Notowania

chiny
08.01.2013 07:16

Protest chińskich dziennikarzy przeciwko cenzurze

Policja fotografowała uczestników protestu. Co najmniej kilka osób spisano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tibchris/CC/Flickr)

*Pod siedzibą _ Nanfang Zhuomo _, gdzie strajkuje zespół tygodnika, w geście solidarności zebrało się kilkaset osób. To pierwszy tego typu strajk w Chinach od protestów na Tiananmen. *

Przed budynkiem wydawnictwa, które jest właścicielem _ Nanfang Zhuomo _ (czyt. Nan fang dżuo mo), wczoraj przez cały dzień trwał protest przeciwko cenzurze w Chinach. Uczestniczyło w nim około 300 osób. Wiele z nich przyniosło ze sobą transparenty, na których widniały apele o wolnośćwolność słowa. Protestujący, przed siedzibą redakcji, gdzie strajkują dziennikarze, składali także kwiaty. Policja fotografowała uczestników protestu. Co najmniej kilka osób spisano.

Protestujący dziennikarze żądają dymisji głównego cenzora Kantonu Tuo Zhen, oskarżając go o coraz większą ingerencję w pismo. Lokalne media, szczególnie tygodnik _ Nanfang Zhuomo _, uznawane są za najbardziej liberalne w kontynentalnych Chinach.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracował w Chinach 15 lat. Wyrzucili go Chris Buckley pracował w Chinach od 15 lat.
Cenzura tnie filmy. Znany reżyser protestuje Znany chiński reżyser Xie Fei skrytykował władze w liście otwartym opublikowanym na swym mikroblogu za stosowanie cenzury.
Nawet 12 lat więzienia. Za krytykę rządu Najbardziej znany z dziennikarzy Nguyen Van Hai, który we wrześniu 2008 roku był skazany na dwa lata pozbawienia wolności za rzekome oszustwa finansowe, otrzymał najsurowszy wyrok - 12 lat więzienia.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz