Notowania

aleksander kwaśniewski
10.04.2013 18:34

Kwaśniewski ma wziąć udział w Kongresie Programowym Lewicy

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjął zaproszenie na czerwcowy Kongres Programowy Lewicy - to wynik dzisiejszego spotkania Kwaśniewskiego z Leszkiem Millerem i Józefem Oleksym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjął zaproszenie na czerwcowy Kongres Programowy Lewicy - to wynik dzisiejszego spotkania Kwaśniewskiego z Leszkiem Millerem i Józefem Oleksym. W kwietniu ma dojść ponadto do spotkania kierownictwa SLD z byłym prezydentem.

_ - Zwróciliśmy się z zaproszeniem do Aleksandra Kwaśniewskiego na przygotowywany kongres lewicy. Prezydent jest zwolennikiem tezy, żeby to było wydarzenie, które skupiałoby szerokie kręgi lewicy, zwłaszcza społecznej. Przyjął nasze zaproszenie, tak usytuowane właśnie _ - powiedział Miller dziennikarzom po spotkaniu.

Jak dodał, b. prezydent przyjął też jego zaproszenie na spotkanie z kierownictwem SLD. Według szefa Sojuszu spotkanie odbędzie się _ być może jeszcze w tym miesiącu _. _ Bardzo się z tego powodu cieszę, że na kongresie będziemy gościć zarówno prezydenta Kwaśniewskiego, jak i prezydenta Wałęsę _ - zaznaczył Miller.

Oleksy dodał, że przedmiotem spotkania władz SLD z b. prezydentem mają być ponadto przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiceszef Sojuszu przyznał jednocześnie, że wciąż _ z powodu dotychczasowych zaszłości, w kontrowersji _ pozostaje sprawa współpracy z Januszem Palikotem. _ Natomiast podejmiemy rozmowy z Ruchem Palikota o sprawach nie tylko kongresu, ale i wyborów europejskich _ - powiedział Oleksy.

Miller zaprzeczył, jakoby warunkiem udziału Kwaśniewskiego w Kongresie Programowym Lewicy była obecność na nim Palikota. Po rozmowie z Kwaśniewskim Miller i Oleksy udali się na spotkanie z gen. Wojciechem Jaruzelskim. Jego również - jako byłego prezydenta - politycy Sojuszu chcą zaprosić na czerwcowy kongres.

Kongres Lewicy Programowej organizowany jest przez SLD 16 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ma wziąć w nim udział ponad sto partii, organizacji i stowarzyszeń. Cel zjazdu to debata o przyszłości lewicy, jednak nie jej zjednoczenie. SLD nie widzi na kongresie miejsca dla Ruchu Palikota.

W najbliższym czasie powołany ma zostać Komitet Honorowy Kongresu. Politycy Sojuszu liczą, że w jego skład wejdzie m.in. Kwaśniewski. Miller mówił we wtorek, że zaproszenia na Kongres b. prezydentów Wałęsy, Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego wynikają z polskiej historii. _ Uważam, że gdyby udało się zgromadzić tych trzech wybitnych Polaków, to dla rangi i znaczenia Kongresu Lewicy byłoby bardzo dobrze _ - powiedział szef SLD. Dodał, że każdy z b. prezydentów powinien mieć szansę wystąpienia podczas Kongresu.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD planuje spotkanie z Jaruzelskim. Po co? Zaplanowane na dzisiaj spotkanie przedstawicieli SLD z gen. Wojciechem Jaruzelskim zostało przełożone na jutro.
Co dalej z Europą Plus? Siwiec ujawnia Europoseł zapowiada też prezentację pełnomocników wojewódzkich i powołanie doradczego zespołu politycznego.
"Aleksander Kwaśniewski postanowił zapisać się do PiS" _ - Jestem tym zażenowany - _komentuje szef SLD Leszek Miller.
Tagi: aleksander kwaśniewski, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz