Notowania

ptasia grypa
07.11.2014 15:10

Ptasia grypa. Groźny wirus przy granicy z Polską

Nie wiadomo, w jaki sposób choroba dotarła do Niemiec. Wirus H5N8 występował do tej pory tylko w Azji, głównie w Korei Południowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jaymast/iStockphoto)

Wykryto go we wschodnich Niemczech, w regionie graniczącym z Polską. Na jednej z ferm trzeba było zlikwidować 30 tys. indyków.

Groźny wirus H5N8 został wykryty na fermie drobiu w miejscowości Heinrichswalde w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie. Miejscowość leży w odległości około 40 kilometrów od granicy z Polską.

Wirus H5N8 może się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Dlatego niemieckie służby weterynaryjne nakazały wybicie całego stada indyków. Zabito ponad 30 tysięcy ptaków. Niewykluczone, że trzeba będzie zlikwidować także okoliczne hodowle.

Nie wiadomo, w jaki sposób choroba dotarła do Niemiec. Wirus H5N8 występował do tej pory tylko w Azji, głównie w Korei Południowej. Jak dotąd nie stwierdzono przypadków, aby wirus przenosił się na ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci ostrzegają przed ptasią grypą W związku ze śmiercią na ptasią grypę obywatela Kanady ECDC odradza odwiedzania targów ptaków w Chinach i Azji.
W Kanadzie zmarła ofiara ptasiej grypy To pierwszy przypadek zgonu wywołanego przez szczep wirusa H5N1 w Ameryce Północnej.
Tagi: ptasia grypa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz