Notowania

palikot
09.04.2013 11:48

Palikot apeluje do SLD: zatrzymajcie szaleństwo Millera

- Zatrzymajcie szaleństwo Millera - zaapelował dziś do działaczy SLD Janusz Palikot.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Szef SLD Leszek Miller upodabnia się do Jarosława Kaczyńskiego i ciągnie partię w kierunku całkowitej izolacji na lewicy. Nie pozwólcie na to - zaapelował dziś do działaczy SLD Janusz Palikot. _ - Zatrzymajcie szaleństwo _ Millera - dodał.

_ - Nie komentuję wypowiedzi niepoważnych polityków, a Janusz Palikot już dawno utracił znamiona powagi _ - tak do słów Palikota odniósł się dziś Miller.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik SLD Dariusz Joński. _ Dzisiejszy apel to kolejny rozpaczliwy ruch Palikota, odchodzącego w polityczny niebyt _ - ocenił.

W apelu do działaczy i sympatyków SLD, opublikowanym na blogu, lider Ruchu Palikota podkreślił, że w poniedziałek z SLD wyrzucony został _ najbardziej popularny polityk SLD i współtwórca partii _ Ryszard Kalisz, a w proteście przeciwko zaproszeniu Lecha Wałęsy na Kongres Lewicy Programowej, _ w miejsce Aleksandra Kwaśniewskiego _, z kierowania pracami Rady Programowej Kongresu zrezygnował Józef Oleksy.

_ - Leszek Miller upodabnia się coraz bardziej do Jarosława Kaczyńskiego i ciągnie SLD w kierunku całkowitej izolacji na lewicy. Nie pozwólcie na to! Włączcie SLD w wielki projekt odsunięcia PO od władzy! Czas działać! Zatrzymajcie szaleństwo Leszka Millera! _ - wezwał Palikot.

Kalisz został wczoraj - decyzją Krajowego Sądu Partyjnego - wykluczony z SLD za pracę _ na rzecz innego ugrupowania politycznego _. Chodziło o jego zaangażowanie w projekt Europa Plus współtworzony przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.

_ - Kilka miesięcy temu zaapelowaliśmy wspólnie z Markiem Siwcem do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o powrót do polityki i pomoc w budowaniu wielkiego bloku centrolewicy. Postanowiliśmy przekroczyć ramy naszych partyjnych środowisk. Zrobiliśmy tak, gdyż jest przed nami, przed Polakami, wielka szansa znacznie lepszej polityki _ - napisał we wtorek dziś Palikot.

Jak ocenił, _ Polska jest krajem narastających różnic ekonomicznych, krajem na podsłuchu, krajem o niesłychanym wprost wpływie kościoła katolickiego _. Palikota stwierdził, że _ debata polityczna to dyskusja o Smoleńsku i jałowy spór pomiędzy jedną i drugą prawicą _. _ Tak dalej być nie musi! Możemy to zmienić _ - dodał.

Lider RP przypomniał, że obecnie trwa budowa struktur nowego ruchu - Europy Plus. _ - Tysiące osób zgłosiły wolę współpracy. - W najbliższy piątek zostaną zaprezentowane osoby regionalnych pełnomocników Europy Plus. Są z nami wszystkie liczące się środowiska lewicy, liberałów, centrum: Ruch Palikota, Racja Polskiej Lewicy, Unia Pracy, SDPL, Unia Lewicy. Trwają rozmowy z Partią Kobiet i Stronnictwem Demokratycznym. Współpracuje z nami wiele organizacji pozarządowych i obywatelskich _ - wyliczał Palikot.

_ Mimo to Leszek Miller i SLD stoją z boku, więcej - przewodniczący SLD atakuje, wyklucza i dzieli nasze środowisko. Najpierw nie było na lewicy miejsca dla Siwca, potem dla Kwaśniewskiego, a wreszcie dla Palikota _ - napisał lider RP.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller mówi za czym tęsknią Polacy Szef SLD zwrócił się do byłego prezydenta, by ten raz jeszcze przemyślał czy warto budować Europę Plus z Januszem Palikotem.
Ryszard Kalisz ujawnił plany. "Dalej działam" Zarząd SLD podjął decyzję w sprawie posła. Poszło o współpracą z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem.
Wyrzucą Kalisza z SLD? "To moja partia" Jego zdaniem, nie ma podstawy prawnej, by go wyrzucić z Sojuszu.
Tagi: palikot, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz