Nacjonaliści wygrali wybory w Szwajcarii

Nacjonaliści wygrali wybory w Szwajcarii

Fot. EPA/PAP

Według nieoficjalnych wyników wrogo nastawiona do obcokrajowców Szwajcarska Partia Narodowa wygrała wybory parlamentarne w Szwajcarii.

Dla komentatorów taki rezultat wyborów jest sporym zaskoczeniem.
Szwajcarska Partia Narodowa zdobyła 28 procent głosów. Druga jest Partia Socjalistyczna z 20-procentowym poparciem - znacznie mniejszym niż w poprzednich wyborach. Do parlamentu wejdą też demokraci, Chrześcijańska Partia Narodowa i i Partia Zielonych, na które głosowało po kilkanaście procent wyborców.

Zwycięstwo nacjonalistów jest komentowane jako wyraz poparcia Szwajcarów dla antyunijnej polityki zagranicznej, od wielu lat lansowanej przez ich partię, a także dla postulowanego przez nich zmniejszenia liczby obcokrajowców i azylantów w kraju.

szwajcaria, wyborynacjonaliści
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2007-10-22 11:46 Tysiącznik na forum
W większości krajów na zachodzie przyjmuje się obcokrajoców bo są "biedni" i utrzymuje z podatków uczciwie pracującyh obywateli. Dlaczego wyborcy np. w Szwajcarii mają płacic za to że w Afryce jedno plemie tłucze drugie ? Przyjmowac trzeba ludzi którzy znają jezyk, sa chętni do pracy i dają szanse na integracje ze społeczeństwem a nie pensjonariuszy zasiłków.
2007-10-22 11:38
Teraz tylko potrzeba im jakiegoś krewkiego przywódcy i zieg heil!

Ksenofobiczny nacjonalizm jest groźny, a kto temu zaprzecza, ten albo ignoruje płynącą z historii naukę, albo leczy swoje kompleksy, obwiniając za całe zło "obcych", którzy są "inni" i słabsi, bo jest ich mniej. Żałosne...
Greeder
212.123.21.* 2007-10-22 08:57
Ano, mądry kraj, mądre ludzie, mądre wybory. Szkoda, ze u nas tak ni ma.
Zobacz więcej komentarzy (8)