Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Grzegorz Lato stanął przed komisją sejmową [DŹWIĘK]

Grzegorz Lato stanął przed komisją sejmową

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezes PZPN zapewnia, że będzie chciał wyjaśnić trudną sytuację w związku jeszcze przed EURO 2012.

aktualizacja 09:03

Grzegorz Lato wraz z szefami wojewódzkich struktur PZPN stawił się rano na przesłuchanie przed sejmową komisją sportu i turystyki.

Prezes piłkarskiej centrali mówił, że w ostatnich dniach w związku zagotowało się, ponieważ zaczął się on zajmować sprawami prywatnymi. Zapewnił, że również jego celem jest wyjaśnienie sytuacji jak najszybciej.

POSŁUCHAJ PREZESA PZPN:Głos na komisji zdecydował się zabrać poseł PiS Jan Tomaszewski. W bardzo mocnych słowach skrytykował swojego byłego przyjaciela z boiska prezesa Grzegorza Latę.

POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO:


Wiceminister sportu Ryszard Stachurski minister powiedział, że jego resort uczynił co mógł, by wyjaśnić sprawę taśm, ujawnionych w ostatni piątek.

POSŁUCHAJ WICEMINISTRA SPORTU:


Szef komisji sportu i turystyki Ireneusz Raś otwierając jej posiedzenie mówił, że w sprawie PZPN potrzebna jest męska i twarda debata. Jego zdaniem, nie wystarczy wymiana działaczy, a potrzebna jest dogłębna reforma.

Wczoraj zarząd PZPN po burzliwych obradach odwołał sekretarza generalnego Zdzisława Kręcinę. Dziś Grzegorz Lato mówił, że zdymisjonowany działacz najpierw sam zgłosił rezygnację z pełnionej funkcji.

Działacze nie mogą dziś poświęcić posłom wiele czasu, bo wyjeżdżają do Kijowa. Jutro odbędzie się tam losowanie grup Euro 2012. Poseł PiS, Jan Tomaszewski poinformował na posiedzeniu komisji, że złożył wniosek o wprowadzenie kuratora do PZPN.
O aferze w PZPN czytaj w Money.pl
"Każdy, kto grał w piłkę, jest umoczony"
Nie milkną echa wczorajszej decyzji PZPN. Związkowcy i politycy domagają się głowy Grzegorza Laty.
Prokuratorzy podjęli decyzję w sprawie PZPN
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Wcześniej zajmowała się nim Prokuratura Generalna.
Czy rząd może zmienić władze PZPN?
Poza skontrolowaniem związku, rząd nie może nic więcej. Kto inny decyduje o jego likwidacji, czy wymianie szefostwa.

sejm, korupcja, sport, komisja, piłka nożna, pzpn, grzegorz lato
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Niewygłup
77.255.164.* 2011-12-03 08:47
Obrady organu sejmu ten niedouczony prostak i cham śmie nazywać spektaklem?
Kto takiemu złoczyńcy zapewnia bezkarność? Jak długo jeszcze takie i podobne mu karakany będą zakłócać ład i porządek? Jak długo jeszcze będą organizować (mać) pochody ,manify ,składanie wieńców na chodniku i obrażać nas, zwykłych normalnych ludzi?
przemo.777
89.171.90.* 2011-12-02 11:02
Czerwona kartka dla Laty!
http://www.latosieskonczylo.pl/
osłabianie i okradanie Polski w toku
109.243.211.* 2011-12-01 13:21
Dmie się w kolejną tubę, przykrywając rosnącą finansową mizerię naszego kraju, ogromne bezrobocie, głodujące dzieci, podwyższanie wieku emerytalnego i liczne, prawdziwe afery związane z wywłaszczaniem przez prywatne firmy eksploatujące złoża (gaz itp.), czy budową elektrowni atomowych.
Nie bronię związku piłki kopanej, jednak Aleś Bialacki prowadzący dywersyjną robotę na Białorusi pod szyldem walki o prawa człowieka, dysponował nie takimi kwotami, a robi się z niego bohatera.
Wszystko zależy więc od tego (jak to określił jeden z prezydentów USA), czy to jest nasz sukinsyn.

A policjant kopiący w głowę bezbronnego demonstranta dalej na wolności i na zwolnieniu lekarskim - uraz ręki. Sąd skazujący skopanego na 3 miesiące aresztu najwyraźniej uwzględnił fakt, że policjant nie mógł używać rąk.
Zobacz więcej komentarzy (10)