Notowania

wojna w syrii
13.02.2013 12:42

Rosja kontynuuje dostawy broni do Syrii

Szef firmy Rosoboroneksport Anatolij Isajkin powiedział, że Moskwa kontynuuje dostawy broni do Syrii. Zaznaczył, że ONZ nie zabrania handlu bronią z Syrią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Szef firmy Rosoboroneksport Anatolij Isajkin powiedział, że Moskwa kontynuuje dostawy broni do Syrii. Zaznaczył, że ONZ nie zabrania handlu bronią z Syrią. W Syrii od marca r. 2011 trwa antyprezydenckie powstanie.

Isajkin - dyrektor generalny Rosoboroneksportu (państwowej Agencji ds. Obrotu Bronią) - powiedział na konferencji prasowej, że do Syrii trafiają systemy obrony przeciwlotniczej i technika remontowa, lecz nic, co może zostać użyte do ofensywy, jak samoloty, śmigłowce czy pojazdy opancerzone. Dodał, że eksport ten nie narusza prawa międzynarodowego ani żadnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa (RB) ONZ.

Moskwa, jak przypominają agencje, zawetowała (wraz z Chinami) trzy rezolucje RB, w których próbowano wywrzeć nacisk na prezydenta Syrii Baszara el-Asada, by ustąpił. W syryjskiej rewolcie zginęło, wg najnowszych szacunków, niemal 70 tysięcy ludzi. Dyrektor Isajkin powiedział, że Rosja ma jeszcze niezrealizowane kontrakty z Syrią, nie podał jednak, jakich typów broni dotyczą.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ewakuuje ludzi. To koniec reżimu? W ciągu trwającego od 22 miesięcy konfliktu w Syrii, gdzie opozycja walczy z prezydentem Baszarem el-Asadem, Rosja była jego największym obrońcą i dostawcą broni.
Ławrow: Sytuację w Syrii można załagodzić _ Rozwiązanie konfliktu w Syrii jest nadal możliwe. Alternatywą jest piekło _ - ostrzegł Brahimi, wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej.
Rosyjskie MSZ wypiera się słów szefa W komunikacie na swojej stronie internetowej ministerstwo zareagowało na czwartkowe doniesienia mediów o wypowiedzi Bogdanowa.
Tagi: wojna w syrii, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz