Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Komórki bezpieczne dla dzieci? Oto do czego ich używają

Komórki bezpieczne dla dzieci? Oto do czego ich używają

Fot. Redbaron/Dreamstime.com
Dzieci muszą wiedzieć, że używając w niewłaściwy sposób niektórych funkcji telefonów komórkowych, można komuś zrobić krzywdę.

Jakub Śpiewak z fundacji Kidprotect.pl zwraca uwagę, że komórki od dawna są narzędziem łamania prawa przez dzieci. Zdarza się że używają ich do robienia kompromitujących zdjęć swoim kolegom, a potem umieszczają je w internecie:

- Jak mówimy od lat o przemocy, to na ogół jak nie jest główny mechanizm. Ktoś komuś zrobił zdjęcie i wrzucił do sieci. A czym zrobił to zdjęcie? Właśnie komórką. Więc tak naprawdę mamy problem z komórką. Poza tym jak wrzucił? Dzisiaj jak zrobimy filmik komórką, to nie wrzucamy go do komputera. Tylko wrzucamy go z poziomu komórki na YouTube - twierdzi Jakub Śpiewak.

Z kolei Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak alarmuje, że coraz więcej jego interwencji dotyczy łamania praw najmłodszych w internecie.

Fundacja Kidprotect przygotowała film Kidmobile, który promuje bezpieczne korzystanie z komórek i mobilnego internetu. Zagrali w nim. m.in. Tamara Arciuch, Jerzy Zielnik czy Tomasz Bednarek. Film można bezpłatnie ściągnąć i puszczać go na lekcjach w szkole. Jest on dostępny na stronie www.kidmoblie.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Urząd sprawdzi, czy zniknęły "białe plamy"
- W połowie kwietnia Urząd Komunikacji Elektronicznej będzie wiedział, czy operatorzy komórkowi wywiązali się z zobowiązań i zainwestowali w sieci telekomunikacyjne na obszarach tzw. białych plam dostępu do internetu - powiedziała prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.
Na Madagaskarze dzwonią dzięki Polakom
Inżynierowie z Wrocławia serwisują sieci telefoniczne zarówno w Polsce, Kanadzie, jak i na Madagaskarze.
SMS-owe konkursy bez naciągania? Dziś ważna zmiana
Wchodzą w życie przepisy, które zwiększają ochronę osób korzystających z usług telekomunikacyjnych o podwyższonej opłacie.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie