Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Janukowycz ukrywa majątek na zagranicznych kontach

Janukowycz ukrywa majątek na zagranicznych kontach

Fot. PAP/EPA
Jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko oskarżył dziś na łamach niemieckiej gazety Bild prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o ukrywanie majątku na kontach bankowych w Szwajcarii i Liechtensteinie.

- Majątek Janukowycza oceniany jest na ponad 200 mln euro, ale w swoim oficjalnym zeznaniu podatkowym prezydent podaje tylko niecałe trzy miliony dolarów - pisze Kliczko.

Czytaj więcej Czy polscy politycy na Majdanie wiedzą, kogo popierają? O ułańskiej fantazji Polaków i czerwono-czarnych sztandarach, pisze Przemysław Ciszak.

Jak twierdzi opozycjonista, resztę majątku prezydent ukrył za pomocą firm powierniczych na kontach w Liechtensteinie i Szwajcarii. Kliczko dodaje, że szczególnie bliskie więzi łączą prezydenta także z Austrią, gdzie prawdopodobnie przeprowadza swoje transakcje. Austria jest też krajem, w którym szczególnie dobrze czuje się były premier Mykoła Azarow, co nie może być przypadkiem - pisze Kliczko.

Lider partii Udar wylicza, że Janunowycz jest właścicielem terenów łowieckich o powierzchni 35 tys. hektarów, pałacu na Krymie oraz luksusowej daczy.

Jak pisze Kliczko, także rodzina prezydenta wzbogaciła się podczas jego kadencji. Jego syn, z wykształcenia lekarz stomatolog, awansował na jednego z najbogatszych ludzi na Ukrainie, a czasopismo ekonomiczne Forbes wyceniło jego majątek na 500 mln euro.

- Bardzo trudno jest siedzieć podczas negocjacji naprzeciwko tego oszusta - pisze Kliczko. Zwraca uwagę, że Janukowycz groził rozwiązaniem parlamentu, co oznaczałoby utratę przez posłów, w tym także Kliczkę, immunitetu. - To było coś więcej niż zwykła groźba; Janukowycz chce mnie widzieć w więzieniu tak jak Julię Tymoszenko - napisał ukraiński opozycjonista.

Czytaj więcej w Money.pl
Pacyfikacja? Wojska jadą do Kijowa
MSW twierdzi, że musi przeprowadzić rotację swoich funkcjonariuszy w związku z zamieszkami w stolicy.
Sytuacja na Ukrainie pogarsza się
Uczestniczący w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef francuskiej dyplomacji potępił działania, których usprawiedliwić się nie da, a które są wymierzone w ludność cywilną na Ukrainie.
Kliczko wzywa do walki. "Zwyciężymy!"
- Bez walki nie odniesiemy zwycięstwa, dlatego musimy walczyć o nasz kraj. I zwyciężymy - powiedział Kliczko na wiecu zorganizowanym w Monachium.
"Ustępstwa Janukowycza tylko ośmielają"
Wielu mieszkańców tego kraju uwierzyło dopiero teraz, że ich walka ma sens - uważa prezes Fundacji Pułaskiego, politolog Zbigniew Pisarski.
ukraina, tymoszenko, janukowycz, kliczko, protesty na ukrainie
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
x.Konstanty
31.6.140.* 2014-02-19 00:48
Coś tu nie bardzo... Wynikałoby, że Janukowicz jest bogatszy od Putina?! Niemożliwe, Putin ma żonę, dwie kochanki i posrebrzany samochód terenowy, 10 willi na Syberii, jedną w Soczi, złoty zegarek zrobiony specjalnie na jego prawą rękę, oraz 100 obligacji rządu polskiego. Coś opuściłem? Aha, w zeszłym roku po pijanemu spowodował wypadek, zabijając na drodze bezrobotną kobietę w ciąży. O rany, ale się trzeba napocić, żeby wyprodukować taki smród. Amerykanom to dobrze, mają codzienną praktykę... A że Kliczko ma podwójne obywatelstwo? No i co z tego! U nas też takie mają - i bez zbędnej reklamy, po cichu robią swoje...
Polak 1945 AK ^^^**
212.14.47.* 2014-02-04 10:36
U nas w 1981 r. taki gość nie miałby szans na kierowanie manifestacjami. Mistrz boksu ma kilka mln. USD na koncie w Niemczech i realizuje z racji swojego drugiego obywatelstwa interesy Wielkich Niemiec na Ukrainie. Natomiast politycy Niemieccy realizują po prostu politykę wielkich Niemiec z czasów Niemiec Nazistowskich. Znakomicie im się to udaje we wszystkich krajach Bałtyckich oraz na Ukrainie ponieważ są to kraje gdzie w czasie II Wojny Światowej rządy tych krajów były sprzymierzeńcami Niemiec a obywatele masowo wstępowali do Wermachtu oraz oddziałów SS które służyły miedzy innymi jako oddziały strażnicze w obozach koncentracyjnych. Aktualnie na Ukrainie bandy ze znakiem Tryzuba [spadkobiercy UPA które wymordowały kilkaset tys. Polaków na Wołyniu] stanowią awangardę przemian i rewolucji Ukraińskiej. ponieważ takie zmiany są robione w interesie potomków oficerów i żołnierzy Niemiec Nazistowskich więc Prezydent i szef MSZ Niemiec głęboko popierają tą rewolucję. Niemcy Nazistowskie byłyby zachwycone takim rozwojem wydarzeń w roku 2013. Wszystko dla Adolfa Hitlera. Polska za czasów Hitlera nie miała prawa do: kultury polskiej, języka polskiego, gazet i radia w ogóle nie było, szkolnictwa polskiego nie było. Była godzina policyjna, łapanki, kara śmierci za pomoc Żydom etc., etc. To informacje dla tych durni których historia Polska w mediach i szkołach uczy że okupacja Hitlerowska to to samo co czasy Stalinowskie w Polsce. Na pohybel potomkom Hitlera !!!!