Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Merkel i Sarkozy u Komorowskiego

Merkel i Sarkozy u Komorowskiego

Fot. Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl
Od uroczystego powitania na dziedzińcu Pałacu w Wilanowie rozpoczął się szczyt Trójkąta Weimarskiego. Biorą w nim udział prezydenci Polski i Francji: Bronisław Komorowski i Nicolas Sarkozy oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Podczas uroczystości odegrano hymny narodowe Francji, Niemiec i Polski.

Tematem szczytu będzie m.in. wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony; będzie też mowa o priorytetach polskiej prezydencji w UE.

Po ponad czterech latach trzeba odbudować kontakty głów państw w ramach Trójkąta Weimarskiego: Polski, Francji i Niemiec - w ten sposób o szczycie mówił prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla Polskiego Radia. Uznał za błąd zaniechanie tych spotkań w poprzednich latach.

Do poprzedniego spotkania na takim szczeblu, jak poniedziałkowe w Wilanowie, doszło w grudniu 2006 r. W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński odwołał swoją obecność na szczycie.

Komorowski przekonywał, że spotkanie trójki przywódców ma szczególne uzasadnienie ze względu na zbliżającą się prezydencję Polski w UE, by pozyskać najważniejsze państwa europejskie, a potem wszystkie kraje UE do polskich priorytetów tej prezydencji. - Moim zadaniem jest poruszenie kwestii związanych z integracją w obszarze bezpieczeństwa i obronności - mówił prezydent.

Czytaj w Money.pl
Komorowski z Merkel i Sarkozym na szczycie
Na warszawskim szczycie Trójkąta Weimarskiego, mowa będzie o współpracy naukowo-technicznej.
Komorowski namawia Merkel do reanimacji trójkąta
Po Brukseli i Paryżu prezydent odwiedził Berlin.

szczyt, sarkozy, merkel, trójkąt weimarski
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
czerwone gacie
79.188.238.* 2011-02-07 13:27
wystarczy, że wasz przyjaciel od przytulanek PUTIN powie NIELZJA , skończa się wasze pomysły i ruki po szwam !

PO nic dla Polski nie zrobiła poza tym że wyprzedała jej majątek, załużyła RP na wiele pokoleń w przysżłosci a młode pokolenie wysyła do prcy w Raichu, bo tu w Polsce nie ma dla nich pracy. Partia bez wizji i straegii dla Polski. Grabarze RP.

Ale nowe CBA aktywne ilez to korupcjom przeciwdziałało, serwisy az hucza od wieści. OSTANIE Miejsce w UE w indeksie Korupcji ! Brawo platforma antyObywatelska !
Agnen
151.88.22.* 2011-02-07 13:14
No i super. Merkel i Sarkozy przylecieli dokladnie wyjasnic wasalowi co ma robic, i zeby mu uswiadomic gdzie jego miejsce.
morf666
77.255.218.* 2011-02-07 12:50
Moim zadaniem jest poruszenie kwestii związanych z integracją w obszarze bezpieczeństwa i obronności - jak dla mnie ważniejsze kwestie to bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju i związane z tym tematem problemy z ponoszeniem koszty emisji ditlenku węgla do atmosfery i pakietem klimatycznym oraz rury gazowej na dnie bałtyku.
Zobacz więcej komentarzy (6)