Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"PZPN to organizacja przestępcza". Ruch Palikota chce delegalizacji

"PZPN to organizacja przestępcza". Ruch Palikota chce delegalizacji

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Klub przygotuje projekt ustawy o związkach sportowych, która to umożliwi - oświadczył rzecznik klubu Ruchu Andrzej Rozenek.

Na zdjęciu prezes PZPN Grzegorz Lato

- Ruch Palikota nie zostawi tak tej sprawy. Przygotujemy ustawę o związkach sportowych i na mocy tej ustawy będziemy się starali zdelegalizować PZPN jako organizację, która ma już w tej chwili charakter przestępczy - powiedział Rozenek.

Jego zdaniem, nie jest prawdą, że Sejm nie może nic zrobić w sprawie uzdrowienia sytuacji w PZPN. - Natomiast prawdą jest, że Sejm przez 20 lat nic w tej sprawie nie zrobił. Prawdą jest, że my jako posłowie Ruchu mamy obowiązek coś z tym zrobić. Od dawna już ktoś powinien przerwać to pasmo nieszczęść, które się nazywa PZPN - podkreślił.

W opinii Rozenka, w Polsce piłkę nożną trenują setki tysięcy dzieci i młodzieży. - To jest absolutny skandal, że PZPN w ogóle się nimi nie zajmuje tylko zajmuje się rozgrywkami między sobą, korupcją i skandalami - dodał.

Wczoraj zarząd PZPN odwołał sekretarza generalnego związku Zdzisława Kręcinę. Decyzja piłkarskiej centrali ma być pierwszym krokiem w odbudowie jej wizerunku nadszarpniętego m.in. korupcyjnymi podejrzeniami. Burzę wokół związku wywołała niedawna publikacja nagrań dokonanych przez byłego sponsora i działacza PZPN Grzegorza Kulikowskiego, który sugeruje, że Kręcina i prezes PZPN Grzegorz Lato mogli dopuścić się korupcji przy przetargu na budowę nowej siedziby PZPN. Obaj temu zaprzeczają.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta minister sportu i turystyki Joanna Mucha. Nagrania trafiły też do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Na drugiej stronie o tym, ile wydaje PZPN

Poprzednia strona
  • 1
  • 2
pzpn, delegalizacja, ruch palikota
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
-----
109.95.150.* 2011-12-01 19:13
PZPN organizacja przestępcza a Sejm i Senat razem z rządem to niby co ?
avaya
195.14.4.* 2011-12-01 17:54
J**** PZPN
ostatnie słowo
87.251.252.* 2011-12-01 17:52
Trochę historii :

"08.10.2008 aktualizacja: 2008-10-08 22:51

Janusz Palikot zadziwił dziś widzów TVN24 swoim gadżetem, który przyniósł do studia i niespodziewanie wyciągnął spod biurka w trakcie trwania programu - wielki świński łeb, który - jak wyjaśnił - jest prezentem dla "PZPN-owskiej mafii".

Poseł PO wyjaśnił, że świński łeb oznacza, że PZPN zostanie zlikwidowany, a jego działacze aresztowani. - Mafii mówimy "nie!" - wygłosił Palikot. Dodał, że świński łeb jest symbolem mafijnym i daruje się go między gangami. "
Zobacz więcej komentarzy (14)