Notowania

drogi w polsce
10.06.2013 21:35

Inwestycje w Polsce. Świętokrzyskie dostanie 18,4 mln zł na drogi lokalne

Zarząd województwa zdecydował o wsparciu kwotą 18 mln 404 tys. zł ośmiu projektów o łącznej wartości 30,6 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

18,4 mln zł trafi na przebudowę dróg gminnych i powiatowych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dziś urząd marszałkowski woj. świętokrzyskiego podpisał z siedmioma samorządami umowy na dofinansowanie modernizacji ośmiu dróg.

Jak powiedział członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski, pieniądze pochodzą z m.in. oszczędności przetargowych. _ Wszystkie te projekty znajdowały się na liście rezerwowej _ - dodał.

Zarząd województwa zdecydował o wsparciu kwotą 18 mln 404 tys. zł ośmiu projektów o łącznej wartości 30,6 mln zł. Dofinansowanie otrzymają powiaty: opatowski, sandomierski, włoszczowski i starachowicki (dwie inwestycje) oraz gminy: Nagłowice, Stąporków i Bliżyn.

60-proc. dofinansowanie zostanie udzielone w ramach działania _ Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnych _ Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak wydano 79 mld złotych. Miażdżący raport NIK o budowie dróg GDDKiA głównie kierowała się najniższą ceną. Nie dbano o podwykonawców.
Ponad 50 milionów na drogi. Sprawdź, gdzie Ponad 54 mln zł dofinansowania mogą otrzymać samorządy woj. pomorskiego na remonty i przebudowę lokalnych dróg w 2013 r. z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Zbudują najwyższy budynek w tym mieście Dzisiaj została zawieszona wiecha na Centrum Biurowym Neptun. Obiekt powstaje w miejscu zburzonego domu towarowego Neptun w centrum Wrzeszcza.
Tagi: drogi w polsce, drogi, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz