Notowania

pis
10.02.2012 07:34

Macierewicz wstępuje do PiS. Ma być we władzach partii

Antoni Macierewicz dwukrotnie startował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Być może ważna rola w partii będzie nagrodą za zasługi w prowadzeniu zespołu wyjaśniającego katastrofę smoleńską i przy likwidacji WSI. * *

Antoni Macierewicz dwukrotnie startował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Jest liderem Ruchu Katolicko-Narodowego. Jak poinformowały osoby z kierownictwa PiS, Ruch ma podjąć decyzję o połączeniu się z PiS. Decyzja Macierewicza i polityków RKN zapadnie prawdopodobnie pod koniec marca.

Według rozmówców PAP Macierewicz może nawet zostać jednym z wiceprezesów Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto być może podczas marcowych wyborów władz regionalnych PiS obejmie funkcję szefa okręgu piotrkowskiego.

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego Macierewicz był wiceministrem obrony narodowej. Był odpowiedzialny za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych i stworzenie służby kontrwywiadu wojskowego. W październiku 2006 roku został powołany na stanowisko szefa nowej Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

W wyborach 2007 i 2011 roku startował z listy PiS w Piotrkowie Trybunalskim. W ubiegłym roku uzyskał blisko 42 tys. głosów. W VI kadencji Sejmu Macierewicz kierował pracami zespołu parlamentarnego, który bada okoliczności katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem; również w obecnej kadencji stoi na czele tego zespołu.

Najnowsze wiadomości o sytuacji w PiS czytaj w Money.pl
Nawet 250 tysiecy osób może stracić pracę _ - Donald Tusk i minister Jacek Rostowski łatają w ten sposób dziurę budżetową - _ mówi Beata Szydło.
"Murzynek głosuje z wami". Będzie kara? Chodzi o porównanie związków partnerskich do zoofilii oraz o nazwanie posła PO Johna Godsona Murzynkiem.
PiS idzie do Trybunału. Tym razem pozywa... Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił na konferencji prasowej, że odmowa koncesji na nadawanie cyfrowe dla telewizji ojca Rydzyka to skandal.
Tagi: pis, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz