Notowania

pentagon
14.02.2012 22:02

Pentagon broni cięć wydatków resortu

Proponowane przez administrację poważne redukcje budżetu resortu nie narażą na szwank bezpieczeństwa Ameryki, przekonywał Republikanów w Kongresie Leon Panetta, minister obrony USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Master Sgt. Ken Hammond/defenselink.mil)

*Proponowane przez administrację poważne redukcje budżetu resortu nie narażą na szwank bezpieczeństwa Ameryki, przekonywał Republikanów w Kongresie Leon Panetta, minister obrony USA. *

Panetta i przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów generał Martin Dempsey składali tego dnia wyjaśnienia w sprawie ogłoszonego w poniedziałek budżetu przed senacką Komisją Sił Zbrojnych.

Były kandydat GOP na prezydenta, senator John McCain, autorytet w Kongresie w dziedzinie wojskowości, zarzucił rządowi, że _ nadal ma zwyczaj przedkładania krótkoterminowych względów politycznych ponad długofalowe interesy bezpieczeństwa narodowego _.

Cięcia wydatków na obronę i redukcje wojsk są popierane przez większość Amerykanów. Wiele stanów obawia się jednak likwidacji w USA kolejnych baz wojskowych, które są często motorem lokalnej gospodarki.

Demokratyczny przewodniczący komisji, senator Carl Levin, naciskał na szefów Pentagonu, aby zamykali raczej bazy za granicą - np. w Europie - a nie w kraju. Panetta z góry uprzedził senatorów, że cięcia wydatków dotkną wszystkie 50 stanów, ale tłumaczył, że są one nieuniknione.

Republikanie wyrażali też niepokój z powodu doniesień, że Pentagon rozważa zwolnienie dalszych więźniów z więzienia w bazie Guantanamo na Kubie w ramach negocjacji z talibami w Afganistanie. Minister zapewnił ich, że nie dojdzie do zwolnień rzeczywiście groźnych terrorystów.

Czytaj o bezpieczeństwie USA w Money.pl
Atak na Iran? "Możliwe wszystkie opcje" Szef Pentagonu Leon Panetta powiedział, że rząd USA nie wyklucza użycia siły przeciw Teheranowi.
Wielki audyt w resorcie. Szukają 350 miliardów Amerykański minister obrony Leon Panetta zapowiedział przyspieszenie szczegółowej kontroli wydatków swego resortu.
Największy atak na Pentagon w jego historii Obce specsłużby wykradły dane z firmy, zaopatrującej amerykańską armię. Pentagon twierdzi, że ma już na nich sposób.
Tagi: pentagon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz