Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Partia Regionów - nowa Samoobrona bez Leppera

Partia Regionów - nowa Samoobrona bez Leppera

Fot. PAP/Radosław Pietruszka

"Chcemy tworzyć partię spełniającą oczekiwania działaczy i wyborców. Została podjęta decyzja o powołaniu partii, która będzie się nazywała Partią Regionów" - poinformował dotychczasowy polityk Samoobrony Krzysztof Filipek.

W Skład komitetu założycielskiego ugrupowania wchodzą dotychczasowi niektórzy szefowie rad wojewódzkich Samoobrony i byli posłowie tego ugrupowania.

ZOBACZ TAKŻE:

Działacze opuszczają Leppera i Samoobronę
Filipek zapowiedział, że w Partii Regionów decyzje będą zapadać "na dole, w powiatach województwach, okręgach". Władza wybrana na kongresie będzie "reprezentować partię na zewnątrz i realizować uchwały podjęte na kongresie" - mówił. Poinformował, że pierwszy kongres partii odbędzie się "w niedługim czasie", najprawdopodobniej po nowym roku, po rejestracji partii i spotkaniach w terenie i województwach."Tworzymy nową jakość, w sposób zdecydowany odchodzimy od stylu zarządzania jaki był w Samoobronie" - zaznaczył Filipek. "Samoobrona została odrzucona przez wyborców" - podkreślił. "My nie chcemy iść ani do PSL, PiS czy PO, chcemy działać razem. Działaliśmy na rzecz jedności i chcemy to utrzymać" - zaznaczył Filipek.

Według Filipka, osoby tworzące Partię Regionów nie mają poczucia, że uciekają z tonącego okrętu. "My budujemy nowy okręt" - podkreślił była prawa ręka Andrzeja Leppera.

Do grupy, która zamierza założyć nową partię zaliczają się m.in. Andrzej Grzesik, Norbert Drozd, Józef Stępkowski, Bolesław Borysiuk, Danuta Hojarska, Lech Szymańczyk, Janusz Wójcik, Wiesław Marzec. Filipek powiedział, że w nowej partii nie ma miejsca dla Renaty Beger i Janusza Maksymiuka.

Lepper: Nie załamujemy rąk i nie będziemy rozpaczać

Tak zapowiedź powstania nowej partii skomentował szef Samoobrony, Andrzej Lepper. Jego zdaniem szkoda zajmować się osobami, które "nie wytrzymują presji, i którym zrobiło się za ciasno w Samoobronie.

"Ci wszyscy, którzy byli 6 lat w parlamencie z ramienia Samoobrony, nie mają odwagi by stanąć przed Radą Krajową i powiedzieć prawdę" - dodał Lepper.

Szef Samoobrony podkreślił, że objeżdża cały kraj i ma odwagę stanąć przed każdym i porozmawiać, nawet jeżeli ten ma uwagi krytyczne.

"Ci co uważają, że będzie lepiej jak stworzą nową partię i nic ich nie będzie łączyć z jedną czy drugą wymyśloną aferą nie zmażą z czoła napisu Samoobrona" - podkreślił Lepper. "Każdy go ma. Nie ma takiego środka chemicznego, który ten napis zmaże. Są naznaczeni" - dodał były wicepremier.

"Tym, którzy chcą się jednoczyć i zakładać nowe partie życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia" - powiedział Lepper.

samoobrona, lepper, hojarska, filipek
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Marek 35
79.163.38.* 2009-03-21 19:55
Andrzej Lepper to wielki człowiek. Stworzył najlepszą partię w Polsce. Warto wierzyć Lepperowi i Samoobronie RP. Warto się zapisać
ninioczka
151.92.176.* 2008-12-15 14:29
A to dobre....Nie starczyłoby mi hahów żeby wysmiać sie do końca... No cóż z drugiej strony wódz jarosław zamierza wygrać kolejne wybory...Może to podwalinki (na razie malutkie) dla nowej (starej) koalicji...?
bezpartyjny
79.185.89.* 2008-01-14 23:05
Przeczytałem kto to jest pan Borysiuk. Komuch na całego, doktor eksternistyczny w szkole komitetu centralnego, przedsiębiorca w Rosji i na Ukrainie.... I tacy ludzie zakładają partię. A może by tak odświeżyli PZPR. Czuliby się w niej jak w domku. Własnym, komuszym domku!!!!!
Zobacz więcej komentarzy (13)