Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Katastrofa smoleńska znów poróżniła PiS i PO

Katastrofa smoleńska znów poróżniła PiS i PO

Fot. Reporter

Wystąpienia premiera Donalda Tuska i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej dzielą polityków. A chodzi o awanturę, którą poprzedziło wprowadzenie do porządku obrad uchwały PiS, wzywającej Rosjan do oddania wraku Tu - 154 M.

Premier powiedział, że wolałby się nie urodzić niż na grobach zmarłych budować polityczną karierę, na co prezes PiS odpowiedział, że Donald Tusk zapisze się na liście hańby.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej uważa, że wczorajszej dyskusji by nie było, gdyby z ust Antoniego Macierewicza nie padły oszczerstwa. - W przypadku takich epitetów jak "zdrajcy", "mordercy", nie należy się dziwić, że następuje odpowiedź - mówił.

Ale Joachim Brudziński z PiS podkreśla, że uchwała pojawiła się wskutek niepokojących informacji dotyczących umycia wraku Tu-154, a - co za tym idzie - zacierania śladów, na które Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie pozwoli. - Od dwóch lat rząd konsekwentnie tę sprawę przegrywa. Konsekwentnie jest upokarzany i ogrywany przez Rosjan - mówi.

SLD przekonuje, że być może do takiej ostrej wymiany zdań by nie doszło, gdyby w obliczu drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej premier po prostu nie milczał. Zdaniem europosła, Wojciecha Olejniczaka, premier powinien był pokazywać społeczeństwu, co rząd zrobił, aby wyjaśnić tragedię smoleńską, co się w Polsce zmieniło w tym czasie.

Donalda Tuska broni jednak koalicyjny partner PSL, Jan Bury. - Mnie się głos premiera generalnie podobał. Mówił o tym, żeby nie dzielić społeczeństwa na tych, co przeżywają lepiej, gorzej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura sprawdzi, czy umyto wrak TU-154
Celem nie było jakiekolwiek niszczenie elementów wraku, lecz tylko ułatwienie transportu.
Wskazali, gdzie stanie pomnik ku czci ofiar
Delegacja rządowa wróciła z Rosji. Przeczytaj, co ustalili.
Ważna decyzja ws. śledztwa smoleńskiego
Prokurator NPW wydał postanowienie o przedłużeniu śledztwa na wniosek wojskowego prokuratora okręgowego w Warszawie. To kolejne przedłużenie polskiego postępowania dotyczącego katastrofy .


IAR
Czytaj także
Polecane galerie
polak 11
83.13.203.* 2012-10-05 17:39
w koncu nadchodzi czas rozliczeń strach w oczach premiera ,niestety trzeba ponosic odpowiedzialnosc za swoje czyny względem narodu ktorego sie systematycznie okłamywało.
samo życie
83.4.75.* 2012-04-14 16:21
Sprawdź wykształcenie i zawodowe dokonania czołówki PIS to raczej się trochę straszno że oni mogliby rządzić. Wybitni w tym gronie : Suski - Pomaturalną Szkołę Technik Teatralnych , Kuchciński- Policealne Studium Ogrodnicze; Bielan i Kamiński - przerwali studia. TO CHYBA RACZEJ SMUTNE !
U Ziobry przynajmniej po studiach ze znajomością języków i przynajmniej trochę znający świat. A ci z PIS to jakiś zaścianek.
^^^^
178.37.183.* 2012-04-14 16:08
POlskie służby specjalne i zlikwidowane WSI,nikomu nie pasował bo walczył o Polaków ,młodzi by to zrozumieć muszą pracować nad sobą o 2 lata dłużej lub 7 lat,i widzę że to nic nie daje do myślenia.
Zobacz więcej komentarzy (11)