Notowania

powódź w chinach
23.07.2012 07:46

Powódź w Chinach największa od 60 lat

Dwadzieścia pięć osób utonęło, sześć zginęło po gruzami domów, jedna została śmiertelnie porażona piorunem, a kolejnych pięć - prądem z zerwanych linii energetycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 37 osób zginęło w powodzi, jaka nawiedziła Pekin po największych od ponad 60 lat opadach deszczu w tym mieście - poinformowały rano władze chińskiej stolicy. *

Dwadzieścia pięć osób utonęło, sześć zginęło po gruzami domów, jedna została śmiertelnie porażona piorunem, a kolejnych pięć - prądem z zerwanych linii energetycznych. Z zagrożonych przez żywioł domów ewakuowano ponad 60 tysięcy ludzi.

Straty materialne są gigantyczne i przekraczają 10 mld juanów (ok. 1,6 mld dolarów). Wskutek nawałnicy, jaka w sobotę przeszła przez miasto, pod wodą znalazły się całe ulice i zawaliły się dachy wielu budynków. Sparaliżowane zostało lotnisko i metro.

Ulewne deszcze spowodowały powodzie także w innych częściach Chin. Największe w prowincjach Syczuan i Shanxi, gdzie także są znaczne straty materialne i jest kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny wybuch w fabryce. Są zabici Co najmniej 13 osób zginęło, a 43 zostały ranne w wybuchu na terenie zakładów chemicznych w północnych Chinach.
Znajdują zwłoki 100 km od miejsca tragedii Do skali tragedii przyczyniło się m.in. zjawisko wylesiania, które powoduje erozję gleby i wywołuje lawiny błotne.
Wielka ewakuacja. Milion osób ucieka Co najmniej 57 osób poniosło śmierć, prawie 30 uznano za zaginione, a ponad 1,2 miliona ewakuowano z powodu ulewnych deszczy padających od tygodnia w kilku prowincjach Chin.
Tagi: powódź w chinach, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz