Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Msza inauguracyjna papieża. Marszałek Sejmu nie jedzie

Msza inauguracyjna papieża. Marszałek Sejmu nie jedzie

Fot. Reporter Poland

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz jednak nie wybierze się do Watykanu na mszę inauguracyjną papieża Franciszka; taka decyzja zapadła w piątek ze względu na obowiązki wynikające z posiedzenia Sejmu w tym tygodniu - poinformowała dzisiaj Kancelaria Sejmu.

We wtorkowej mszy mają wziąć udział prezydent Bronisław Komorowski i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Wcześniej Kancelaria Sejmu podawała, że marszałek Kopacz weźmie udział w mszy inauguracyjnej papieża Franciszka. Udziału w mszy inauguracyjnej w Rzymie od początku nie planował natomiast premier Donald Tusk - informował rzecznik rządu Paweł Graś.

Prezydencki minister zajmujący się sprawami zagranicznymi Jaromir Sokołowski mówił wcześniej, że Komorowski w czasie pobytu w Rzymie w poniedziałek spotka się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano oraz wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem.

W czwartek w kaplicy Pałacu Prezydenckiego odbyła się msza święta w intencji papieża Franciszka. 76-letni Jorge Maria Bergoglio z Argentyny został w środę wybrany przez kardynałów zgromadzonych w Watykanie na nowego papieża - pierwszego w dziejach Kościoła - z Ameryki Południowej. Przyjął imię Franciszek.

Czytaj więcej w Money.pl
Piszą list do nowego papieża, a on...
W najbliższych dniach papież Franciszek dostanie list od bliskich z Portacomaro Stazione na przedmieściu Asti w Piemoncie.
Zamieniają miasto w twierdzę. Przez papieża
Przed wtorkową inauguracją pontyfikatu papieża Franciszka, w której udział może wziąć nawet kilkaset tysięcy osób, Rzym zamienia się w twierdzę.
Przyjaciel papieża skomentował jego wybór
Arcybiskup Limy kard. Juan Luis Cipriani powiedział, że już w czasie spotkań przygotowawczych do konklawe przebijała się opinia, iż "nadszedł moment, aby wybrać papieża z Ameryki Łacińskiej, nie z Afryki lub Azji".
papież, ewa kopacz, msza
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ździcho kuźwiak
77.255.233.* 2013-03-18 16:47
Ja bym jechał. Tym bardziej, ze to Watykan funduje podróż w obie strony i nic wspolnego to nie ma z moimi podatkami, no nie? A to bezbożnica!
i to by było na tyle
83.7.171.* 2013-03-18 14:37
Ojoj, a to się Franciszek zapłacze!
Left hand path
192.193.116.* 2013-03-18 14:31
Niech władcy Katolandu przyjadą z kadzidłem, mirrą i złotem żeby złożyć hołd lenny swojemu nowemu lennikowi.
Zobacz więcej komentarzy (10)