Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kolumbia: Chavez wspiera ludobójstwo

Kolumbia: Chavez wspiera ludobójstwo

Fot. PAP/ EPA

Władze Kolumbii poinformowały, że zamierzają oskarżyć prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza o wspieranie ludobójstwa.

Według Bogoty Chavez pomagał Rewolucyjnym Siłom Zbrojnym Kolumbii (FARC) w dokonywaniu masowych mordów.- Kolumbia proponuje Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu, by potępiono prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza za sponsorowanie i finansowanie ludobójstwa - oświadczył kolumbijski prezydent Alvaro Uribe.

ZOBACZ TAKŻE:

   > Rośnie napięcie w Ameryce Płd.

   > Chavez wysyła czołgi na granicę z Kolumbią

To kolejny akord w trwającym od kilku dni kryzysie politycznym w Amercye Południowej. Zdaniem Reutera istnieją poważne obawy, że obecny kryzys może przerodzić się w regionalną wojnę. A to zapewne utrudniłoby walkę z miejscowymi producentami i przemytnikami kokainy.

Kryzys dotyka gospodarkę

Wenezuela ponadto zaczęła wprowadzać ograniczenia na import towarów z Kolumbii - poinformowały wenezuelskie źródła handlowe i świadkowie.

Agencja Reutera przypomina, że wymiana handlowa między obu krajami wynosi rocznie ok. 6 mld dolarów. Zamknięcie granicy może więc doprowadzić do ograniczenia produkcji i - w rezultacie - spadku tempa wzrostu gospodarczego w Kolumbii. W Wenezueli brak dostaw od sąsiada może skończyć się niedoborami żywności, a w konsekwencji spadkiem popularności prezydenta Chaveza.

wenezuela, chavez, ameryka południowa, kolumbia, uribe, farc
PAP
Czytaj także
Polecane galerie