Notowania

rosyjscy szpiedzy
23.10.2014 09:26

Rosjanie o szpiegach w Polsce: Normalna robota

Władze nie komentują oficjalnie sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TommL/iStockPhoto)

Rosyjskie media dość powściągliwie informują o skandalu szpiegowskim w Polsce. Dziś krótką notatkę na ten temat zamieściła Niezawisimaja Gazieta. Dziennik skoncentrował się na ewentualnym wydaleniu z Polski rosyjskich dyplomatów podejrzewanych o prowadzenie szpiegowskiej siatki._ _

_ Niezawisimaja _ twierdzi, że władze Polski są zaniepokojone tym, iż wydalenie rosyjskich dyplomatów pogorszy, i tak nienajlepsze stosunki polsko - rosyjskie. Gazeta zwraca uwagę, że decyzja w tej sprawie należy do premier Ewy Kopacz, która zapowiedziała przeprowadzenie wewnętrznych konsultacji. Rosyjski dziennik sugeruje, że Warszawa wolałaby, aby Rosjanie sami, po cichu wyjechali z Polski, bez głośnego skandalu.

Jeden z uznanych na świecie rosyjskich ekspertów wojskowych Paweł Felgengauer, w rozmowie z Polskim Radiem stwierdzi, że _ szpiegowski skandal _ nie powinien jakoś szczególnie odbić się na polsko - rosyjskich stosunkach. _ - To nie wywiad polityczny, ale normalna robota wywiadu wojskowego, wszyscy powinni to rozumieć _ - tłumaczy ekspert.
Jak do tej pory władze Rosji nie komentują tej sprawy.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ABW wie o szpiegach w Polsce? Obecnie informację taką przedstawia szef SKW płk Piotr Pytel.
Szpiedzy zwiększyli swoją aktywność. Kiedy? Prokurator generalny Andrzej Seremet stwierdził, że podejrzani o szpiegostwo mogli ze sobą współpracować. Jest też wniosek o areszt dla oficera podejrzanego o szpiegostwo.
Afera szpiegowska. "Jest dużo do zrobienia" Dużo jest jeszcze do zrobienia. Tak Adam Hofman komentuje zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji.
Tagi: rosyjscy szpiedzy, szpiedzy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz