Notowania

sld
27.07.2011 14:21

Napieralski: Tusk nie zdał testu na prawdomówność

Politycy SLD, odnieśli się do propozycji marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny 60 ustaw, które miałby jeszcze w tej kadencji uchwalić Sejm. Według nich PO nie dotrzymała obietnic i wprowadziła Polaków w błąd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Politycy SLD, odnieśli się do propozycji marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny 60 ustaw, które miałby jeszcze w tej kadencji uchwalić Sejm. Według nich PO nie dotrzymała obietnic i wprowadziła Polaków w błąd. *

_ - Test na prawdomówność PO i Donalda Tuska wczoraj został zakończony. Efekt mamy następujący: nie mówią prawdy, wprowadzają Polaków w błąd _ - powiedział na konferencji prasowej szef Sojuszu Grzegorz Napieralski.

Jego zdaniem, wcześniej politycy Platformy _ na wielkich wiecach, w różnego rodzaju wywiadach, wystąpieniach parlamentarnych _ obiecali, że _ sprawy fundamentalne i najważniejsze dla Polaków zostaną w tej kadencji załatwione, tak aby Polakom - tak jak kiedyś głosiło hasło PO - naprawdę żyło się lepiej _. _ - No i ta obietnica jest niedotrzymana. Polacy zostali po raz kolejni wprowadzeni w błąd _ - uważa lider SLD.

Zaznaczył, że na liście projektów, które Schetyna zaprezentował zabrakło m.in. dwóch propozycji (SLD i obywatelskiej opracowanej przez NSZZ _ Solidarność _) dotyczących podniesienia płacy minimalnej do 50 proc. średniego wynagrodzenia.

SLD chce również, by Sejm zakończył prace nad regulacjami dotyczącymi in vitro i nowelizacją Kodeksu karnego, która sankcjonuje tzw. mowę nienawiści, skierowaną m.in. przeciwko osobom homoseksualnym.

Politycy Sojuszu oczekują ponadto, iż Sejm do wyborów zajmie się jeszcze ich projektami w sprawie: związków partnerskich, liberalizacji prawa aborcyjnego, przywrócenia w szkołach gabinetów lekarskich i psychologów, a także zaostrzenia kar za znęcanie się nad zwierzętami. SLD postuluje też, by posłowie zajęli się projektem nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, która zmienia zasady wyboru sędziów TK.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich w sprawie listy 60 projektów ustaw wystosował do Schetyny list. _ - Obiecywanie i niedotrzymywanie słowa to znak szczególny Platformy Obywatelskiej, więc te zapowiedzi ofensywy legislacyjnej przyjmowaliśmy z przymrużeniem oka. Okazało się, że słusznie. Nie domagamy się więc już jakiegoś szczególnego wysiłku od koalicji PO i PSL. Wnosimy natomiast, aby nie zlekceważono projektów ustaw złożonych przez posłów SLD _ - napisał Wenderlich.

Wicemarszałek Sejmu chce również, by rząd przedstawił w Sejmie informację w sprawie polityki na rzecz równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji z powodu płci.

Na liście projektów, które Schetyna przedstawił wczoraj, znalazł się m.in. rządowy projekt nowelizacji ustawy o udzielaniu przez Skarb Państwa wsparcia instytucjom finansowym, który przewiduje m.in. udzielanie gwarancji Skarbu Państwa na zaciągnięte kredyty przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Ponadto są na niej inne rządowe projekty m.in.: nowelizacji ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (zakłada uproszczenie systemu ewidencji i identyfikacji) oraz nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.

Na liście znajdują się też m.in. poselskie projekty zmian: w Prawie energetycznym, w ustawie o gospodarce nieruchomościami, projekt nowelizacji ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, czy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Schetyna powiedział - prezentując listę projektów - że to propozycja i że czeka na uwagi posłów dotyczące jej uzupełnienia. _ Jeżeli będzie coś koniecznego, jeżeli coś się pojawi ważnego, jesteśmy otwarci _ - zapewnił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t135179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;kusi;ludzi;lewicy;kogo,52,0,830260.html) Platforma kusi ludzi lewicy. Kogo? W Sejmie nie ustają spekulacje na temat politycznych transferów z kręgów lewicy do PO. Roszad personalnych nie wyklucza Stefan Niesiołowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t139153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;zadal;cios;sld;i;otworzyl;sie;na;lewice,11,0,826635.html) Tusk zadał cios SLD i otworzył się na lewicę Dziś władze PO zaproszą Bartosza Arłukowicza do przystąpienia do klubu Platformy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t138304.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;straszy;koalicja;sld;i;pis;kaczynski;mowi;o;awanturniczych;rzadach,69,0,819525.html) Tusk straszy koalicją SLD i PiS, Kaczyński mówi o awanturniczych rządach Zdaniem premiera wnioski o wotum nieufności dla jego ministrów zapowiadają współpracę Napieralskiego z Kaczyńskim.
Tagi: sld, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz