Notowania

wiadomości
11.01.2015 11:29

Ochrona ofiar przemocy domowej. Od dziś lepsze, jednolite przepisy w całej Unii

Sądowe zakazy zbliżania się, nakazy ochrony wydane w jednym państwie członkowskim będą uznawane w całej UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

Lepsza ochrona ofiar przemocy domowej w całej Unii Europejskiej. Ma ona być zapewniona dzięki unijnym przepisom, które dziś wchodzą w życie.

Do tej pory przepisy różniły się w zależności od kraju i nie gwarantowały należytej ochrony ofiarom przemocy domowej. Teraz, zgodnie z nową dyrektywą, sądowe zakazy zbliżania się, nakazy ochrony, czy nakazy opuszczenia mieszkania wydane w jednym unijnym państwie będą szybko i łatwo uznawane w całej Unii.

_ P __ rawa ofiar przemocy będą gwarantowane również poza granicami własnego kraju, wszędzie w Europie _- napisała w oświadczeniu komisarz odpowiedzialna za kwestie sprawiedliwości Vera Jurova.

W praktyce oznacza to, że osoba, która padła ofiarą przemocy może podróżować i mieć gwarancje ochrony w całej Unii, bez konieczności przechodzenia uciążliwych procedur.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy hazardowe z zagranicy wejdą do Polski? Są wątpliwości co do zgodności ustawy o grach hazardowych z 2009 roku z prawem Unii Europejskiej.
Prywatność w sieci. Eksperci: zacieraj ślady Na stronie fundacji Centrum Praw Kobiet (CPK), która pomaga ofiarom przemocy, można znaleźć zakładkę zatrzyj ślady. Klikając w nią dowiemy się, co zrobić, żeby nikt nie wiedział, że odwiedzaliśmy tę witrynę.
Owsiak: Kościół straszy gender zamiast... Twórcę WOŚP przeraża skala okrucieństwa w Polsce. Ma pretensję do Kościoła i instytucji publicznych.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz