Notowania

internet
20.10.2010 15:12

PiS chce kontroli internetu. Bo im grożą

Poseł Zieliński domaga się by autorzy wpisów w sieci byli ścigani przez prokuraturę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*PiS chce, aby policja i służby specjalne zajęły się ściganiem internautów, którzy w internetowych wpisach kierują wobec polityków groźby karalne. Według posłów na użytkowników łamiących w sieci prawo powinni donosić do organów ścigania administratorzy forów, a prokuratura miałaby wszczynać postępowania z urzędu. _ - Będzie sporo pracy przy tym - _przyznaje poseł Jarosław Zieliński w rozmowie z TOK FM. *

Na pojawiające się w internecie groźby wobec polityków PiS zwrócili uwagę posłowie tej partii podczas posiedzenia połączonych komisji sejmowych.

_ Trzeba tą sferę objąć większą kontrolą, bo w tej sferze panuje atmosfera nienawiści _ - zaznaczył Zieliński. Beata Kempa (PiS) pytała m.in. czy nie doszło do przestępstwa groźby karalnej pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, bo _ jak wynika z relacji mediów, groźby pod jego adresem padały _. _ Czy w tym kierunku również pójdzie postępowanie? _ - pytała Kempa.

Jak PiS wyobraża sobie kontrolę internetu? Według posła Jarosława Zielińskiego, z którym rozmawiał reporter TOK FM, autorzy wpisów w internecie, w których zawarta jest groźba karalna wobec polityka powinni być ścigane z urzędu przez prokuraturę. _ - Tak samo jak teraz dzieje się, gdy pojawia się informacja w prasie, która wskazuje na przestępstwo czy przekroczenie uprawnień - _ mówi poseł PiS.

Jego zdaniem będzie przy tym sporo pracy, bo forów w sieci jest bardzo dużo._ - Ale przecież za każde odpowiada jakiś administrator. Jeżeli więc pojawi się wpis, który sam w sobie jest przestępstwem, to taki administrator powinien mieć obowiązek zgłosić to odpowiednim organom ścigania. W szczególności powinno zajmować się tym internautą ABW, policja, a następnie wymiar sprawiedliwości - _ tłumaczy Jarosław Zieliński.

W tej sprawie politycy PiS zapowiadają zgłożenie do laski marszałkowskiej odpowiedni projekt ustawy.

Tagi: internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz