Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Odwołanie Zdzisława Kręciny. Teraz kolej na Latę [DŹWIĘK]

Odwołanie Zdzisława Kręciny. Teraz kolej na Latę

Fot. PAP/Leszek Szymański

Odwołanie Zdzisława Kręciny z funkcji sekretarza generalnego PZPN nie było zaskoczeniem dla działaczy i komentatorów sportowych. Wszyscy chwalą decyzję zarządu związku i wieszczą rychły koniec Grzegorza Laty. Politycy idą o krok dalej i, jak Andrzej Biernat z PO twierdzą, że PZPN potrzebuje świeżej krwi, bo każdy, kto grał kiedyś w piłkę, jest umoczony.

Zdaniem Zbigniewa Bońka odwołanie Zdzisława Kręciny to krok w dobrą stronę, ale nie uzdrowi on polskiej piłki. - Mi się wydaje, że to tylko pierwszy, symboliczny krok. Bo powiedzmy sobie szczerze, Zdzisław Kręcina był tylko wykonawcą pewnych idei, bo on nie miał władzy ustawodawczej, miał tylko wykonawczą - mówił były reprezentant Polski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZBIGNIEWA BOŃKA:

(Źródło: IAR)

Także prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń liczy na kolejne zmiany w PZPN. Greń prowadził kampanię wyborczą prezesa PZPN Grzegorza Laty, a obecnie jest jednym z jego największych przeciwników. Uważa, że Grzegorz Lato powinien podać się do dymisji.

- Krok po kroku będziemy chcieli doprowadzić do zmian w Polskim Związku Piłki Nożnej. Dzisiaj pierwszy krok został uczyniony, cieszymy się z tego wszyscy, ale potrzebne są kolejne. Dom buduje się od fundamentów, nie od dachu - mówił Greń.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KAZIMIERZA GRENIA:

(Źródło: IAR)

Wyrzucenie Zdzisława Kręciny z PZPN to początek końca obecnej ekipy w związku - ocenia komentator sportowy Gazety Wyborczej Robert Błoński. - To jest początek końca obecnej ekipy rządzącej. Do tej pory PZPN miał przeciwników, oponentów w postaci kibiców. Dziś po raz pierwszy bardzo spektakularne głosowanie przegrał Grzegorz Lato - mówił Błoński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ROBERTA BŁOŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

W sprawie odwołania Kręciny głos zabrali także politycy. Zdaniem wiceszefa sejmowej komisji sportu Andrzeja Biernata z PO, PZPN-owi potrzeba w tej chwili zmiany pokoleniowej.

- To trzeba strukturalnych zmian w PZPN, wprowadzenia nowej, młodej krwi. Ludzi nieobarczonych korupcyjnym zarzutami, korupcyjną przeszłością, bo każdy, kto grał kiedyś w piłkę, kto działał w piłce to jest, nazwijmy to kolokwialnie, umoczony w pewne brudy, które dzieją się do dzisiaj - uważa Biernat.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA BIERNATA:

(Źródło: IAR)

Odejście Kręciny niczego nie zmienia - mówi z kolei Jan Tomaszewski. Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości, sytuację w PZPN-ie mógłby zmienić tylko i wyłącznie kurator, którego powinni powołać po wcześniejsych uzgodnieniach: minister sportu Joanna Mucha, sejmowa komisja sportu oraz prezydent UEFA Michel Platini.

- Ja mam nadzieję, że pani Mucha jest poza układem i tę właśnie szarańczę bardzo szybko wykończy wprowadzając kuratora do PZPN - mówi Tomaszewski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANA TOMASZEWSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Zdzisław Kręcina był sekretarzem związku od 1999 roku. Został odwołany decyzją zarządu związku po nadzwyczajnym posiedzeniu. Jego dymisja ma związek z ujawnionymi niedawno taśmami. Mają one świadczyć o domniemanej korupcji w związku.

Czytaj więcej o korupcji w PZPN w Money.pl
Wiem co się stanie, gdy odejdą Kręcina i Lato
Głowa sekretarza PZPN nie załatwia sprawy.
Wojna z PZPN nie ma sensu. Platini nam nie pomoże
Roman Kosecki, były piłkarz, dziś poseł PO mówi, co zrobić z PZPN.

korupcja, pzpn, zdzisław kręcina
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dsffffffffffg
188.33.25.* 2011-12-01 10:23
ciagle ich tylko odwoluja moze juz wreszcie czas na likwidacje pzpn(r) i minsterstwa sportu