Notowania

gwałt
24.12.2012 08:54

Protesty w Indiach. Premier Singh apeluje o spokój

- Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kobietom w tym kraju - obiecał premier Manmohan Singh.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Po wielu dniach demonstracji przeciwko przemocy i brutalnemu zgwałceniu studenki premier Indii Manmohan Singh zaapelował o spokój. Obiecał także, że zrobi wszystko, by zapewnić kobietom bezpieczeństwo. *

W wystąpieniu telewizyjnym premier Singh podkreślił, że gniew społeczeństwa wobec tak bestialskiego przestępstwa jest uzasadniony. Wezwał jednak wszystkich do zachowania spokoju. - _ Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kobietom w tym kraju _ - obiecał Manmohan Singh.

Falę protestów w Indiach, głównie w New Delhi, wywołało brutalne zgwałcenie 23-letniej studentki. 16 grudnia w stołecznym autobusie sześciu mężczyzn napadło na nią, gdy wraz z kolegą wracała z kina. Przez godzinę młoda kobieta była gwałcona, a następnie została pobita i wyrzucona z jadącego pojazdu. Ofiara wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Wszyscy domniemani gwałciciele zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Według policji, w chwili ataku byli oni pijani.

Wczoraj w pobliżu parlamentu, pałacu prezydenckiego i głównych zabytków w New Delhi wprowadzono zakaz organizowania zgromadzeń, w których uczestniczy więcej niż pięć osób. W sobotę w tych miejscach między protestującymi a policją wybuchły starcia, w których rannych zostało około 20 osób.

Pomimo zakazu tysiące osób zgromadziły się w niedzielę przed Bramą Indii. Przed budynkami rządowymi doszło do zamieszek. Młodzi uczestnicy protestu krytykowali policję i obrzucali funkcjonariuszy butelkami. Policja użyła gazu łzawiącego.

Niektórzy protestujący domagają się kary śmierci dla gwałcicieli. Z danych rządowych z 2011 roku wynika, że w Indiach co 20 minut dochodzi do gwałtu. Jednak tylko jedną czwartą sprawców spotyka kara. Według analityków, powodem jest korupcja w policji.

Czytaj więcej w Money.pl
Po tym zbiorowym gwałcie mają już dość Mieszkańcy New Delhi wyrażają gniew z powodu brutalnego gwałtu zbiorowego na młodej kobiecie.
Szokujące wyniki raportu. Oskarżają 500 osób Organizacje pozarządowe oskarżają w raporcie 500 przedstawicieli indyjskiego wojska i policji o łamanie praw człowieka w Kaszmirze.
Przeszli przez miasto z tęczową flagą Setki działaczy ruchu obrony praw mniejszości seksualnych przeszły dziś ulicami Delhi przy akompaniamencie bębnów.
Tagi: gwałt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz