Notowania

afera
22.12.2008 14:49

Madoff w areszcie domowym

Oskarżonemu o zdefraudowanie 50 miliardów dolarów grozi 20 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Amerykański sąd zaostrzył warunki zwolnienia za kaucją dla Bernarda Madoffa, obwinianego o zdefraudowanie 50 miliardów dolarów w zarządzanym funduszu inwestycyjnym. Madoff otrzymał zakaz opuszczania swego apartamentu na Manhattanie. *
Sam Madoff zgodził się na zaostrzone warunki, które obejmują też 24-godzinny nadzór przez ochronę oraz monitoring video wejścia do apartamentu.

Madoff zaakceptował również rozszerzenie przez sąd katalogu zamrożonych aktywów i powołanie zarządcy komisarycznego dla jego firmy inwestycyjnej.

Sąd uzasadniał, że zaostrzenie warunków zwolnienia jest konieczne, aby zapobiec dalszym szkodom i ucieczce rekina nowojorskiej finansjery.

*ZOBACZ JAK DZIAŁAŁ BERNARD MADOFF (ang): *

Sprawa defraudacji zatacza coraz szersze kręgi: amerykańska organizacja księgowych bada firmę audytorską, która zatwierdzała bilanse funduszu Madoffa.

70-letni Bernard Madoff to twórca i były szef nowojorskiego elektronicznego rynku papierów wartościowych Nasdaq. Ostatnio zarządzał firmą Bernard L. Madoff Investment Securities, będącą równocześnie funduszem inwestycyjnym i firmą handlującą papierami wartościowymi. Oskarżany jest o stworzenie gigantycznej piramidy finansowej i zdefraudowanie 50 miliardów dolarów. Grozi mu do 20 lat więzienia.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Panika na Wall Street po aresztowaniu Madoffa ]( http://news.money.pl/artykul/panika;na;wall;street;po;aresztowaniu;madoffa,58,0,408378.html )
* [ Rozłucki: Madoff nie chciał oszukać inwestorów ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rozlucki;madoff;nie;chcial;oszukac;inwestorow,158,0,408734.html )
* [ Wielkie banki mogą stracić na aferze z Madoffem ]( http://news.money.pl/artykul/wielkie;banki;uwierzyly;madoffowi;straca;miliardy,23,0,408599.html )
Tagi: afera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz