Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Putin żąda przeprosin od Holandii po incydencie z rosyjskim dyplomatą

Putin żąda przeprosin od Holandii po incydencie z rosyjskim dyplomatą

Fot. AP/FOTOLINK/East News
Prezydent Rosji Władimir Putin zażądał dziś przeprosin od Holandii po tym, jak - według Moskwy - do mieszkania radcy ambasady Rosji wtargnęli ludzie w mundurach policji i zabrali go na posterunek, powołując się na skargi sąsiadów, że źle traktuje dzieci.

Dyplomata Dmitrij Borodin twierdzi, że napastnicy weszli do jego mieszkania pod fałszywym pretekstem i nie przedstawili dokumentów świadczących, że są policjantami. Radca ambasady powiedział, że został powalony na ziemię i zakuty w kajdanki, a także uderzony pałką w głowę.

To poważne naruszenie konwencji wiedeńskiej. Oczekujemy wyjaśnień i przeprosin, a także ukarania winnych - powiedział Putin na marginesie szczytu organizacji Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC), odbywającym się na indonezyjskiej wyspie Bali.

Nasza reakcja będzie zależna od sposobu, w jaki zachowa się strona holenderska - dodał.

Według Borodina po najściu w niedzielę wieczorem został przewieziony na posterunek policji, skąd dopiero zabrał go przedstawiciel ambasady. Nie został przeproszony za incydent. MSZ Rosji wystosowało ostrą notę protestacyjną - podaje ITAR-TASS.
Czytaj więcej w Money.pl

rosja, policja, putin, ambasada, dyplomata
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
klusek z biedronki
87.119.16.* 2013-10-08 11:47
Dobrze, że tych dzieci nie przekazali parze gejów jako rodziny zastępczej.
na trzepaku niech się huśtają
77.255.207.* 2013-10-08 11:38
Nie wolno zmuszać dzieci do nauki.Później Ci wyrośnie taki Paganini.