Pod warunkiem jednak, że za ladą nie stanie osoba zatrudniona w oparciu o umowę o pracę.

Kodeks pracy zabrania zatrudniania pracowników w dni świąteczne - przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy. - _ Nieprzestrzeganie zakazu pracy w handlu w święta jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika zagrożonym karą grzywny od tysiąca do 30 tysięcy złotych _ - mówi.

Nie ma natomiast przeszkód, by za ladą stanął właściciel sklepu lub osoba zatrudniona w oparciu o umowę cywilno-prawną. - _ Zakaz wykonywania pracy w placówkach handlowych odnosi się do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, nie obejmuje natomiast osób, które wykonują pracę na innej podstawie prawnej _ - wyjaśnia Rutkowska.

Jeśli więc ktoś ma pustą lodówkę, może poszukać szczęścia w osiedlowym sklepiku, albo udać się na stację benzynową. Tam bez problemu kupi nie tylko paliwo, ale też podstawowe artykuły.

Czytaj więcej w Money.pl
Dłuższe vacatio legis dla "śmieciówek" Nie trzy, a dwanaście miesięcy ma wynosić okres vacatio legis na wprowadzenie oskładkowania umów-zleceń. Taką decyzję podjęła sejmowa komisja do spraw rynku pracy.
Praca na święta. Oto oferty dla Ciebie Zobacz, kogo w grudniu szukają pracodawcy.
Wielka rekrutacja na święta i Nowy Rok. Pracę znajdzie... Co dziewiąta osoba może liczyć na pracę na dłużej - deklarują właściciele firm.
Tagi: zakaz handlu w święta, praca w święta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz