Jacek Kurski: Komorowski jak Kwaśniewski, ale bez wdzięku i inteligencji

Jacek Kurski: Komorowski jak Kwaśniewski, ale bez wdzięku i inteligencji

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Jacek Kurski (Solidarna Polska) ocenia, że w ciągu dwóch pierwszych lat prezydentury Bronisław Komorowski próbuje naśladować Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli trwać w trwaniu, na uboczu i w nic się nie wtrącać, a jedyne, co go od niego różni, to brak wdzięku i inteligencji.

W poniedziałek 6 sierpnia mijają dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta.

Europoseł SP Jacek Kurski w rozmowie podkreślił, że w trakcie dwóch lat prezydentury nie zaobserwował osobistego rysu Bronisława Komorowskiego ani w polityce wewnętrznej, ani zagranicznej. Bronisław Komorowski próbuje najwyraźniej powtórzyć metodę polityczną Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli trwać w trwaniu, na uboczu i w nic się nie wtrącać. Jedyne, co go różni, to to, że nie ma tego wdzięku i inteligencji, jaką miał mimo wszystko Aleksander Kwaśniewski - ocenił.

- Donald Tusk miał rację, gdy mówił o żyrandolu. Prezydentura Bronisława Komorowskiego ma charakter wybitnie reprezentacyjno-żyrandolowy, administracyjno-notariuszowy. Prezydent nie zaznaczył żadnej wyraźnej linii państwowej - dodał.

Zdaniem europosła Komorowski trwa na stanowisku i administruje urzędem prezydenta. Podpisuje praktycznie wszystko, co Platforma Obywatelska sobie życzy. Czasem zrobi jakąś minę, przybierze jakąś pozę, skrzywi się, że się niby z czymś nie zgadza, że coś musi przemyśleć. W finale i tak jest niezwykle spolegliwy wobec władzy wykonawczej - wyjaśnił.

Według Kurskiego od czasu, gdy Ewa Kopacz została marszałkiem Sejmu, mamy do czynienia z całkowitą kontrolą przez rząd zarówno Sejmu, jak i urzędu prezydenta. To smutne, ale mamy system 100-procentowo kanclerski wskutek słabych osobowości i całkowitej podległości Bronisława Komorowskiego i Ewy Kopacz wobec Donalda Tuska - ocenił europoseł.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
"Nie ma wolności bez wielobarwności"
- Niech w tym marszu staną obok siebie ludzie różnych poglądów. Niech połączy ich wspólna idea suwerenności, silniejsza niż jakiekolwiek podziały i różnice- namawiał powstańców Komorowski.
Prezydent podpisał specustawę drogową
Mając na uwadze wątpliwości natury konstytucyjnej, Bronisław Komorowski zdecydował o złożeniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.
Prezydent daje premierowi prztyczki w nos
Drugi rok prezydentury Bronisława Komorowskiego jest znacznie bardziej aktywny niż pierwszy - uważa politolog dr Bartłomiej Biskup.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Królem, to był Chrobry.
77.254.124.* 2012-08-04 09:43
Nie ma brzydkich kobiet,jest tylko za mało wódki.