Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Państwo drogo buduje boiska dla młodzieży

Państwo drogo buduje boiska dla młodzieży

Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Za cenę jednego dotowanego przez rząd stadionu Orlik można zbudować kilka wysokiej klasy obiektów sportowych.

Rzeczpospolita
pisze o Pustkowie pod Dębicą gdzie tamtejszy Orlik kosztował 1,3 miliona złotych - o 30 procent więcej, niż zakłada rządowy program.

Choć za budowę płaciły w równych częściach rząd, samorządy wojewódzkie i gmina to jednak dodatkowe koszty musiała wyłożyć tylko ta ostatnia
Wójt gminy Dębica tłumaczy, że budując stadiony w ten sposób nabija się kasę wykonawcom, bo tych z odpowiednimi certyfikatami jest niewielu.ZOBACZ TAKŻE:

Rzeczpospolita dodaje, że niewiele gmin stać na taki wydatek. Nie chcą jednak one by ich młodzież była poszkodowana. Budują więc boiska bez rządowego wsparcia, ale za to dużo taniej.

Władze podkarpackiej gminy Narol zobowiązały się, że pieniądze, które musiałyby wydać na Orlika, wybudują nie jeden, ale trzy obiekty sportowe o zbliżonym standardzie. Dwa z nich już za kilka dni zostaną oddane młodzieży. Oba obiekty kosztowały gminę około 400 tysięcy złotych.

pieniądze, młodzież, boisko, orlik
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
winny Marek
79.187.197.* 2008-10-07 15:01
Po co komu drogie oświetlenie na wiejskich boiskach? Jak byłem mały do grało się max. do zmierzchu czyli do 20-21(zimą się nie grało - były inne rozrywki) i koniec . Czy młodzież potrzebuje grać o północy? Dobrym pomysłem natomiast jest zatrudnienie trenera środowiskowego.
acomitam
83.11.107.* 2008-10-07 06:34
Przecież nawet dla małych dzieci jest jasne, że te boiska to klasyczny dla lewaków przekręt. Chodzi o to, aby królik i jego znajomi mogli nakraść i aby to złodziejstwo pięknie uzasadnić. Tym razem jest to troska o rozwój fizyczny naszej młodzieży, a przecież gdy chodzi o przyszłość narodu czyż wypada kłócić się o jakieś tam 30%? W mojej najbliższej okolicy ogólnie dostępnych boisk piłkarskich jest chyba z 5 i wszystkie świeca pustkami.
głąboposkramiacz
213.192.87.* 2008-10-06 22:33
zobaczymy które boiska wytrzymają dekadę
Zobacz więcej komentarzy (17)