Notowania

podwyżka cen
12.08.2014 15:31

Podwyżka cen w T-Mobile. UOKiK bada sprawę

Urząd sprawdzi czy operator nie złamał warunków umowy z konsumentami, czy należycie poinformował ich o zmianie ceny, oraz czy wyznaczył odpowiednio długi termin na decyzję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mtaylor848/CC/Wikimedia)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy sposób, w jaki operator wprowadził podwyżkę, był zgodny z prawem. Urząd poinformował w komunikacie, że wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

UOKiK przypomniał, że postępowanie wyjaśniające prowadzone jest zawsze w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. _ Ma ono na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej _ - napisano w komunikacie.

Z komunikatu Urzędu wynika, że postępowanie zostało wszczęte w związku ze skargami klientów T-Mobile Polska. _ Wykaże ono, czy zmiana zawartych z konsumentami umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych jest dokonywana w sposób zgodny z prawem. W listach wystosowanych do niektórych klientów w lipcu br. operator zapowiedział, że jeśli nie zgodzą się oni na zmianę taryfy, to od 1 września ich abonament telefoniczny wzrośnie o 5 zł _ - wskazano.

UOKiK sprawdzi m.in., czy T-Mobile nie złamał warunków umowy z konsumentami, czy należycie poinformował ich o zmianie ceny, oraz czy wyznaczył odpowiednio długi termin na decyzję.

_ UOKiK zbada także, czy z otrzymanych pism konsumenci mogli dowiedzieć się, że w przypadku braku akceptacji zmian mogą wypowiedzieć umowę, a operatorowi w takiej sytuacji nie będzie przysługiwało roszczenie o zwrot ulgi udzielonej w związku z zawarciem umowy _ - podkreślono.

Postępowanie wyjaśniające powinno się zakończyć w ciągu 30, a w sprawach szczególnie skomplikowanych - 60 dni od jego wszczęcia._ Podane terminy mogą jednak ulec wydłużeniu np. w przypadku oczekiwania przez Urząd na żądane od przedsiębiorcy informacje. Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów _ - zaznaczono.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK przygląda się cenom podręczników Ceny podręczników szkolnych pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd wszczął postępowanie sprawdzające po doniesieniach, że ceny tych publikacji znacznie wzrosły.
UOKiK skontrolował fajerwerki i sztuczne ognie Zakwestionowano 7 procent materiałów pirotechnicznych. wytypowano 5 rodzajów wyrobów, stwarzających potencjalnie największe zagrożenia.
Połowa polskiego pieczywa źle oznaczona Jak poinformował UOKiK, nieprawidłowości polegały m.in. na braku informacji o masie jednostkowej pieczywa oraz niepodawaniu pełnej nazwy produktu i danych identyfikujących producenta.
Tagi: podwyżka cen, uokik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz