Prof. Jan Hartman usunięty z Twojego Ruchu

Prof. Jan Hartman usunięty z Twojego Ruchu

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Prof. Jan Hartman został wykreślony z rejestru członków Twojego Ruchu. Powodem jego publikacja dot. kazirodztwa - poinformowało biuro prasowe TR.

[Aktualizacja 23:20]

Jak napisano w komunikacie, kontrowersyjny wpis Hartmana na blogu tygodnika Polityka w odczuciu Zarządu Krajowego Twojego Ruchu oraz opinii publicznej narusza wizerunek i dobre imię partii, co stanowi rażące naruszenie statutu Twojego Ruchu.

Prof. Hartman powiedział, że nie spodziewał się takiej decyzji. - Spodziewałem się postawienia mnie przed sądem koleżeńskim i tam spodziewałem się wygrać. Absolutnie nie czuję się winny - mówił.

Podkreślił, że Twój Ruch to nadal jest jego partia. - Ja ją współzakładałem i nie będę o niej źle mówił, bo to byłoby nieelegancko. Dostałem od swoich własnych kolegów po głowie, co jest dla mnie niezwykle przykre, ponieważ czuję się emocjonalnie związany z tymi osobami, które mnie wyrzuciły. Sam wielokrotnie broniłem Janusza Palikota (lidera partii), byłem wobec niego lojalny i koleżeński - zaznaczył.

W niedzielę na swoim blogu w tygodniku Polityka prof. Hartman napisał, że chce dyskusji o związkach kazirodczych. Nawiązując do propozycji niemieckiej Rady Etyki, by odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem, ocenił, że upada właśnie najsilniejsze tabu ziemskiego globu.

Nie mówię, że jestem za legalizacją związków kazirodczych. Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat - podkreślał Hartman. Pisał też: Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku.

Kontrowersyjny wpis został potem skasowany.

Prof. Jan Hartman, filozof i bioetyk, jest kierownikiem Zakładu Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytet Jagielloński odciął się od słów Hartmana i zapowiedział skierowanie sprawy do rzecznika dyscyplinarnego uniwersytetu. Zdaniem władz Uniwersytetu, wypowiedź ta godzi w dobro, społeczny status i godność wykonywanego zawodu nauczyciela akademickiego - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej uczelni.

Czytaj więcej w Money.pl
Hartman: Ideologia gender to wymysł Kościoła
Nie istnieje żadna ideologia gender - napisali w liście otwartym Prawda nas wyzwoli politycy Twojego Ruchu.
"To już koniec partii Palikota"
Wczoraj Klub Poselski Twojego Ruchu opuściło 12 posłów. Jeśli odejdzie ktoś jeszcze, Janusz Palikot straci swoją reprezentację w Sejmie. Jaka będzie jego przyszłość?
Niemcy zalegalizują kazirodztwo? Etycy za
Niemieccy etycy zaznaczają jednak, że zmiana przepisów miałaby obowiązywać jedynie osoby, które nie dostały ze sobą i nie są biologicznym rodzeństwem.
kazirodztwo, twój ruch, jan hartman
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Siekiera1984
83.13.3.* 2014-09-30 23:07
Po co partia polityczne, która wyrzuca swojego członka za dyskusje? Zamordyzm w polskim życiu politycznym jest idiotyczny.

Wykształcony filozof prowadzi publicznie dyskusję o akceptacji związków kazirodczych. O zgrozo. Do czego będą jeszcze nas zachęcać nasze elity? A może to nie są żadne elity tylko celebryci, którym do istnienia jest potrzebne puszczenie bąka w salonie. Zapewnia to im poklask i podziw żądnej sensacji gawiedzi.