Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pawlak: Mówimy "nie" partiom wielkich kłótni

Pawlak: Mówimy "nie" partiom wielkich kłótni

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Ludowcy chcą powalczyć o głosy mieszkańców miast. Partia zaprezentowała kandydatów w wyborach samorządowych. Jako pierwszy został przedstawiony kandydat na prezydenta Radomia - dr Zbigniew Kraśnik.

Waldemar Pawlak powiedział, że PSL do tej pory kojarzony był jako partia mocno związana ze wsią. Teraz jednak ludowcy chcą powalczyć o głosy mieszkańców miast. Zapowiedział, że PSL chce odejść od starego schematu miasto - wieś i zacząć mówić o naszych miejscowościach.

Wicepremier krytycznie ocenił politykę - jak mówił - partii wielkich kłótni, które często prowokują awantury. Jako przykład podał - opisaną przez sobotnią Rzeczpospolitą - sprawę pocztówek promujących posła PO Mirosława Sekułę - który ma być kandydatem PO na prezydenta Zabrza, wysłanych do mieszkańców tego miasta. Na kartkach znalazła się - pisze RZ - rycina przedstawiająca zdjęcia przedwojennego Zabrza, gdzie widnieje niemiecka nazwa miasta - Hindenburg.

Sam Sekuła powiedział gazecie m.in., że pocztówka z niemiecką nazwą miasta może bulwersować, tylko kogoś, kto nie ma świadomości historycznej, nie zna historii Zabrza i Śląska, która jest jaka jest.

Pawlak zapowiedział, że w zbliżających się wyborach samorządowych PSL będzie wystawiał listy we wszystkich województwach i tak jak cztery lata temu, liczy na dobry wynik partii. - Bardzo nam zależy na tym, aby było przynajmniej tak jak w 2006 roku, kiedy mieliśmy możliwość wejścia do przynajmniej 12 samorządów wojewódzkich - podkreślił szef Stronnictwa.

"Stawiamy na zrównoważony rozwój kraju"

Prezes PSL podkreślał, że bardzo ważnym zadaniem, także dla samorządowców, jest dążenie do zrównoważonego rozwoju kraju oraz poszczególnych miejscowości.

- Zrównoważony rozwój kraju jest dużo mniej kosztowny, a dużo bardziej korzystny dla ludzi i dla gospodarki, bo ludzie mniej czasu tracą na dojazdy do pracy i mają bliżej atrakcyjne możliwości zatrudnienia - przekonywał Pawlak.

Wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak powiedział podczas konwencji swej partii, że prezentację kandydatów w wyborach samorządowych nieprzypadkowo rozpoczęto w Radomiu, czternastym pod względem wielkości mieście w kraju, o dużym, ale - jego zdaniem - niewykorzystanym potencjale przemysłowym i gospodarczym.

- Radom jest przykładem miasta sporej wielkości, w pobliżu wielkiej aglomeracji (100 km od Warszawy), które w tej chwili potrzebuje dynamicznego rozwoju, tak aby tutaj były atrakcyjne miejsca pracy, aby ludzie mieli tu Europę i świat - mówił Pawlak.

Pawlak powiedział, że nie wyklucza współpracy z innymi partnerami politycznymi, jeśli chodzi o wystawianie kandydatów na prezydentów miast.

Przedstawiony podczas konwencji kandydat PSL na prezydenta Radomia, dr Zbigniew Kwaśnik, jest rektorem jednej z prywatnych radomskich uczelni - Radomskiej Szkoły Wyższej.

Wśród kandydatów PSL do samorządu województwa mazowieckiego znaleźli się natomiast, m.in. obecni radni - Bożena Pacholczak i Bogdan Ferensztajn, wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, b. senator SLD - Zbigniew Gołąbek.

Czytaj w Money.pl
PSL pośle posłów w bój o duże miasta?
Waldemar Pawlak chce powalczyć o samorządy. - Na poziomie lokalnym nie ma takiego pajacowania, ani bajerowania - podkreśla lider Ludowców.
PSL zwiera szeregi i oceni kiepską kampanię
Marek Sawicki zapowiada, że partia będzie w 120 proc. gotowa na wybory samorządowe.
samorządy, psl, miasta, pawlak, prezydenci miast, wybory samorządowe 2010
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
sikawa
83.29.5.* 2010-09-12 22:58
Gdyby nie Pawlak toby ten nierząd Tuska zdechł na amen, i tak zdechnie bo takich ciemnych palantów to nie ma nawet w bantustanach
2010-09-12 21:26 Tysiącznik na forum
Walduś strażaku życzę tobie z całego serca 4.9% wreszcie przez kolejne lata bym nie oglądał twojego tępawego uśmiechy jedynie przed trybunałem za umowę gazową ... ale tam by chyba nie było do śmiechu
pała w łeb
79.163.46.* 2010-09-12 19:22

Sam Sekuła powiedział gazecie m.in., że pocztówka z niemiecką nazwą miasta może bulwersować, tylko kogoś, kto nie ma świadomości historycznej, nie zna historii Zabrza i Śląska, która jest jaka jest.

Czyli mam rozumieć że gdyby jutro pojawił się plan miasta Warschau, to też nie powinienem się bulwersować, pomimo tego że mam świadomość historyczną że taka nazwa już kiedyś była?
Zobacz więcej komentarzy (5)