Notowania

protesty w moskwie
18.03.2012 16:02

Protesty w Rosji. 50 osób zatrzymanych za puszczanie baloników

Tak rosyjscy opozycjoniści protestowali przeciwko pokazowi filmu Anatomia Protestu. Policja zatrzymała 50 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjska opozycja protestowała dziś w Moskwie przeciwko pokazowi filmu _ Anatomia Protestu _, który dyskredytuje jej działania. Zatrzymanych zostało około 50 osób, w tym znani liderzy opozycji Borys Niemcow i Siergiej Udalcow.

Na zdjęciu protest sprzed kilku dni przeciwko władzy Putina

Film, pokazany w czwartek wieczorem przez kanał telewizyjny NTV sugerował, że ludzie za udział w niedawnych protestach rosyjskiej opozycji otrzymywali pieniądze. Niektórzy przedstawiciele opozycji, oburzeni tym faktem, zapowiedzieli wystąpienie na drogę sądową przeciwko kampanii telewizyjnej, której właścicielem jest holding powiązany z Gazpromem. Kilkaset osób zdecydowało się natomiast na protest przed stołecznym centrum telewizyjnym Ostankino, z którego nadaje kanał NTV.

Jednocześnie rosyjska policja potwierdziła zatrzymanie 12 osób na Placu Maneżowym w centrum Moskwy. Opozycjoniści poinformowali, że z tego miejsca wypuścili w niebo baloniki. Z kolei milicja twierdzi, że zapobiegła bezprawnej akcji protestu.

Czytaj więcej o protestach w Rosji
Mrowie ludzi na ulicach. Tysiące policjantów Demonstranci nieśli transparenty z hasłami _ Oddajcie nam prawo głosu _ i _ Putin na emeryturę _.
Nie chcieli Putina. Tak ich spacyfikowali Wczoraj siły specjalne policji OMON zatrzymały w stolicy Rosji około 250 uczestników manifestacji, zorganizowanych przez oponentów Putina. Dziś zostali zwolnieni.
Pierścień wokół Kremla. Nie chcą już Putina W wielu rosyjskich miastach, kierowcy urządzili opozycyjne rajdy samochodowe.
Tagi: protesty w moskwie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz